Przebudowa i rozbudowa Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach
Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach (Gliwice, Śląskie) prowadził postępowanie „Przebudowa i rozbudowa Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach”. Termin składania ofert minął 1 czerwca 2026, 12:00. Planowany budżet: 40 364 901 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 40 364 901 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 1 czerwca 2026, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
27 marca 2026
Termin ofert: 27 kwietnia 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Sprostowanie
14 kwietnia 2026
Nowy termin: 11 maja 2026 12:00Zmienia wersję 3b091d31-58a8-4a9f-b3a8-9edd57a9a299-02
Otwórz ogłoszenie → - Sprostowanie
07 maja 2026
Nowy termin: 25 maja 2026 10:00Zmienia wersję 0003512e-da6a-4b29-905e-11cc11212ba3-02
Otwórz ogłoszenie → - SprostowanieBieżące
21 maja 2026
Nowy termin: 1 czerwca 2026 12:00Zmienia wersję 70f567bf-ad70-4903-b4be-5b4e25b6bf67-02
- Sprostowanie
28 maja 2026
Nowy termin: 8 czerwca 2026 12:00Zmienia wersję 470d45f4-cf2d-48f7-abdd-7731d1cdbaf3-02
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzebudowa i rozbudowa Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach: wymiana systemu napowietrzania reaktorów biologicznych na drobnopęcherzykowe/denne, modernizacja instalacji OZE oraz prace budowlano-instalacyjne w zakresie rurociągów, obiektów inżynierii wodnej i instalacji elektrycznych.
- 2
TerminOferty częściowe niedozwolone; preferencja dla MŚP w ramach dostępności dla wszystkich wykonawców; termin realizacji określony w dokumentacji projektowej; unikalny punkt: modernizacja systemu napowietrzania redukująca bioaerozole, kluczowa dla bezpieczeństwa pracowników i środowiska.
- 3
RyzykoRoboty muszą być wykonane zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi oraz uzgodnieniami prawnymi; Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne z minimalnymi parametrami jakościowymi, doprecyzowanymi poprzez przykładowe nazwy producentów w dokumentacji.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach |
| NIP | 6310102608 |
| Adres | ul. Rybnicka 47, 44-100 Gliwice |
| Region (NUTS) | PL229 – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Przebudowa i rozbudowa Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków; 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej; 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne; 45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 42961000-0 - System sterowania i kontroli |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 40 364 901 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP. Podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wskazano w Rozdziale 9 Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Wykaz podmiotowych środków dowodowych, które Wykonawca składa na wezwanie Zamawiającego na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wska
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP. Podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wskazano w Rozdziale 9 Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Wykaz podmiotowych środków dowodowych, które Wykonawca składa na wezwanie Zamawiającego na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wsk
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-01 12:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.