Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego w 2025 r. – 8 części
Zamawiający Urząd Zamówień Publicznych (Rzeszów, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego w…”. Termin składania ofert minął 17 lutego 2025, 09:00. Wadium: 32 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 260 148 zł
- Wadium
- 32 000 zł
- Termin składania ofert
- 17 lutego 2025, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=190, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
17 stycznia 2025
Termin ofert: 17 lutego 2025 09:00 - Wynik: wybrano wykonawców
22 kwietnia 2025
7 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
13 maja 2025
8 wykonawcówZmienia wersję 259631-2025
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | PODKARPACKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH |
| Miejscowość | Rzeszów |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego w 2025 r. – 8 części |
| Główny Kod CPV | 77312000-0 - Usługi usuwania chwastów |
| Część nr LOT-0001 | Część nr 1 – Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego RDW Jarosław - Zadanie 1 |
| Część nr LOT-0002 | Część nr 2 – Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego RDW Jasło - Zadanie 2 |
| Część nr LOT-0003 | Część nr 3 – Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego RDW Lubaczów - Zadanie 3 |
| Część nr LOT-0004 | Część nr 4 – Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego RDW Łańcut - Zadanie 4 |
| Część nr LOT-0005 | Część nr 5 – Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego RDW Mielec - Zadanie 5 |
| Część nr LOT-0006 | Część nr 6 – Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego RDW Rymanów - Zadanie 6 |
| Część nr LOT-0007 | Część nr 7 – Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego RDW Stalowa Wola - Zadanie 7 |
| Część nr LOT-0008 | Część nr 8 – Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego RDW Ustrzyki Dolne - Zadanie 8 |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający przewiduje obowiązek wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości: Zadanie nr 1: 32.000,00 PLN Zadanie nr 2: 27.600,00 PLN Zadanie nr 3: 26.400,00 PLN Zadanie nr 4: 37.400,00 PLN Zadanie nr 5: 35.500,00 PLN Zadanie nr 6: 37.500,00 PLN Zadanie nr 7: 44.000,00 PLN Zadanie nr 8: 38.000,00 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
postępowania – SWZ, Pzp – Prawo zamówień publicznych, JEDZ – Jednolity europejski
dokument zamówienia, IDW – Instrukcja dla wykonawców – SWZ.
Wykonawca wraz z ofertą jest zobowiązany złożyć:
a) kosztorys ofertowy zbiorczy oraz tabelę elementów rozliczeniowych,
b) dowód wniesienia wadium
c) zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w SWZ
d) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy)
e) oświadczenie na podstawie art. 117 ust. 4 (jeżeli dotyczy tj. Konsorcja, Spółki cywilne)
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r., poz. 835); art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Zamawiający nie wymaga złożenia do oferty dokumentu JEDZ ani "oświadczenia sankcyjnego". Zgodnie z art. 126. ust. 1 Pzp Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych oraz oświadczenia na formularzu JEDZ oraz "oświadczenia sankcyjnego". Zamawiający nie przewiduje przedmiotowych środków dowodowych. W zakresie podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp wykonawca zobowiązany jest do złożenia dokumentów, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 a, b; pkt 2, pkt 7 a,b,c,d, rozp. Min. Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. W zakresie podmiotów zagranicznych zastosowanie ma § 4 ww. rozporządzenia. Informacja o środkach komunikacji oraz osobach uprawnionych określona w IDW. Ofertę sporządza się w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, opis sposobu przygotowania ofert oraz sposób oraz termin składania ofert, informacje o formalnościach jakie należy dopełnić po wyborze ofert, Pouczenie o środkach ochrony prawnej zawarte jest w IDW PIDP. Nie przewiduje się zawarcia umowy ramowej. Nie wymaga się złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej. Przewiduje się prowadzenie postępowania zgodnie z art. 139 Pzp (odwrócona kolejność oceny). Nie przewiduje się aukcji elektronicznej. Nie przewiduje się zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Nie wymaga się zatrudnienia osób zgodnie z art. 96 ust 2 pkt 2 Pzp. Nie zastrzega się możliwości ubiegania o zamówienie wyłącznie wykonawcom o których mowa w art. 94 Pzp. Nie przewiduje się obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań. Nie przewiduje się możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zgodnie z PIDP. W celu weryfikacji zatrudnienia w/w osób wykonawca powinien oświadczyć w formularzu ofertowym, że osoby wykonujące w/w czynności w trakcie realizacji zamówienia będą zatrudnione na podstawie stosunku pracy.
Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, do wysokości:
Do 25 % wartości zamówienia – dla grupy 1.
Do 29 % wartości zamówienia – dla grupy 2.
Do 4 % wartości zamówienia – dla grupy 4.
Do 1 % wartości zamówienia – dla grupy 5.
Do 11 % wartości zamówienia – dla grupy 7.
Do 1 % wartości zamówienia – dla grupy 8.
szczegółowy zakres zamówienia podstawowego został określony w PIDP.
Termin związania ofertą do 17.05.2025r. Pozostałe informacje, w tym w zakresie RODO zawarte są w SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.