Dostawa kamizelek kuloodpornych WS
Zamawiający Jednostka Wojskowa 4724 (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa kamizelek kuloodpornych WS”. Termin składania wniosków minął 5 czerwca 2024, 09:00.
- Termin składania wniosków
- 5 czerwca 2024, 09:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 355 285 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=170, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
02 maja 2024
Termin ofert: 5 czerwca 2024 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
22 maja 2024
Zmienia wersję 259334-2024
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
23 maja 2024
Zmienia wersję 298728-2024
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Jednostka Wojskowa 4724 |
| Miejscowość | Kraków |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Dostawa kamizelek kuloodpornych WS |
| Główny Kod CPV | 35815100-1 - Kamizelki kuloodporne |
| Część nr LOT-0001 | Dostawa kamizelek kuloodpornych WS |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura ograniczona |
Informacje dodatkowe
1. Warunkiem realizacji zamówienia w 2025r. będzie przyznanie Zamawiającemu w planie finansowym na rok 2025 środków finansowych na to zamówienie. W terminie do dnia 30 listopada 2024r. Zamawiający poinformuje pisemnie (mailem) Wykonawcę o zakresie realizacji umowy w 2025 r.
2. Szczegółowe informacje dotyczące płatności zostaną określone w przyszłym wzorze umowy udostępnionym Wykonawcom wraz z SWZ.
1. W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu i nie podlega wykluczeniu zgodnie z zapisami działu V, Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
1.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy składane na podstawie art. 405 ust. 1 i ust. 2 Ustawy, sporządzone zgodnie z zał. nr 2 – „Oświadczenie na podstawie art. 125” (zamieszczonym na stronie internetowej prowadzonego postępowania).
1.1.1. w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o którym mowa w ppkt. 1.1., składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
1.1.2. Zamawiający nie wymaga złożenia w odniesieniu do podwykonawcy oświadczenia o którym mowa w ppkt. 1.1., w celu wykazania braku istnienia wobec niego podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu.
1.1.3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, składa oświadczenie, o którym mowa w ppkt. 1.1., sporządzone przez te podmioty.
1.2. 1.2. Aktualna, ważna przez cały okres realizacji zamówienia koncesja na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie określonym w ustawie z dnia 13 czerwca 2019r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie określonym w ustawie z dnia 13 czerwca 2019r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz.U. z 2023r. poz. 1743), określonej w WT XII w części IV „Rodzaje wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym - WT” załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 17 września 2019r. w sprawie klasyfikacji rodzajów materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, na których wytwarzanie lub obrót jest wymagane uzyskanie koncesji (Dz. U. z 2019r., poz. 1888).
lub zgodnie z art. 156. Ust. 1 wyżej wymienionej ustawy – koncesji uzyskanej na podstawie ustawy z 22 czerwca 2001r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2018r., poz. 2037 ze zm.), w zakresie określonym w WT XII w części IV „Rodzaje wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym - WT” załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 3 grudnia 2001r. w sprawie klasyfikacji rodzajów materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, na których wytwarzanie lub obrót jest wymagana jest koncesja (Dz. U. poz. 1625 ze zm.) która zachowuje ważność w zakresie wytwarzania i obrotu lub obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym
lub odpowiedniego dokumentu wystawionego przez organ państwa, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzającego, że Wykonawca posiada uprawnienia do prowadzenia działalności w zakresie wytwarzania i obrotu lub obrotu wyrobami będącymi przedmiotem zamówienia.
1.3. Wykaz wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje co najmniej dwie dostawy odpowiadające swoim rodzajem dostawom sprzętu ochrony indywidualnej balistycznej (typu: kamizelki kuloodporne, hełmy, płyty balistyczne) o wartości minimum 2 500 000,00 zł brutto lub jedną dostawą odpowiadającą swoim rodzajem dostawom sprzętu ochrony indywidualnej balistycznej (typu: kamizelki kuloodporne, hełmy, płyty balistyczne) o wartości minimum 5 000 000,00 zł brutto z podaniem przedmiotu i miejsca wykonania dostaw, wartości, daty wykonania, podmiotów, na rzecz których dostawy te były lub są wykonywane oraz załączy dowody określające, czy dostawy te zostały lub są wykonywane należycie, zgodnie z wymaganiami określonymi w dziale V ppkt 1.4. – sporządzony zgodnie z zał. nr 3– „Wykaz dostaw”.
1.4. Zobowiązanie podmiotu, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Ustawy – w wypadku, kiedy Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zgodne co do treści z zał. nr 5 lub zawierające co najmniej informacje, o których mowa w art. 118 ust. 4 Ustawy – jeżeli dotyczy.
1.5. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego (w zakresie wynikającym z art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Ustawy), sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
1.6. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w zakresie wynikającym z art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy), sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
1.7. Oświadczenie Wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej – w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 1689 ze zm.) – z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy, należącego do tej samej grupy kapitałowej (w zakresie wynikającym w art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy) – zał. nr 4 (zamieszczonym na stronie internetowej prowadzonego postępowania).
1.8. Oświadczenie o którym mowa w art. 117 ust. 4 Ustawy, zgodne co do treści z zał. nr 6 – „Oświadczenie na podstawie art. 117” (zamieszczonym na stronie internetowej prowadzonego postępowania) lub zawierające co najmniej informacje, o których mowa w art. 117 ust. 4 Ustawy – jeżeli dotyczy.
1.9. Oryginał lub kopię pełnomocnictwa – dla osób podpisujących wniosek (oryginał lub kopia poświadczona notarialnie), o ile fakt umocowania nie wynika z przedstawionych dokumentów rejestrowych – jeżeli dotyczy.
Dokładne informacje niezbędne do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Zamawiający zamieścił również na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://portal.smartpzp.pl/jw4724/public/postepowanie?postepowanie=66211516
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).