ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

sukcesywna dostawa leków antybiotyków, chemioterapeutyków, płynów infuzyjnych, środków kontrastowych, opatrunków dla Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie

Zamawiający Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie (Tarnów, Małopolskie) prowadził postępowanie „sukcesywna dostawa leków antybiotyków, chemioterapeutyków, płynów infuzyjnych, środków…”. Termin składania ofert minął 18 maja 2026, 12:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w TarnowieTarnów, Małopolskieopublikowano 7 kwietnia 2026
Termin składania ofert
18 maja 2026, 12:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 034 047 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

8 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    RyzykoSpecyficzne warunki/ryzyka

  • 2

    ZakresWykonawca nie może być prawomocnie skazany za określone przestępstwa związane z prawem zamówień publicznych. Wymagane jest złożenie oświadczeń dotyczących braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej lub sposobu jej przygotowania.

  • 3

    ZakresSukcesywna dostawa leków (antybiotyków, chemioterapeutyków), płynów infuzyjnych, środków kontrastowych oraz opatrunków dla Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie. Zamówienie podzielone jest na liczne części (loty), każda obejmująca głównie leki.

  • 4

    ZakresWymagania dotyczące wykonawcy

  • 5

    ZakresTerminy

  • 6

    WarunkiSzczegółowe warunki dotyczące podstaw wykluczenia oraz wymagane dokumenty znajdują się w dokumentacji zamówienia. Zamawiający wymaga dokumentów z KRK i oświadczeń dotyczących konkurencji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie

NIP

8732713732

Adres

ul. Lwowska 178a, 33-100 Tarnów

Region (NUTS)

PL217 – Małopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

sukcesywna dostawa leków antybiotyków, chemioterapeutyków, płynów infuzyjnych, środków kontrastowych, opatrunków dla Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33690000-3 - Różne produkty lecznicze

Dodatkowe kody CPV

33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe; 33631400-6 - Antybiotyki i środki chemoterapeutyczne do użytku dermatologicznego; 33692500-2 - Płyny dożylne; 33141110-4 - Opatrunki

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • UWAGA: to jest kompletna lista podstaw wykluczenia do niniejszego ogłoszenia. Ich szczegółowy opis znajduje się w dokumentach zamówienia. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorg
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-05-18 12:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
    a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”,
    b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
    – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
  2. 2.
    oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
  3. 3.
    oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
    a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
    b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
    c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
    d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy.
    Do oferty za pośrednictwem platformy należy dołączyć następujące dokumenty i oświadczenia:
  4. 1.
    Wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy formularz oferty, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do specyfikacji.
  5. 2.
    Wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy Arkusz cenowy, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1A do specyfikacji sporządzony na podstawie opisu przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1B). Arkusze winny zawierać wszystkie ewentualne zmiany wprowadzone w czasie trwania postępowania.
  6. 3.
    W celu wykazania elementów spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia, Wykonawca zobowiązany jest złożyć w postaci Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie dyrektywy art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE , zwanego dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ” wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2.
  7. 1)
    W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców (konsorcjum), jednolity dokument (JEDZ) składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia.
  8. 2)
    W przypadków podmiotów trzecich JEDZ podmiotu trzeciego składa wykonawca, jeżeli powołuje się na zasoby podmiotów trzecich w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu. JEDZ powinien być wypełniony w zakresie w jakim wykonawca korzysta z zasobów podmiotu trzeciego. JEDZ powinien dotyczyć także weryfikacji podstaw wykluczenia.
    Wykonawca może wykorzystać w jednolitym dokumencie nadal aktualne informacje zawarte w innym jednolitym dokumencie złożonym w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia.
    Uwaga!
    zamawiający dołącza do SWZ wypełniony JEDZ wersja xml. Wykonawca wypełnia formularz JEDZ przy wykorzystaniu systemu dostępnego poprzez następującą stronę internetową https://www.espd.uzp.gov.pl/__
  • 5.1.
    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu.
  • 5.2.
    Warunki udziału w postępowaniu:
  • 5.2.1.
    zdolność do występowania w obrocie gospodarczym
    Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
  • 5.2.2.
    uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy są uprawnieni do sprzedaży produktów leczniczych Zamawiającemu, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 roku prawo farmaceutyczne (Dz.U.2024 poz. 686 ze zm.) – tj. posiadają zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej lub inny dokument równoważny umożliwiający obrót przedmiotem zamówienia.
    5.2.3. sytuacja ekonomiczna lub finansowa
    Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
    5.2.4. zdolności technicznej lub zawodowej.
    Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33690000-3Różne produkty lecznicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 034 047 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
603 699 zł5 118 008 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 514 309 zł
Źródło próbki
CPV 33690000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
603 699 zł
Mediana
2 034 047 zł
Górny kwartyl
5 118 008 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.