Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość wybranych ofert
2 653 250 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    MOTOKOZ TOMASZ KOZIK· Gliwice
    Cena wybranej oferty
    226 500 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    MOTOKOZ TOMASZ KOZIK· Gliwice
    Cena wybranej oferty
    1 046 750 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3
    MOTOKOZ TOMASZ KOZIK· Gliwice
    Cena wybranej oferty
    1 380 000 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 3 części)
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

4WOG.1200.2712.87.2025 Wykonanie obsług i napraw bieżących pojazdów mechanicznych na rok 2026 w podziale na 5 części

Zamawiający 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Gliwicach (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „4WOG.1200.2712.87.2025 Wykonanie obsług i napraw bieżących pojazdów mechanicznych na rok…”, wybierając ofertę wykonawcy MOTOKOZ TOMASZ KOZIK. Łączna wartość ofert: 2 653 250 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy w GliwicachGliwice, Śląskieopublikowano 13 marca 2026
Łączna wartość ofert
2 653 250 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MOTOKOZ TOMASZ KOZIK (Gliwice).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 2 653 250,00 zł.

  • 3

    Liczba złożonych ofert waha się od 2 (część 1) do 4 (część 3), co wskazuje na umiarkowaną konkurencję w poszczególnych lotach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Krajowa Izba Odwoławcza

Adres

ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

4WOG.1200.2712.87.2025 Wykonanie obsług i napraw bieżących pojazdów mechanicznych na rok 2026 w podziale na 5 części

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

50112100-4 - Usługi w zakresie napraw samochodów

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Część RES-0001 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0001 – Liczba złożonych ofert

2

Część RES-0002 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0002 – Liczba złożonych ofert

3

Część RES-0003 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0003 – Liczba złożonych ofert

4

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1)
    będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
    a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
    b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
    c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
    d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
    e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
    f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
    g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
    h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
  2. 3)
    wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
  3. 4)
    wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
  4. 5)
    jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
  5. 6)
    jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
  6. 7)
    Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1.4. zdolności technicznej i zawodowej:
– Zamawiający stawia warunek w tym zakresie. Wykonawca będzie posiadać potencjał techniczny niezbędny do wykonania zamówienia tj. posiada lub będzie dysponować sprzętem:
Część 3 - Wykonawca musi dysponować:
a) komputerem diagnostycznym z wymaganym oprogramowaniem dla wskazanych dla tej części marek pojazdów ciężarowych i autobusów.
b) 4 stanowiskami naprawczymi wyposażonymi: minimum w 2 stanowiska
z podnośnikiem kolumnowym, 1 stanowisko z kanałem obsługowym i 1 stanowisko naprawcze bez podnośnika i kanału, wszystkie znajdujące się we wewnątrz budynku warsztatowego.
c) 1 stanowisko lakiernicze dostosowane do obsługi wszystkich rodzajów marek samochodowych ujętych w zadaniu przez Zamawiającego oraz spełniające wymagania określone w Ustawie z dnia 27.IV.2001 r. Prawo Ochrony Środowiska (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 647), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 26.01.2010 r. w sprawie wartości odniesienia dla niektórych substancji
w powietrzu (Dz.U. 2010.16.87 z dnia 2010.02.03), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 02.07.2010 w sprawie przypadków, w których wprowadzenie gazów i pyłów powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz.U.2010.130.881 z dnia 2010.07.20) Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 24.09.2020 w sprawie standardów emisyjnych dla niektórych rodzajów instalacji, źródeł spalania paliw oraz urządzeń spalania lub współspalania odpadów (Dz.U. nr 260, poz. 2181),Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24.08.2012
r. w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz.U.2021.845 t.j.
z dnia 2021.05.05); w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz.U.2021.845 t.j. z dnia 2021.05.05);
d) 2 miejscami zadaszonymi umożliwiającymi zabezpieczenie pojazdów oczekujących na naprawę.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1.4. zdolności technicznej i zawodowej:
– Zamawiający stawia warunek w tym zakresie. Wykonawca będzie posiadać potencjał techniczny niezbędny do wykonania zamówienia tj. posiada lub będzie dysponować sprzętem:
Część 2 - Wykonawca musi dysponować:
a) komputerem diagnostycznym z wymaganym oprogramowaniem dla wskazanych dla tej części marek pojazdów osobowych, osobowo-terenowych, mikrobusów
i dostawczych.
b) 4 stanowiskami naprawczymi wyposażonymi: minimum w 2 stanowiska
z podnośnikami kolumnowymi; 1 stanowisko z kanałem obsługowym i 1 stanowisko naprawcze bez podnośnika i kanału, wszystkie znajdujące się we wewnątrz budynku warsztatowego.
c) 1 stanowisko lakiernicze dostosowane do obsługi wszystkich rodzajów marek samochodowych ujętych w zadaniu przez Zamawiającego oraz spełniające wymagania określone w Ustawie z dnia 27.IV.2001 r. Prawo Ochrony Środowiska (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 647), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 26.01.2010 r. w sprawie wartości odniesienia dla niektórych substancji
w powietrzu (Dz.U. 2010.16.87 z dnia 2010.02.03), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 02.07.2010 w sprawie przypadków, w których wprowadzenie gazów i pyłów powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz.U.2010.130.881 z dnia 2010.07.20) Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 24.09.2020 w sprawie standardów emisyjnych dla niektórych rodzajów instalacji, źródeł spalania paliw oraz urządzeń spalania lub współspalania odpadów (Dz.U. nr 260, poz. 2181),Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24.08.2012 r.
w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz.U.2021.845 t.j.
z dnia 2021.05.05);
d) 2 miejscami zadaszonymi umożliwiającymi zabezpieczenie pojazdów oczekujących na naprawę.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1.4. zdolności technicznej i zawodowej:
– Zamawiający stawia warunek w tym zakresie. Wykonawca będzie posiadać potencjał techniczny niezbędny do wykonania zamówienia tj. posiada lub będzie dysponować sprzętem:
Część 1 - Wykonawca musi dysponować:
a) komputerem diagnostycznym z wymaganym oprogramowaniem dla wskazanych dla tej części marek pojazdów sanitarnych.
b) 4 stanowiskami naprawczymi wyposażonymi minimum w 3 stanowiska
z podnośnikami kolumnowymi i 1 stanowisko z kanałem obsługowym, wszystkie znajdujące się we wewnątrz budynku warsztatowego.
c) 1 stanowisko lakiernicze dostosowane do obsługi wszystkich rodzajów marek samochodowych ujętych w zadaniu przez Zamawiającego oraz spełniające wymagania określone w Ustawie z dnia 27.IV.2001 r. Prawo Ochrony Środowiska (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 647), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 26.01.2010 r. w sprawie wartości odniesienia dla niektórych substancji
w powietrzu (Dz.U. 2010.16.87 z dnia 2010.02.03), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 02.07.2010 w sprawie przypadków, w których wprowadzenie gazów i pyłów powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz.U.2010.130.881 z dnia 2010.07.20) Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 24.09.2020 w sprawie standardów emisyjnych dla niektórych rodzajów instalacji, źródeł spalania paliw oraz urządzeń spalania lub współspalania odpadów (Dz.U. nr 260, poz. 2181),Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24.08.2012 r.
w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz.U.2021.845 t.j.
z dnia 2021.05.05);

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50112100-4Usługi w zakresie napraw samochodów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
853 659 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
332 164 zł2 054 823 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 722 660 zł
Źródło próbki
CPV 50112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
332 164 zł
Mediana
853 659 zł
Górny kwartyl
2 054 823 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).