Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części
Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku…”. Termin składania ofert minął 17 marca 2026, 09:00. Planowany budżet: 60 809 402 zł. Wadium: 97 500 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 60 809 402 zł
- Wadium
- 97 500 zł
- Termin składania ofert
- 17 marca 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
16 lutego 2026
Termin ofert: 17 marca 2026 09:00 - Wynik: wybrano wykonawców
26 maja 2026
58 ofert5 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
01 czerwca 2026
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 140 dni.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 3
ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części.
- 4
RyzykoWadium: 97 500,00 PLN.
- 5
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 60 809 402,04 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku |
| Miejscowość | Gdańsk |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 60 809 402 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wymagane wadium – 97 500,00 zł. Wymagania odnośnie wadium określone zostały w pkt 19 IDW. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-03-17 09:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1) | Termin realizacji zamówienia | Część 1 – termin realizacji robót budowlanych wynosi: 120 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni). 2) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% wartości netto zamówienia podstawowego w zakresie powtórzenia robót będących przedmiotem zamówienia, tj. wykonanie remontu nawierzchni dróg. 1) Termin realizacji zamówienia: Część 2 – termin realizacji robót budowlanych wynosi: 120 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni). 2) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% wartości netto zamówienia podstawowego w zakresie powtórzenia robót będących przedmiotem zamówienia, tj. wykonanie remontu nawierzchni dróg. 1) Termin realizacji zamówienia: Część 3 – termin realizacji robót budowlanych wynosi: 90 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni). 2) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% wartości netto zamówienia podstawowego w zakresie powtórzenia robót będących przedmiotem zamówienia, tj. wykonanie remontu nawierzchni dróg. 1) Termin realizacji zamówienia: Część 4 – termin realizacji robót budowlanych wynosi: 90 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni). 2) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% wartości netto zamówienia podstawowego w zakresie powtórzenia robót będących przedmiotem zamówienia, tj. wykonanie remontu nawierzchni dróg. 1) Termin realizacji zamówienia: Część 5 – termin realizacji robót budowlanych wynosi: 120 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni). 2) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% wartości netto zamówienia podstawowego w zakresie powtórzenia robót będących przedmiotem zamówienia, tj. wykonanie remontu nawierzchni dróg. 1) Termin realizacji zamówienia: Część 6 – termin realizacji robót budowlanych wynosi: 60 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni). 2) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% wartości netto zamówienia podstawowego w zakresie powtórzenia robót będących przedmiotem zamówienia, tj. wykonanie remontu nawierzchni dróg. 1) Termin realizacji zamówienia: Część 7 – termin realizacji robót budowlanych wynosi: 120 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni). 2) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% wartości netto zamówienia podstawowego w zakresie powtórzenia robót będących przedmiotem zamówienia, tj. wykonanie remontu nawierzchni dróg. 1) Termin realizacji zamówienia: Część 8 – termin realizacji robót budowlanych wynosi: 60 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni). 2) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% wartości netto zamówienia podstawowego w zakresie powtórzenia robót będących przedmiotem zamówienia, tj. wykonanie remontu nawierzchni dróg. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.