rozwojowe – Świadczenie usług polegających na wykonaniu zadań powierzonych przez Sponsora związanych z realizacją niekomercyjnego badania klinicznego (NEFRYT) w dwóch ośrodkach – Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Instytutu Medycznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, wraz z przygotowaniem, konfiguracją, udostępnieniem systemu Elektronicznej Karty Obserwacji Klinicznej eCRF (...)
Zamawiający Instytut Matki i Dziecka (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „rozwojowe – Świadczenie usług polegających na wykonaniu zadań powierzonych przez Sponsora…”. Termin składania ofert minął 22 czerwca 2026, 09:00.
- Termin składania ofert
- 22 czerwca 2026, 09:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=156, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
22 maja 2026
Termin ofert: 22 czerwca 2026 09:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
11 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
TerminOferty częściowe niedozwolone; preferencja dla MŚP z doświadczeniem w badaniach klinicznych i systemach eCRF; termin realizacji badania uzależniony od harmonogramu badania klinicznego; unikalny punkt: konieczność walidacji eCRF przez URPL i Komisję Bioetyczną przed rozpoczęciem badania.
- 2
ZakresBadanie kliniczne NEFRYT w dwóch ośrodkach (Instytut Matki i Dziecka oraz Państwowy Instytut Medyczny MSWiA) z systemem eCRF (Electronic Case Report Form) i modułem IWRS, obejmujące randomizowane badanie III fazy porównujące pregabalinę, neuromodulację krzyżową (SNM) i neuromodulację nerwu piszczelowego (iTNS) u pacjentów z opornym pęcherzem nadaktywnym.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Instytut Matki i Dziecka |
| NIP | 5250008471 |
| Adres | ul. Kasprzaka 17a, 01-211 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Świadczenie usług polegających na wykonaniu zadań powierzonych przez Sponsora związanych z realizacją niekomercyjnego badania klinicznego (NEFRYT) w dwóch ośrodkach – Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Instytutu Medycznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, wraz z przygotowaniem, konfiguracją, udostępnieniem systemu Elektronicznej Karty Obserwacji Klinicznej eCRF (...) |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 73100000-3 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe |
| Dodatkowe kody CPV | 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania; 72000000; 72212517-6 - Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego; 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne; 48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne; 80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcę którego aktywami zarządza likwidator lub sąd [art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp]. W celu wykazania braku podstawy wykluczenia z postępowania (na podstawie powyższej przesłanki): 1) wraz z ofertą
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumie
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcę którego działalność gospodarcza jest zawieszona [art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp]. W celu wykazania braku podstawy wykluczenia z postępowania (na podstawie powyższej przesłanki): 1) wraz z ofe
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcę który znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji (innej upadłość) wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury [art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pz
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46 lub 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie lub w
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe (lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudz
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację [art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp]. W celu wykazania braku podstawy wykluczenia z postępowania (na podstawie powyższej przesłanki): 1) wraz z ofertą nal
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wnio
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków i opłat, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowa
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-22 09:00 |
Informacje dodatkowe
- 2)oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia, o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 - zał. nr 2a do SWZ;
- 3)oświadczenie Wykonawcy, którego wzór stanowi zał. nr 1 do SWZ;
- 4)oświadczenie, zobowiązanie innego podmiotu, o których mowa w Rozdz. XI pkt 3 i 9 – zgodnie z zał. nr 2b i 8 do SWZ – jeżeli dotyczy;
- 5)podpisany i wypełniony Zał. nr 9a do SWZ (wykaz osób – kryterium oceniane);
- 6)przedmiotowe środki dowodowe zgodnie z Rozdziałem X (jeśli dotyczy);
- 7)pełnomocnictwo, o którym mowa w Rozdziale XII ust. 1 (jeśli dotyczy).
III. 1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty w postaci elektronicznej. - 2.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to wstępnie potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia
w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia.3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania, w tym oświadczenie dotyczące przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z ustawy o szczególnych rozwiązaniach i rozporządzenia sankcyjnego, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania Rozdz. IX pkt 3 ppkt 1-4, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, mających siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej postanowienia Rozdz. IX pkt 4 i 5 stosuje się odpowiednio.5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskazują w oświadczeniu wykonawcy – zał. nr 1 do SWZ, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy. 6.Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zostanie wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
IV. Zmawiający nie stawia warunków w zakresie przedmiotowych środków dowodowych. V.1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej. 3.Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 Pzp. 4.Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp. 5. Zgodnie z art. 257 Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6.Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp. 7.Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
Wymagany termin płatności 30 dni kalendarzowych od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury. Szczegółowe zagadnienia dotyczące
terminu płatności zostały uregulowane we wzorze umowy stanowiącej zał. nr 4 do SWZ.
UWAGA:W przypadku różnic między treścią ogłoszenia i treścią dokumentów zamówienia (SWZ) pierwszeństwo mają dokumenty zamówienia, ponieważ
formularz udostępniony do publikacji ogłoszeń zawiera błędy, które mogą mieć wpływ na przekazywane w ogłoszeniu. Ze względu na techniczną niemożliwość znaczenia poprawnego okresu obowiązywania umowy Zamawiający informuje, że data początkowa rozpoczęcia obowiązywania umowy jest tylko datą szacowaną i może ulec zmianie w zależności od okresu trwającej procedury przetargowej. Wykonanie zamówienia odbywać się będzie od daty zawarcia umowy do dnia 29.02.2032 r. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) i Wzór Umowy, stanowiące odpowiednio załącznik nr 3 do SWZ i załącznik nr 4 do SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →