AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania „Rozwój Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice

Zamawiający Gmina Stare Babice (Stare Babice, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania Rozwój…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 12:00. Wadium: 4000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Stare BabiceStare Babice, Mazowieckie (powiat Warszawski zachodni →)opublikowano 2 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
4000 zł
Termin składania ofert
10 września 2026, 12:00
5d 0h
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena90%Doświadczenie koordynatora umowy3%Doświadczenie projektanta branży elektrycznej2%Doświadczenie projektanta branży sanitarnej2%Doświadczenie eksperta technologii biogazowych3%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej dla rozwoju Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice, obejmujące 20 obiektowych instalacji fotowoltaicznych, magazyny energii, wolnostojącą elektrownię fotowoltaiczną oraz dokumenty dla biogazowni komunalnej.

  • 2

    ZakresZamówienie jest realizowane w jednej umowie, bez części i bez opcji, do 2026-11-16, z podziałem na trzy wzajemnie powiązane zadania.

  • 3

    WarunkiWykonawca musi wykazać m.in. dokumentację dla instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy co najmniej 200 kWp oraz doświadczenie w opracowaniu studium wykonalności lub programu funkcjonalno-użytkowego dla instalacji biogazowej o planowanej mocy elektrycznej co najmniej 250 kW lub równoważnej skali technologicznej.

  • 4

    RyzykoWadium wynosi 4 000 zł, zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych w okresie 3 lat do wartości 150 000 zł, a w umowie dopuszcza przedłużenie terminu przy sile wyższej, zmianie prawa, opóźnieniach niezależnych od wykonawcy i zmianach wytycznych do projektu lub dofinansowania.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 3 orzeczenia KIO; w 1 sprawie odwołanie oddalono. Dla skali: 155 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stare Babice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013271855

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 32

1.5.2.)Miejscowość

Stare Babice

1.5.3.)Kod pocztowy

05-082

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@stare-babice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://starebabice.bip.net.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania „Rozwój Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3c7fa7fc-8eb8-4605-a437-e4ddd8501301

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419236

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033408/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.19 Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania „Rozwój Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z rozdziałem IX SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BZP.271.46.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca wykonanie analiz, opracowań oraz dokumentacji przedinwestycyjnej niezbędnej do przygotowania i rozwoju Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice, w szczególności w zakresie planowanych inwestycji obejmujących instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz biogazownię komunalną.
2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w ramach jednego zamówienia i jednej umowy, z podziałem rzeczowym na trzy wzajemnie powiązane Zadania. Wykonawca odpowiada za kompleksową realizację każdego Zadania oraz za spójność wszystkich opracowań, danych wejściowych, założeń technicznych, energetycznych, środowiskowych, prawnych i ekonomicznych.
3. Zakres przedmiotu umowy obejmuje następujące Zadania:
1) opracowanie dokumentacji technicznej dla 20 obiektowych instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii oraz wolnostojącej elektrowni fotowoltaicznej – Zadanie 1;
2) opracowanie Studium wykonalności do budowy biogazowni komunalnej – Zadanie 2;
3) opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla budowy biogazowni komunalnej – Zadanie 3

4.2.6.)Główny kod CPV

71621000-7 - Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznej

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71356300-1 - Usługi wsparcia technicznego

79311410-4 - Ocena wpływu ekonomicznego

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy

79140000-7 - Doradztwo prawne i usługi informacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-16

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwości udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp.
Zamawiający w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje udzielenie zamówień, których przedmiot będzie polegał na powtórzeniu robót podobnych do tych, jakie stanowią przedmiot niniejszego zamówienia, a ich wartość całkowita nie przekroczy 150 000 zł i została uwzględniona w całkowitej wartości zamówienia. Ewentualny zakres tych zamówień obejmuje w szczególności:
- opracowanie analogicznej dokumentacji technicznej dla dodatkowych obiektów, instalacji fotowoltaicznych lub magazynów energii zlokalizowanych na terenie gminy;
- aktualizację lub rozszerzenie analiz technicznych, energetycznych, przyłączeniowych, formalnoprawnych, środowiskowych oraz ekonomicznych wynikających z nowych lokalizacji, danych lub wariantów realizacyjnych;
- opracowanie dodatkowych wariantów studium wykonalności biogazowni, w szczególności uwzględniających zmianę miksu substratów, mocy instalacji, technologii, sposobu wykorzystania biogazu, energii elektrycznej lub ciepła;
- aktualizację, rozszerzenie lub opracowanie analogicznego Programu Funkcjonalno-Użytkowego wraz z planowanymi kosztami prac projektowych i robót budowlanych dla wariantów odpowiadających przedmiotowi zamówienia podstawowego;
- wykonanie dodatkowych opracowań, obliczeń, rysunków, zestawień, opinii, warunków i uzgodnień pozostających w bezpośrednim związku z zakresem zamówienia podstawowego;
- uzyskanie warunków lub innych uzgodnień w zakresie przedmiotu umowy lub dokumentacji wykonywanej w ramach zamówienia uzupełniającego.
Udzielenie zamówienia podobnego będzie możliwe po spełnieniu przesłanek określonych w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w szczególności, gdy zamówienie będzie zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego oraz zakresem usług opisanym powyżej. Warunki realizacji, w tym wynagrodzenie, termin wykonania oraz pozostałe postanowienia umowy, zostaną ustalone w toku negocjacji prowadzonych z dotychczasowym Wykonawcą. Decyzję w tym zakresie podejmuje Zamawiający.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie koordynatora umowy

