Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 338922-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

„Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych niskopodwoziowych z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych”

Zamawiający Gmina Miasta Braniewa (Braniewo, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych niskopodwoziowych z dostosowaniem dla osób…”. Termin składania ofert minął 3 czerwca 2026, 09:00. Wadium: 50 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 486 775 zł
Wadium
50 000 zł
Termin składania ofert
3 czerwca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin realizacji: 10 miesięcy.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Okres gwarancji całopojazdowej.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych niskopodwoziowych z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

  • 4

    WarunkiOferty częściowe niedozwolone; preferencja dla MŚP (brak dyskryminacji), ale wymagane doświadczenie referencyjne w branży; ryzyko opóźnień związane z dostępnością komponentów (baterie, ładowarki); unikalne wymaganie: dostosowanie pojazdów do lokalnych tras komunikacyjnych Braniewa.

  • 5

    RyzykoWadium: 50 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Gmina Miasta Braniewa

NIP

5821607800

Adres

ul. Kościuszki 111, 14-500 Braniewo

Region (NUTS)

PL621 – Warmińsko-mazurskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

„Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych niskopodwoziowych z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych”

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

34121100-2 - Autobusy transportu publicznego

Dodatkowe kody CPV

34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe; 34144910-0 - Autobusy elektryczne; 31158100-9 - Ładowarki do baterii

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie: 50 000,00 zł. 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) w pieniądzu wpłaca się przelewem na poniższy rachunek bankowy Zamawiającego: 69 8313 0009 0036 9006 2000 0040 z dopiskiem: wadium w postępowaniu OR.271.2.19.2025.KG „ Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych niskopodwoziowych z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych” 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572).

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-06-03 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Zgodnie z treścią art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje unieważnienie prowadzonego postępowania (na każdym jego etapie) jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. Możliwość unieważnienia na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
    Niniejsze zamówienie jest przewidziane do dofinansowania ze środków w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 Priorytetu FEWM.03 Mobilność miejska Działania FEWM.03.03 Mobilność miejska – IIT w ramach Projektu „Zakup niskoemisyjnych autobusów dla komunikacji miejskiej w Braniewie”.
  2. 2.
    Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot umowy w terminie 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.
  3. 3.
    Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34121100-2Autobusy transportu publicznego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
486 775 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
337 398 zł1 055 183 zł
Rozstęp międzykwartylowy
717 785 zł
Źródło próbki
CPV 34121· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
337 398 zł
Mediana
486 775 zł
Górny kwartyl
1 055 183 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.06.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Miasta Braniewa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Braniewo.
Tak. Wadium określono na 50 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34121100-2 - Autobusy transportu publicznego. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.