DOSTAWA W FORMIE LEASINGU OPERACYJNEGO FABRYCZNIE NOWYCH POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH O DMC POWYŻEJ 3,5 TONY
Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Lubinie (Lubin, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „DOSTAWA W FORMIE LEASINGU OPERACYJNEGO FABRYCZNIE NOWYCH POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH O DMC…”. Termin składania ofert minął 8 lipca 2025, 10:00. Wadium: 100 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 575 000 zł
- Wadium
- 100 000 zł
- Termin składania ofert
- 8 lipca 2025, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=691, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
03 czerwca 2025
Termin ofert: 8 lipca 2025 10:00
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Lubinie |
| Miejscowość | Lubin |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | DOSTAWA W FORMIE LEASINGU OPERACYJNEGO FABRYCZNIE NOWYCH POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH O DMC POWYŻEJ 3,5 TONY |
| Główny Kod CPV | 34144510-6 - Pojazdy do transportu odpadów |
| Część nr LOT-0001 | DOSTAWA W FORMIE LEASINGU OPERACYJNEGO FABRYCZNIE NOWYCH POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH O DMC POWYŻEJ 3,5 TONY |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 100000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Termin trwania leasingu – 48 miesięcy. 2. Termin realizacji dostawy przedmiotu leasingu | do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320), zwanej dalej ustawa Pzp oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. 4. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - szczegóły zawiera SWZ. 5. Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej - szczegóły zawiera SWZ. 6. RODO (obowiązek informacyjny): Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z o.o. w Lubinie, ul. Rzeźnicza 1, 59-300 Lubin. Kontakt: tel. 76 724 99 40, mpo@mpo.lubin.pl - szczegóły zawiera SWZ. 7. Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - szczegóły zawiera SWZ. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia - szczegóły zawiera SWZ. 9. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 10. Oświadczenia i dokumenty jakie zobowiązani są dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz wykazania braku podstaw wykluczenia (podmiotowe środki dowodowe), a także dokumenty od wykonawców, którzy mają siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zostały określone w SWZ. 11. SWZ określa również Przedmiotowe Środki Dowodowe wymagane od wykonawców. 12. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) wypełniony Formularz Oferty - Załącznik nr 1 do SWZ wraz z: - Formularzem Cenowym – Załącznik nr 2 do SWZ; 2) oświadczenie w formie Jednolitego Europejski Dokumentu Zamówienia, o którym mowa w Rozdziale XI ust. 1 SWZ – Załącznik nr 11 do SWZ; 3) przedmiotowe środki dowodowe – Załącznik nr 4 do SWZ 4) dowód wniesienia wadium (jeżeli dotyczy); 5) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy); 6) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, oraz oświadczenie tego podmiotu w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, o których mowa w Rozdziale XII ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ (jeżeli dotyczy). 7) Oświadczenie Wykonawcy DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7 UST. 1 USTAWY o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (załącznik nr 9 do SWZ). 13. Zamawiający nie żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 14. Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały określone w ROZDZIALE XXIII SWZ. 15. Oferta złożona do przedmiotowego postępowania musi być zabezpieczona wadium w kwocie 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100) - szczegóły zawiera SWZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).