Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Roboty budowlane polegające na budowie kompleksu boisk do siatkówki plażowej na terenie Oddziału Rataje

Zamawiający Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Roboty budowlane polegające na budowie kompleksu boisk do siatkówki plażowej na terenie…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.Poznań, Wielkopolskieopublikowano 4 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 722 634 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302689539

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

pl. Wiosny Ludów 2

1.4.2.)Miejscowość

Poznań

1.4.3.)Kod pocztowy

61-831

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pim.poznan.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d0aa9744-7d04-493e-bf33-80c6e2a6c4f0

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00422624

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-04

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00609615

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane polegające na budowie kompleksu boisk do siatkówki plażowej na terenie Oddziału Rataje

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

SWZ:
5.1. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie robót budowlanych Roboty budowlane polegające na budowie kompleksu boisk do siatkówki plażowej na terenie Oddziału Rataje - postępowanie nr PIM/09/25/ZP58/2025-452.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie usług związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi oraz realizacją usług/dostaw związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi.
Całość przedmiotu zamówienia podlega wykonaniu zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki inżynierskiej oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
Dodatkowe informacje dotyczące szczegółowego zakresu zamówienia zawarte zostały w projekcie umowy
– Załączniku nr 1 do SWZ oraz OPZ - Załącznikach nr 2, 3, 4 do SWZ.
5.2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych opisanych wg „Wspólnego słownika zamówień” (CPV):
45212200-8 Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45261000-4 Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

3.8.)Główny kod CPV

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-03-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

240 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

HOSTA GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 340797216

4.3.3.)Ulica

ul. Kowalewska 20

4.3.4.)Miejscowość

Grębocin

4.3.5.)Kod pocztowy

87-122

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

14994367,51 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00146452/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-09-03

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W toku realizacji inwestycji ujawniono znaczne zanieczyszczenie gruntu na terenie objętym Umową, czego Zamawiający, działając z należytą starannością na etapie przygotowania i prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia oraz zawierania Umowy, nie mógł przewidzieć.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Ww. okoliczności wymagały dokonania zmiany przyjętych rozwiązań technicznych oraz konieczności wykonania robót nieprzewidzianych (oraz zamiennych. Zamawiający zlecił Wykonawcy realizację robót dodatkowych związanych z utylizacją i wymianą zanieczyszczonego gruntu w obrysie realizowanego budynku. W związku z koniecznością zmiany sposobu posadowienia projektowanego budynku z bezpośredniego na pośrednie, z wykorzystaniem pali przemieszczeniowych, wynikającą z odmiennych warunków gruntowych po utylizacji zanieczyszczenia, Zamawiający zlecił wykonanie robót zamiennych i dodatkowych, powodujących zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy oraz uznał za zasadny wniosek Wykonawcy o wydłużenie terminu realizacji robót o 7 (siedem) miesięcy, obejmujące czas wstrzymania robót, oczekiwania na rozwiązania projektowe, wykonanie robót związanych z przygotowaniem platform roboczych, mobilizacji i realizacji pali oraz wykonaniem nowych fundamentów.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

931722,51

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212200-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
722 634 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
338 452 zł2 279 658 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 941 206 zł
Źródło próbki
CPV 45212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
338 452 zł
Mediana
722 634 zł
Górny kwartyl
2 279 658 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212200-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.