ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa wyrobów medycznych dla Oddziału Neonatologicznego

Zamawiający Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. (Ruda Śląska, Śląskie) prowadził postępowanie „Dostawa wyrobów medycznych dla Oddziału Neonatologicznego”. Termin składania ofert minął 16 czerwca 2025, 09:00.

Otwórz na TED
Termin składania ofert
16 czerwca 2025, 09:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.

Miejscowość

Ruda Śląska

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Dostawa wyrobów medycznych dla Oddziału Neonatologicznego

Główny Kod CPV

33140000-3 - Materiały medyczne

Część nr LOT-0001

Pakiet nr 1

Część nr LOT-0002

Pakiet nr 2

Część nr LOT-0003

Pakiet nr 3

Część nr LOT-0004

Pakiet nr 4

Część nr LOT-0005

Pakiet nr 5

Część nr LOT-0006

Pakiet nr 6

Część nr LOT-0007

Pakiet nr 7

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Przy wyborze oferty najkorzystniejszej, Zamawiający będzie kierował się kryterium

cena 100 pkt (w zakresie wszystkich pakietów). 2. Zamawiający stosuje uprzednią ocenę ofert (odwróconą kolejność oceny). 3. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 12.09.2025 r. 4. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy (obligatoryjne przesłanki wykluczenia). 5. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy. 6. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2024 poz. 507 z późn zm.). Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. 7. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy, zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). 8. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w celu wykazania braku podstaw (przesłanek) wykluczenia z postępowania, na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia): 8.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym: - w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, - w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 8.2. oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór załącznika nr 4 do SWZ. W przypadku, gdy w zakresie poszczególnych pakietów zostanie złożona tylko jedna oferta, Zamawiający odstąpi od wymogu złożenia powyższego oświadczenia. 8.3. oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ. Uwaga: W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia i dokumenty w zakresie pkt 8 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 9. Dokumenty składane przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP określa rozdział XIII pkt 5 SWZ oraz § 4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 30.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. 10. Wraz z ofertą (formularzem ofertowym) należy złożyć dokumenty, o których mowa w rozdziale X pkt 5 ppkt 5.1.- 5.6. SWZ. 11. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie: 1) 24 miesiące od daty zawarcia umowy (jednak nie wcześniej niż od dnia 10.11.2025 r.) – dotyczy pakietów nr 1, 2, 3; 2) 24 miesiące od daty zawarcia umowy (jednak nie wcześniej niż od dnia 03.11.2025 r.) – dotyczy pakietów nr 4, 5; 3) 24 miesiące od daty zawarcia umowy – dotyczy pakietu nr 6, 7. Zamawiający wymaga w tym terminie sukcesywnych dostaw zaoferowanych towarów stosownie do bieżących zamówień. 12. Zamawiający w zakresie pakietów nr 1 - 5 nie może zawrzeć umów z wcześniejszym terminem obowiązywania umowy, z uwagi na fakt: 1) obowiązywania umów w zakresie pakietów nr 1 – 3 do dnia 07.11.2025 r. na przedmiot objęty niniejszym postępowaniem; 2) obowiązywania umów w zakresie pakietu nr 4, 5 do dnia 31.10.2025 r. na przedmiot objęty niniejszym postępowaniem.

Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy (jednak nie wcześniej niż od dnia 10.11.2025 r.)
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy (jednak nie wcześniej niż od dnia 10.11.2025 r.)
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy (jednak nie wcześniej niż od dnia 10.11.2025 r.)
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 03.11.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33140000-3Materiały medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
904 191 zł
Próbka: 169 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
383 800 zł2 341 537 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 957 737 zł
Źródło próbki
CPV 33140000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
383 800 zł
Mediana
904 191 zł
Górny kwartyl
2 341 537 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 16.06.2025, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ruda Śląska.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33140000-3 - Materiały medyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.