Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
197 292 zł
Umowa zawarta
10 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 197 292 zł – 402 825 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowe doświadczenie Personelu Wykonawcy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Pełnienie usług IK wraz z nadzorem inwestorskim przy realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na modernizacji zabytkowej muszli koncertowej wraz z trejażem oraz fontanny (...)” - część nazwy

Zamawiający Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie usług IK wraz z nadzorem inwestorskim przy realizacji zadania inwestycyjnego…”, wybierając ofertę wykonawcy BUDOMA Jacek Zaborowski. Wartość umowy: 197 292 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.Poznań, Wielkopolskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
197 292 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 czerwca 2026

    Termin ofert: 7 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDOMA Jacek Zaborowski (Czerwonak), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 197 292,00 zł (umowę zawarto 10 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 197 292,00 zł do 402 825,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302689539

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wiosny Ludów 2

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-831

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pim.poznan.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ebef87c-81df-421c-b890-240d9c401502

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Pełnienie usług IK wraz z nadzorem inwestorskim przy realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na modernizacji zabytkowej muszli koncertowej wraz z trejażem oraz fontanny (...)” - część nazwy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ebef87c-81df-421c-b890-240d9c401502

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415041

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

DOFINANSOWANIE W RAMACH PROGRAMU REGIONALNEGO FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA WIELKOPOLSKI 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00304423

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

postępowanie nr PIM/06/26/ZP48/2025-435

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

157369,62 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
„Pełnienie usług IK wraz z nadzorem inwestorskim przy realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na modernizacji zabytkowej muszli koncertowej wraz z trejażem oraz fontanny w Parku Wilsona w Poznaniu” - postępowanie nr PIM/06/26/ZP48/2025-435.
Nadzorowane zadanie inwestycyjne będzie realizowane z podziałem na dwa zakresy robót (dwa zamówienia o roboty budowalne – 2 części), obejmujące modernizację:
1) fontanny w Paku Wilsona w Poznaniu - dalej jako Zadanie 1 - Część I;
2) zabytkowej muszli koncertowej wraz z trejażem w Paku Wilsona w Poznaniu – dalej jako Zadanie 2 - Część II;
określone w dokumentacji projektowej Zamawiającego, obejmującej opracowania wymienione w załączniku nr 1 do Umowy.
W ramach uszczegółowienia opisu przedmiotu nadzoru Inżyniera Kontraktu Zamawiający udostępnia:
- Załącznik nr 1 do SWZ – Wzór umowy;
- Załącznik do SWZ – Opis robót budowlanych podlegających nadzorowi;
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usług opisanych wg „Wspólnego słownika zamówień” (CPV):
• 71247000-1 - nadzór nad robotami budowlanymi,
• 71248000-8 - nadzór nad projektem i dokumentacją,
• 71310000-4 - doradcze usługi inżynieryjne i budowlane,
• 71540000-5 - usługi zarządzania budową.

4.5.3.)Główny kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

197292,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

402825,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

197292,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDOMA Jacek Zaborowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 300485703

7.3.3)Ulica

Leśna 56

7.3.4)Miejscowość

Czerwonak

7.3.5)Kod pocztowy

62-004

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

197292,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71247000-1Nadzór nad robotami budowlanymi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
197 000 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
73 201 zł418 107 zł
Rozstęp międzykwartylowy
344 906 zł
Źródło próbki
CPV 71247000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
73 201 zł
Mediana
197 000 zł
Górny kwartyl
418 107 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 197 292 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDOMA Jacek Zaborowski (Czerwonak). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.