Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Zakup sprzętu medycznego. PN-88/26/SW
Zamawiający Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup sprzętu medycznego. PN-88/26/SW”. Termin składania ofert minął 24 czerwca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 24 czerwca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 732 673 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4507, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,8 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
26 maja 2026
Termin ofert: 24 czerwca 2026 10:00 - Sprostowanie
19 czerwca 2026
Nowy termin: 29 czerwca 2026 10:00Zmienia wersję 357289-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
25 czerwca 2026
Nowy termin: 6 lipca 2026 10:00Zmienia wersję 421719-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik postępowania
12 sierpnia 2026
2 ofertyOtwórz ogłoszenie → - Wynik postępowania
12 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresZamówienie jest współfinansowane z unijnego programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 w ramach projektu dotyczącego poprawy dostępu do diagnostyki onkologicznej i opieki jednego dnia w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, sprzęt będzie wykorzystywany w placówce przy ul. Roentgena 5.
- 2
ZakresPrzedmiotem są cztery oddzielne partie mebli medycznych: 1) fotele elektryczne do chemioterapii (ilość niepodana w ogłoszeniu), 2) kozetki medyczne (25 sztuk), 3) fotele do pobierania krwi (15 sztuk), 4) fotele zabiegowe (4 sztuki), każda partia stanowi osobny lot, co oznacza możliwość składania ofert na wybrany asortyment lub wszystkie części jednocześnie.
- 3
ZakresSzczegółowe parametry techniczne sprzętu (w tym wymogi funkcjonalne, materiały, certyfikaty) są określone wyłącznie w załącznikach 2.1–2.4 do SWZ, bez ich analizy niemożliwe jest prawidłowe przygotowanie oferty, a ich brak lub niezgodność może skutkować wezwaniem do uzupełnienia lub odrzuceniem oferty.
- 4
ZakresZamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 139 ust. 1 Pzp, co oznacza ryzyko przerwania procedury bez wyboru oferty nawet po złożeniu ofert przez wykonawców.
- 5
WarunkiWykonawca musi złożyć oświadczenie potwierdzające, że nie podlega zakazom udzielania zamówień publicznych wynikającym z unijnych sankcji wobec Rosji (Rozporządzenie Rady UE 2022/576 i 2025/2033), co jest dodatkowym warunkiem udziału obok standardowych kryteriów z art. 108-109 Pzp.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy |
| NIP | 5250008057 |
| Adres | ul. W. K. Roentgena 5, 02-781 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup sprzętu medycznego. PN-88/26/SW |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 33192000-2 - Meble medyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt. 2 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 3 i art. 109 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp
- art.108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
- art.108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
- art.108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- art.109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-24 10:00 |
Informacje dodatkowe
1. Dokumenty i oświadczenia do złożenia wraz z ofertą określa rozdz. XIII SWZ. 2. Przedmiotowe środki dowodowe określa rozdz. XV SWZ, W przypadku gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie z wyłączeniem przypadku, gdy przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert określonych w Rozdz. XXVII SWZ lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 3. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa w wyznaczonym terminie aktualne na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe określone w rozdz. XIV SWZ. 4. Rodzaje wymaganych dokumentów, zasady ich składania przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, podmioty udostępniające zasoby, podwykonawców i podmioty zagraniczne określone zostały w SWZ. 5. Klauzula informacyjna z art. 13 RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia – zawiera rozdz. XXXVI SWZ. 6. Zamawiający zastrzega możliwość zastosowania art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 7. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: nie zostali objęci zakazem udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 oraz Rozporządzenia Rady (UE) 2025/2033 - w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014, dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (dalej: „Rozporządzenie Rady UE”). Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia w zakresie wskazanym w ustawie UOBN oraz Rozporządzeniu Rady UE składane jest przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SWZ) i stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 8. Zamówienie współfinansowane ze środków określonych w projekcie pn. „Inwestycje w AOS NIO-PIB w Warszawie w celu poprawy dostępu do diagnostyki onkologicznej i opieki jednego dnia” nr – FENX.06.01-IP.03-0028/25 w ramach działania FENX.06.01 System ochrony zdrowia, priorytet FENX.06 Zdrowie Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. 9. Zgodnie z art. 257 Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w
ogłoszeniu o zamówieniu - w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. 10. Zamawiający wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy, niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, ponieważ składani ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.