Dostawa materiałów okulistycznych
Zamawiający Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. (Ruda Śląska, Śląskie) prowadzi postępowanie „Dostawa materiałów okulistycznych”. Termin składania ofert upływa 5 października 2026, 09:00. Planowany budżet: 2 572 222 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 2 572 222 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 5 października 2026, 09:0031d 12h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2718, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,5 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
31 sierpnia 2026
Termin ofert: 5 października 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów okulistycznych dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o., podzielona na 9 części i wyceniona łącznie na 2 572 222 zł.
- 2
ZakresPakiet nr 1 obejmuje soczewki akrylowe hydrofobowe, 5 pozycji asortymentowych, a pakiet nr 2 kastompaki wraz z dzierżawą aparatu do zabiegu zaćmy oraz jałowy izotoniczny roztwór chlorku sodu, 3 pozycje asortymentowe.
- 3
ZakresDla pakietu nr 3 wykonawca musi posiadać zezwolenie, licencję, koncesję lub wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie prowadzenia hurtowni farmaceutycznej.
- 4
ZakresCzęść zamówienia należy zrealizować w terminie 24 miesiące od daty zawarcia umowy, a dla pakietów nr 1, 2 i 9 nie wcześniej niż od 21.12.2026 r.
Kontekst Atlasu
- Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Alcon Polska Sp. z o.o.
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 4,6 oferty na postępowanie przy 153 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 50% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. |
| NIP | 6412490985 |
| Adres | ul. Wincentego Lipa 2, 41-703 Ruda Śląska |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa materiałów okulistycznych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33731110-7 - Soczewki śródoczne |
| Dodatkowe kody CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne; 33100000-1 - Urządzenia medyczne; 33141411-4 - Skalpele i noże chirurgiczne; 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne; 33141620-2 - Zestawy medyczne; 24100000-5 - Gazy; 33141220-8 - Kaniula |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 2 572 222 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-05 09:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Przy wyborze oferty najkorzystniejszej, Zamawiający będzie kierował się kryterium | cena - 60 pkt, jakość - 40 pkt - dotyczy pakietu nr 1; cena 100 pkt - dotyczy pakietu nr 2, 3, 5-9; cena - 60 pkt, parametry techniczne aparatu - 40 pkt - dotyczy pakietu nr 4 2. Zamawiający stosuje uprzednią ocenę ofert (odwróconą kolejność oceny). 3. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 31.12.2026 r. 4. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy (obligatoryjne przesłanki wykluczenia). 5. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy. 6. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2025 poz. 514). Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. 7. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy, zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1) z późn. zm. 8. Warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego spośród warunków, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy: 8.1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie. 8.2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: 8.2.1. Wykonawca musi posiadać zezwolenie, licencję, koncesję lub wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie objętym przedmiotem zamówienia tj. prowadzenie hurtowni farmaceutycznej zgodnie z ustawą z dnia 06 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne - dotyczy pakietu nr 3 pozycja 5. 8.3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa: Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie. 8.4. Zdolność techniczna lub zawodowa: Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie. 9. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w celu wykazania braku podstaw (przesłanek) wykluczenia z postępowania, na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia): 9.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym: - w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, - w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 9.2. oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór załącznika nr 8 do SWZ. W przypadku, gdy w zakresie poszczególnych pakietów zostanie złożona tylko jedna oferta, Zamawiający odstąpi od wymogu złożenia powyższego oświadczenia. 9.3. oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1) z późn. zm. i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 9 do SWZ. Uwaga: Podmiotowe środki dowodowe, dotyczące braku podstaw do wykluczenia lub certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 10. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu (określonych przez Zamawiającego w pkt 3 rozdziału XIII SWZ), na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia): - w celu wykazania spełniania warunku z ppkt 8.2.1.: Koncesji, zezwolenia, licencji lub wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie objętym przedmiotem zamówienia tj. prowadzenie hurtowni farmaceutycznej zgodnie z ustawą z dnia 06 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne - dotyczy pakietu nr 3 pozycja 5. Uwaga: Podmiotowe środki dowodowe dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu lub certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, składa odpowiednio Wykonawca/ Wykonawcy wykazujący spełnienie warunku na zasadach określonych w rozdziale XIII SWZ. 11. Zamiast wykazanych w pkt 9 ppkt 9.1; 9.2 oraz 9,3 lit. a)-c) podmiotowych środków dowodowych, Wykonawca może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawcy zamówienia publicznego w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. z 2025 poz. 1235 z późn.zm.). 12. Zamiast wykazanych w pkt 10 podmiotowych środków dowodowych, Wykonawca może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawcy zamówienia publicznego w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. z 2025 poz. 1235 z późn.zm.). 13. Dokumenty składane przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP określa rozdział XIII pkt 5 SWZ oraz § 4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 30.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. 14. Wraz z ofertą (formularzem ofertowym) należy złożyć dokumenty o których mowa w rozdziale X pkt 5 ppkt 5.1.- 5.7. SWZ. 15. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 1) 24 miesiące od daty zawarcia umowy – dotyczy pakietu nr 3, 4, 5, 6, 7, 8 2) 24 miesiące od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 21.12.2026 r. - dotyczy pakietu nr 1, 2, 9 16. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zostały opisane w rozdziale XI SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 24 miesiące od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 21.12.2026 r. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 24 miesiące od daty zawarcia umowy. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →