Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Opracowanie dokumentacji w zakresie polonizacji pojazdów kolejowych Lint27
Zamawiający S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Opracowanie dokumentacji w zakresie polonizacji pojazdów kolejowych Lint27”. Termin składania ofert minął 5 czerwca 2026, 10:00. Wadium: 30 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 235 315 zł
- Wadium
- 30 000 zł
- Termin składania ofert
- 5 czerwca 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3300, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
04 maja 2026
Termin ofert: 5 czerwca 2026 10:00 - Sprostowanie
02 czerwca 2026
Nowy termin: 9 czerwca 2026 12:00Zmienia wersję 302752-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
05 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresOpracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej polonizacji 1 pakietu pojazdów kolejowych Lint27 (wymagana adaptacja do polskich standardów i uzyskanie zezwolenia UTK).
- 2
WarunkiWymagane udokumentowane doświadczenie w opracowaniu dokumentacji dla pojazdów kolejowych z uzyskaniem zezwolenia Prezesa UTK w ostatnich 3 latach (spełnienie warunku „spełnia/nie spełnia”).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | POLREGIO S.A. |
| NIP | 5262557278 |
| Adres | ul. Kolejowa 1, 01-217 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Opracowanie dokumentacji w zakresie polonizacji pojazdów kolejowych Lint27 |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 71356300-1 - Usługi wsparcia technicznego |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 30 000,00 PLN, na zasadach określonych w rozdziale XI SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-05 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz spełniają warunek udziału w postępowaniu.
- 2.Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy wobec których zachodzą okoliczności określone:
- 1)w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp z wyłączeniem art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy oraz art. 108 ust 1 pkt 2 w związku z art. 108 ust 1 pkt 1 lit h) ustawy Pzp oraz art. 109 ust 1 pkt 4 ustawy Pzp;
- 2)art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514);
- 3)art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1);
- 3.Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:
- 1)Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie.
- 2)Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie.
- 3)Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie.
- 4)Zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert (a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie) wykonał co najmniej jedną usługę(umowę), która polegała na opracowaniu dokumentacji obejmującej przystosowanie pojazdu/ów kolejowego/ych do uzyskania i uzyskanie prawomocnego Zezwolenia Prezesa UTK na dopuszczenie tego pojazdu/ów do eksploatacji lub wprowadzenia pojazdu/ów do obrotu na terenie Polski.
- 4.Ocena spełniania warunków określonych przez Zamawiającego zostanie dokonana według formuły „spełnia/nie spełnia” na podstawie dokumentów określonych w SWZ.
- 5.Zgodnie z Rozdziałem III ust. 8-16 SWZ, przed złożeniem oferty Wykonawca może dokonać wizji lokalnej Pojazdów, na których będzie realizowane Zamówienie oraz dokonać wglądu do istniejącej dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej pojazdów, stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa.
- 14.Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą badania i oceny ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp.
- 15.Termin otwarcia ofert - 5 czerwca 2026 r. o godz. 12:30.
- 16.Termin związania ofertą - 2 września 2026 r.
Zgodnie ze wzorem Umowy (Załącznik nr 2 do SWZ)
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).