„Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych niskopodwoziowych z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych”
Zamawiający Gmina Miasta Braniewa (Braniewo, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych niskopodwoziowych z dostosowaniem dla osób…”, wybierając ofertę wykonawcy BUSNEX POLAND Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 3 714 600 zł. Złożono 2 oferty.
- Cena wybranej oferty
- 3 714 600 zł
- Liczba ofert
- 2 oferty
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=422, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
31 października 2025
Termin ofert: 5 grudnia 2025 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
13 listopada 2025
Nowy termin: 27 lutego 2026 09:00Zmienia wersję 723443-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
24 lutego 2026
Nowy termin: 29 maja 2026 09:00Zmienia wersję 751375-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
24 marca 2026
Zmienia wersję 128538-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
18 maja 2026
Nowy termin: 29 maja 2026 07:00Zmienia wersję 202884-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
21 maja 2026
Nowy termin: 3 czerwca 2026 09:00Zmienia wersję 338922-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
27 sierpnia 2026
2 oferty1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy BUSNEX POLAND Sp. z o.o. (Warszawa).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 3 714 600,00 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Miasta Braniewa |
| NIP | 5821607800 |
| Adres | ul. Kościuszki 111, 14-500 Braniewo |
| Region (NUTS) | PL621 – Warmińsko-mazurskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych niskopodwoziowych z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych” |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34121100-2 - Autobusy transportu publicznego |
| Dodatkowe kody CPV | 34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe; 34144910-0 - Autobusy elektryczne; 31158100-9 - Ładowarki do baterii |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | BUSNEX POLAND Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5223174900) |
| Wartość wybranej oferty | 3 714 600 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 2 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zgodnie z treścią art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje unieważnienie prowadzonego postępowania (na każdym jego etapie) jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. Możliwość unieważnienia na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Niniejsze zamówienie jest przewidziane do dofinansowania ze środków w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 Priorytetu FEWM.03 Mobilność miejska Działania FEWM.03.03 Mobilność miejska – IIT w ramach Projektu „Zakup niskoemisyjnych autobusów dla komunikacji miejskiej w Braniewie”. - 2.Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot umowy w terminie 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.
- 3.Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).