4.3.6.)Waga

3

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie projektanta branży elektrycznej

4.3.6.)Waga

2

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie projektanta branży sanitarnej

4.3.6.)Waga

2

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie eksperta technologii biogazowych

4.3.6.)Waga

3

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.Zdolność techniczna i zawodowa– Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli

1) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, co najmniej: a) jedną usługę obejmującą opracowanie dokumentacji projektowej lub technicznej instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy co najmniej 200 kWp, obejmującej co najmniej 5 lokalizacji albo jedną instalację o mocy co najmniej 200 kWp; b) jedną usługę obejmującą opracowanie studium wykonalności, analizy techniczno-ekonomicznej lub koncepcji technologicznej oraz programu funkcjonalno-użytkowego albo równoważnego opisu wymagań inwestycji realizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla biogazowni, instalacji biometanowej, instalacji fermentacji osadów lub odpadów z wykorzystaniem energetycznym biogazu, instalacji gospodarki osadowej z odzyskiem energii lub porównywalnej instalacji technologicznej, o planowanej mocy elektrycznej co najmniej 250 kW lub równoważnej skali technologicznej. Zamawiający uzna warunek za spełniony również w przypadku, gdy studium wykonalności (analiza techniczno-ekonomiczna lub koncepcja technologiczna) oraz program funkcjonalno-użytkowy zostały wykonane w ramach odrębnych umów dotyczących tego samego lub różnych przedsięwzięć. UWAGA: Zamawiający dopuści wykazanie powyższych doświadczeń w ramach jednej lub kilku umów. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą łącznie wykazać spełnienie warunku, z zastrzeżeniem, że zakres doświadczenia odpowiadający danej części zamówienia wykaże i zrealizuje podmiot posiadający wymagane doświadczenie. 2) Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował na etapie realizacji umowy następującymi osobami: a) koordynatorem umowy – z doświadczeniem w koordynacji/wykonaniu co najmniej 3 wielobranżowych opracowań przedinwestycyjnych dotyczących energetyki i odnawialnych źródeł energii; b) projektantem branży elektrycznej – posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub uprawnienia równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz doświadczenie w opracowaniu co najmniej 2 dokumentacji projektowych lub technicznych instalacji fotowoltaicznych; c) projektantem branży sanitarnej – posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub uprawnienia równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz doświadczenie w opracowaniu co najmniej 1 dokumentacji zawierającej program fnkcjonalno – użytkowy biogazowni lub dokumentację projektową biogazowni; d) projektantem branży konstrukcyjno-budowlanej – posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub uprawnienia równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; e) ekspertem technologii biogazowych – z doświadczeniem w wykonaniu co najmniej 2 opracowań dotyczących biogazowni, w tym co najmniej jednego studium wykonalności albo programu funkcjonalno-użytkowego, dodatkowo opracowania wykazane w ramach doświadczenia muszą zawierać modele finansowe lub analizy wykonalności biogazowni. UWAGA: Zamawiający dopuści łączenie powyższych funkcji przez jedną osobę, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymagań określonych dla łączonych funkcji.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zgodnie z rozdziałem IV SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zgodnie z rozdziałem IV SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

1. Na podstawie art. 281 ust. 4 ustawy Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium.
2. Każdy Wykonawca biorący udział w przetargu musi przed upływem terminu składania ofert wnieść wadium w wysokości 4 000 zł (słownie: cztery tysiące złotych);
3. Wadium może być wnoszone w następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu:
1) należy wpłacić przelewem na rachunek Urzędu Gminy Stare Babice na konto w Banku Handlowym w Warszawie nr rachunku 13 1030 1508 0000 0008 2366 0009, przy czym Zamawiający musi otrzymać z banku potwierdzenie wpływu przelewu najpóźniej w dniu składania ofert przed upływem terminu ich składania (godzina). Za skuteczność operacji finansowo – bankowych odpowiada Wykonawca. Kopię przelewu należy dołączyć do oferty z zaznaczeniem, że dotyczy postępowania BZP.271.46.2026 pn.: „Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania „Rozwój Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice”
2) za datę wniesienia wadium uznaje się datę uznania rachunku Zamawiającego,
3) Zamawiający dokona sprawdzenia czasu wpływu wadium na swoje konto.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z Rozdziałem VII SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy)

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 12:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Wszystkie informacje dotyczące niniejszego postępowania w szczególności: opis przedmiotu zamówienia i warunki jego wykonania, podstawy wykluczenia i warunki udziału w postępowaniu, rodzaje oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca musi złożyć, kryteria oceny ofert dostępne, informacje dotyczące RODO są w SWZ i ogłoszeniu o zamówieniu dostępnych na stronie internetowej Zamawiającego https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 12:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Stare Babice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stare Babice.
Tak. Wadium określono na 4000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71621000-7 (Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.