Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Świadczenie usług przygotowania i dostarczania całodziennego wyżywienia dla pacjentów Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej
Zamawiający Beskidzkie Centrum Onkologii- Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. (Bielsko-Biała, Śląskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług przygotowania i dostarczania całodziennego wyżywienia dla pacjentów…”. Termin składania ofert minął 27 kwietnia 2026, 10:00. Wadium: 34 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 359 197 zł
- Wadium
- 34 000 zł
- Termin składania ofert
- 27 kwietnia 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=571, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
27 marca 2026
Termin ofert: 27 kwietnia 2026 10:00 - Sprostowanie
23 kwietnia 2026
Nowy termin: 8 maja 2026 10:00Zmienia wersję 214464-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
10 sierpnia 2026
1 wykonawcaZobacz treść tej wersji (archiwum) →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przygotowanie i dostarczanie całodziennego wyżywienia dla pacjentów Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej, z uwzględnieniem diet.
- 2
ZakresZamówienie podzielone jest na 3 części, obejmujące różne lokalizacje szpitala: ul. Wyzwolenia 18, ul. Wyspiańskiego 21 i ul. E. Plater 17.
- 3
KryteriaKryterium oceny ofert to cena brutto.
- 4
RyzykoWadium wynosi 25 000,00 zł i musi być wniesione zgodnie z rozdziałem XXIII SWZ.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Beskidzkie Centrum Onkologii- Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. |
| NIP | 9372662340 |
| Adres | ulica Wyzwolenia 18, 43-300 Bielsko-Biała |
| Region (NUTS) | PL225 – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Świadczenie usług przygotowania i dostarczania całodziennego wyżywienia dla pacjentów Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków |
| Dodatkowe kody CPV | 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Przystępując do przetargu Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium w wysokości 25 000,00 zł, w formie i na zasadach określonych w rozdziale XXIII SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-04-27 10:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Ponadto o udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wykonawcy, którzy | a) wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1–6 ustawy Pzp oraz art. 7 pkt 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2. Oświadczenia i dokumenty,które wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty: 2.1. Wypełniony formularz oferty – załącznik nr 1 do SWZ; 2.2. Wypełniony szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ; 2.3. Wypełniony formularz asortymentowo – cenowy – załącznik nr 6 do SWZ; 2.4. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - udzielone osobom nie wymienionym w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) Wykonawcy, a reprezentującym Wykonawcę, w szczególności poprzez podpisywanie/poświadczanie dokumentów składających się na ofertę oraz innych składanych w toku postępowania. 2.5. Zobowiązanie innego podmiotu do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia – dotyczy Wykonawców, którzy w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w rozdziale VIII pkt 1 ppkt 3) oraz ppkt 4) SWZ polegają na zdolnościach innych podmiotów. 2.6. Dokument potwierdzający wniesienie wadium w formie i na zasadach określonych w SWZ. 2.7. Przedmiotowe środki dowodowe o których mowa w rozdziale V SWZ tj. 2.7.1. Oświadczenie potwierdzające, że dostarczane posiłki będą przygotowywane w zakładzie spełniającym wymagania higieniczno-sanitarne dla zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu środki spożywcze. 2.7.2. Oświadczenie potwierdzające, że wszyscy pracownicy biorący udział w wykonywaniu zamówienia posiadają aktualne badania sanitarno – epidemiologiczne. 2.7.3. Oświadczenie potwierdzające posiadanie aktualnego certyfikatu HACCP lub innych procedur opracowanych na podstawie zasad HACCP. 2.7.4. Oświadczenie Wykonawcy, że zachowa ciągłość dostaw posiłków w przypadku zdarzeń losowych. 2.7.5. Oświadczenie wykonawcy, że usługi świadczone będą zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tekst jednolity Dz. U. z 2015r. poz. 594 z późn. zm.), w szczególności z zachowaniem, przez podmioty zobowiązane, zasad systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli (HACCP) objętych rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych oraz z koniecznością przekazywania konsumentom pełnej informacji o wartości odżywczej produktu i występujących alergenach na podstawie Rozporządzenia Nr 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 października 2011r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności; 2.7.6. Oświadczenie potwierdzające, że odpady pokonsumpcyjne zostaną odebrane co najmniej 1 x dziennie podmiot posiadający uprawnienia do odbioru i transportu odpadów pokonsumpcyjnych. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić umowę z firmą, która dysponuje pozwoleniem na transport i odbiór odpadów pokonsumpcyjnych, a także dostarczać dokumenty potwierdzające utylizację odpadów; 2.7.7. Oświadczenie potwierdzające, że dostarczane posiłki będą przygotowywane zgodnie z wymaganiami Zamawiającego dotyczącymi stosowanych przez niego diet, gramatury, kaloryczności i wartości odżywczych produktów, sezonowości na rynku artykułów rolno-spożywczych, różnorodności doboru dozwolonych w danej diecie produktów oraz różnorodności technik kulinarnych, uwzględnienia wykazu dodatków do żywności mogących powodować alergie lub reakcje nietolerancji; 2.7.8.Oświadczenia potwierdzającego zapewnienie pełnowartościowego zamiennika produktów zwierzęcych dla wegetarian (bez ryb i wegan). 2.7.9. Oświadczenia potwierdzającego uwzględnienie specjalnego jadłospisu z potrawami tradycyjnymi, z uwzględnieniem dodatków cukierniczych w dni świąteczne, takie jak: Sylwester/Nowy Rok, Tłusty czwartek, Środa Popielcowa, Wielki Piątek, Wielka Sobota, Wielkanoc (Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny), 1 maj, Święto Konstytucji 3 maja, Boże Ciało, Wszystkich Świętych, Święto Niepodległości, Wigilię i Święta Bożego Narodzenia oraz uwzględnienia w Wigilię Bożego Narodzenia kolacji na ciepło oraz obligatoryjnie zaplanowanego jadłospisu. 2.7.10. Trasa/ mapka dojazdu na potwierdzenie podanej w oświadczeniu (załącznik nr 1 do SWZ) odległości jaką dzieli podany przez Wykonawcę zakład od budynku Zamawiającego; 2.7.11. Oświadczenie potwierdzające, że posiłki będą dostarczane z zakładu zlokalizowanego w odległości nie większej niż 55 km od obiektów Zamawiającego w zadaniu/pakiecie na który składa ofertę Wykonawca. 2.8. Oświadczenie o braku zaistnienia przesłanki przewidzianej w art. 5k rozporządzenia Rady ( UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. 2.9. Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, składany jest w oddzielnym pliku i oznaczony nazwą „tajemnica przedsiębiorstwa”. 2.10. W przypadku zastrzeżenia informacji jako tajemnicy przedsiębiorstwa Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że zastrzeżone informacje spełniają przesłanki określone w art. 11 ust. 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, poprzez złożenie stosownego uzasadnienia. 3. Na potwierdzenie spełnienia warunków o których mowa w pkt 5.1.9."Kryteria kwalifikacji" należy złożyć w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie dokumenty których mowa w pkt 5.1.9."Kryteria kwalifikacji". 4. W celu wykazania brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia należy złożyć w wyznaczonym przez zamawiającego terminie następujące dokumenty i oświadczenia: 1.1. informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 1.2. informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczącą orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 1.3. oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 1.4. oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp; b) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy pzp; 1.5. oświadczenie własne wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022r. poz. 835) |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.