Sukcesywne dostawy materiałów diagnostycznych wraz z dzierżawą urządzeń medycznych (postępowanie w podziale na 5 części)
Zamawiający Szpital Uniwersytecki im. K.Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. (Zielona Góra, Lubuskie) prowadził postępowanie „Sukcesywne dostawy materiałów diagnostycznych wraz z dzierżawą urządzeń medycznych…”. Termin składania ofert minął 29 maja 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 29 maja 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 136 520 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=546, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
13 kwietnia 2026
Termin ofert: 11 maja 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
07 maja 2026
Nowy termin: 14 maja 2026 08:00Zmienia wersję 249573-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
12 maja 2026
Nowy termin: 19 maja 2026 08:00Zmienia wersję 313113-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
18 maja 2026
Nowy termin: 22 maja 2026 08:00Zmienia wersję 324479-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
19 maja 2026
Nowy termin: 25 maja 2026 08:00Zmienia wersję 336447-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
22 maja 2026
Nowy termin: 29 maja 2026 10:00Zmienia wersję 343116-2026
- Wynik: wybrano wykonawców
03 sierpnia 2026
5 ofert4 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 36 miesięcy.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 3
ZakresDozwolone oferty częściowe (5 pakietów); preferencja dla MŚP przy spełnieniu wymagań; ryzyko związane z koniecznością kompatybilności z istniejącymi analizatorami; unikalne wymaganie: dzierżawa urządzeń medycznych w pakietach genetycznych.
- 4
Zakrespakietów materiałów diagnostycznych: odczynniki laboratoryjne/chemiczne (81 000 badań), testy lateksowe, krążki diagnostyczne, panele genetyczne kompatybilne z QIAstatDx/BIOMERIEUX oraz testy na zakażenia dróg oddechowych, łącznie z dzierżawą urządzeń medycznych.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Szpital Uniwersytecki im. K.Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. |
| REGON | 970773231 |
| Adres | UL. ZYTY 26, 65-046 ZIELONA GÓRA |
| Region (NUTS) | PL432 – Lubuskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Sukcesywne dostawy materiałów diagnostycznych wraz z dzierżawą urządzeń medycznych (postępowanie w podziale na 5 części) |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33000000 |
| Dodatkowe kody CPV | 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne; 33696300-8 - Odczynniki chemiczne; 33100000-1 - Urządzenia medyczne; 33124130-5 - Wyroby diagnostyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia JEDZ oraz dokumentów i oświadczeń wskazanych w SWZ.
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia JEDZ oraz dokumentów i oświadczeń wskazanych w SWZ.
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia JEDZ oraz dokumentów i oświadczeń wskazanych w SWZ.
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia JEDZ oraz dokumentów i oświadczeń wskazanych w SWZ.
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia JEDZ oraz dokumentów i oświadczeń wskazanych w SWZ.
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia JEDZ oraz dokumentów i oświadczeń wskazanych w SWZ.
- Przesłanki te dotyczą: 1) wykluczenia wykonawcy w przypadku skazania za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy o sporcie; 2) wykluczenia wykonawcy w przypadku skazania za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit.
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia JEDZ oraz dokumentów i oświadczeń wskazanych w SWZ.
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia JEDZ oraz dokumentów i oświadczeń wskazanych w SWZ.
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia JEDZ oraz dokumentów i oświadczeń wskazanych w SWZ.
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-05-29 10:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.