AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa sprzętu medycznego i wyposażenia na potrzeby Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej

Zamawiający Szpital Ogólny im. Dr Witolda Ginela w Grajewie (Grajewo, Podlaskie) prowadzi postępowanie „Dostawa sprzętu medycznego i wyposażenia na potrzeby Ambulatoryjnej Opieki…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 09:00.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Termin składania ofert
11 września 2026, 09:00
6d 12h
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 927 150 zł
Konkurencyjność
~5,7 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego i wyposażenia na potrzeby Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, konkretnie systemu do badań urodynamicznych.

  • 2

    KryteriaTermin realizacji trwa do 2026-10-16, kryteria oceny obejmują cenę 60,00 i okres gwarancji 40,00, a umowa dopuszcza zmiany m.in. terminu, miejsca dostawy, rodzaju asortymentu oraz modelu lub producenta wyrobu.

  • 3

    ZakresWykonawca składa dokument potwierdzający dopuszczenie oferowanego wyrobu do obrotu w Polsce oraz folder lub katalog producenta w języku polskim potwierdzający wymagania ze specyfikacji technicznej.

  • 4

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części i nie obejmuje opcji.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,6 oferty na postępowanie przy 22 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 73% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • Lokalny rynek tej branży: w województwie podlaskim postępowania przyciągały średnio 5,6 ofert, w całym kraju 4,6.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SZPITAL OGÓLNY IM. DR WITOLDA GINELA W GRAJEWIE

1.3.)Oddział zamawiającego

Szpital Ogólny w Grajewie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450666822

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Konstytucji 3-go Maja 34

1.5.2.)Miejscowość

Grajewo

1.5.3.)Kod pocztowy

19-200

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@szpital-grajewo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital-grajewo.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu medycznego i wyposażenia na potrzeby Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-396afb69-e657-49a0-8449-b5c9f6eaeb09

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418707

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043413/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.2.7 Poprawa dostępności do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Poprawa dostępności do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.szpital-grajewo.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

www.szpital-grajewo.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się elektronicznie za pośrednictwem:
platformazakupowa.pl i formularza Wyślij wiadomość.
Komunikacja prowadzona jest w języku polskim i odbywa się zgodnie z:
• Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań
technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia
publicznego lub konkursie z dnia 30.12.2020 r.

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_grajewo/proceedings

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP 14/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego i wyposażenia na potrzeby Ambulatoryjnej opieki Specjalistycznej - System do badań urodynamicznych

4.2.6.)Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33124100-6 - Urządzenia diagnostyczne

33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-16

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada określonym
wymaganiom Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Dokumentu potwierdzającego, iż oferowany przedmiot zamówienia
dopuszczony jest do obrotu w Polsce zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 r.
o wyrobach medycznych (tekst jedn. Dz.U. z 2024 poz. 1620 z późn. zm.)
i przepisami wykonawczymi (Certyfikat CE /deklaracja zgodności dotycząca
oferowanego przedmiotu zamówienia, zgłoszenie/ wpis do Rejestru Wyrobów
Medycznych (w przypadku wyrobów medycznych) lub oświadczenie z
uzasadnieniem, że dane urządzenie nie podlega obowiązkowi wpisu do Rejestru
Wyrobów Medycznych – w przypadku wyrobów innych niż medyzne);
2) Folderu/ katalogu Producenta w języku polskim zawierającego opis – specyfikę
oferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzającego spełnienie wymagań
opisanych w Załączniku nr 2 do SWZ (Szczegółowa Specyfikacja Techniczna
Przedmiotu Zamówienia).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

1) Dokumentu potwierdzającego, iż oferowany przedmiot zamówienia
dopuszczony jest do obrotu w Polsce zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 r.
o wyrobach medycznych (tekst jedn. Dz.U. z 2024 poz. 1620 z późn. zm.)
i przepisami wykonawczymi (Certyfikat CE /deklaracja zgodności dotycząca
oferowanego przedmiotu zamówienia, zgłoszenie/ wpis do Rejestru Wyrobów
Medycznych (w przypadku wyrobów medycznych) lub oświadczenie z
uzasadnieniem, że dane urządzenie nie podlega obowiązkowi wpisu do Rejestru
Wyrobów Medycznych – w przypadku wyrobów innych niż medyzne);
2) Folderu/ katalogu Producenta w języku polskim zawierającego opis – specyfikę
oferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzającego spełnienie wymagań
opisanych w Załączniku nr 2 do SWZ (Szczegółowa Specyfikacja Techniczna
Przedmiotu Zamówienia).1) Dokumentu potwierdzającego, iż oferowany przedmiot zamówienia
dopuszczony jest do obrotu w Polsce zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 r.
o wyrobach medycznych (tekst jedn. Dz.U. z 2024 poz. 1620 z późn. zm.)
i przepisami wykonawczymi (Certyfikat CE /deklaracja zgodności dotycząca
oferowanego przedmiotu zamówienia, zgłoszenie/ wpis do Rejestru Wyrobów
Medycznych (w przypadku wyrobów medycznych) lub oświadczenie z
uzasadnieniem, że dane urządzenie nie podlega obowiązkowi wpisu do Rejestru
Wyrobów Medycznych – w przypadku wyrobów innych niż medyzne);
2) Folderu/ katalogu Producenta w języku polskim zawierającego opis – specyfikę
oferowanego przedmiotu zamówienia, potwierdzającego spełnienie wymagań
opisanych w Załączniku nr 2 do SWZ (Szczegółowa Specyfikacja Techniczna
Przedmiotu Zamówienia).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Zamawiający wymaga od Wykonawcy wniesienia wadium. Brak wniesienia wadium do upływu wyznaczonego terminu oznaczonego datą i godziną skutkuje odrzuceniem oferty.
Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku
następujących formach
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2
ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju
Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299).

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień Umowy w przypadkach określonych
w ustawie Prawo zamówień publicznych, w szczególności zaś w następujących
sytuacjach:
1) gdy zmiana jest nieistotna;
2) zmiany terminu realizacji przedmiotu Umowy – w przypadku wystąpienia okoliczności
zaistnienia siły wyższej (na czas związany z występowaniem siły wyższej)
3) zmiany miejsca dostawy – z przyczyn organizacyjnych po stronie Zamawiającego;
4) zmiany terminu realizacji przedmiotu Umowy – w przypadku wystąpienia obiektywnych
okoliczności uzasadniających modyfikację terminu – w szczególności z powodu
siły wyższej;
5) zmiany terminu lub sposobu realizacji Umowy – w przypadku konieczności wprowadzenia
zmian do Umowy spowodowanych zmianami w przepisach prawa, które nie
były znane na dzień zawarcia Umowy,
6) zmiany rodzaju asortymentu w przypadku wycofania ze sprzedaży danego rodzaju
asortymentu objętego przedmiotem Umowy w trakcie realizacji Umowy na inny dostępny
na rynku asortyment o parametrach nie gorszych niż oferowany dotychczas,
po cenach jednostkowych określonych w ofercie dla asortymentu podlegającego
zmianie,
7) zmiany dostarczanego wyrobu – w każdym czasie, kiedy Wykonawca zaoferuje Zamawiającemu
wyrób o parametrach lepszych aniżeli zaoferowany w ofercie, pod
warunkiem, że cena jednostkowa nie ulegnie podwyższeniu,
8) zmiany określonego producenta lub marki wyrobu - w przypadku zakończenia jego
produkcji lub wycofania go z produkcji, na towar spełniających wymagania Zamawiającego
określone w SWZ i niniejszej umowie, pod warunkiem, że cena jednostkowa
nie przekroczy cen jednostkowych brutto zawartych w umowie.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w razie zaistnienia sytuacji określonych
w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych w okolicznościach i na zasadach w
tym przepisie przewidzianych.
3. Poza zmianami umowy dopuszczonymi w art. 455 ust. 1 Pzp dopuszcza się możliwość
zmian postanowień zawartej umowy , w tym poszczególnych zamówień , gdy konieczność
zmiany spowodowana jest okolicznościami poza kontrola stron, których działając z
należytą starannością strony nie mogły przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Dotyczy to
w szczególności takich okoliczności jak zagrożenie epidemiologiczne, zamieszki, akty
terroru, zamknięcie granic, rządowe ograniczenia międzynarodowego transportu, utrudnienia
na lotniskach i granicach, tj. okoliczności o charakterze tzw. Siły wyższej.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie, ul. Konstytucji 3 Maja 34, 19-200 Grajewo

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-10

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
927 150 zł
Próbka: 218 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
278 858 zł2 282 953 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 004 095 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
278 858 zł
Mediana
927 150 zł
Górny kwartyl
2 282 953 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Szpital Ogólny im. Dr Witolda Ginela w Grajewie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grajewo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 (Urządzenia medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.