Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 280 357 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
200 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 4 280 357 zł – 4 769 596 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji / rękojmi (OGR)30%Doświadczenie Kierownika budowy (DKB)6%Płatności dla Podwykonawców (PP)4%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

BUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ WRAZ Z MIEJSCAMI POSTOJOWYMI PRZY UL. O. MARIANA ŻELAZKA [POZNAŃ]

Zamawiający Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „BUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ WRAZ Z MIEJSCAMI POSTOJOWYMI PRZY UL. O. MARIANA ŻELAZKA [POZNAŃ]”, wybierając ofertę wykonawcy INFRADROG Sp. z o.o. Wartość umowy: 4 280 357 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.Poznań, Wielkopolskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
4 280 357 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INFRADROG Sp. z o.o. (Chodzież), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 280 357,01 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 4 280 357,01 zł do 4 769 596,42 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 200 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302689539

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wiosny Ludów 2

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-831

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pim.poznan.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-842ea6b1-2234-4c5c-956e-81b28091bd75

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

BUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ WRAZ Z MIEJSCAMI POSTOJOWYMI PRZY UL. O. MARIANA ŻELAZKA [POZNAŃ]

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-842ea6b1-2234-4c5c-956e-81b28091bd75

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414068

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00118918/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa drogi dojazdowej wraz z miejscami postojowymi przy ul. o. Mariana Żelazka ROBOTY BUDOWLANE

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00166035

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PIM/03/26/ZP24/2024-404

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi dojazdowej wraz z miejscami postojowymi przy ul. o. Mariana Żelazka
w Poznaniu.
Inwestycja obejmuje:
• budowę drogi dojazdowej wraz z miejscami postojowymi przy ul. o. Mariana Żelazka
• budowę zjazdów i przebudowę istniejących zjazdów,
• wykonanie wykopów i nasypów,
• budowę ciągów pieszych i rowerowych,
• budowę oświetlenia ulicznego,
• budowę kanalizacji deszczowej,
• przebudowę kolizyjnych odcinków sieci istniejących,
• rozbiórkę elementów zagospodarowania kolidujących z inwestycją,
• wycinkę kolidujących drzew i krzewów,
• zabezpieczenia i założenia zieleni wraz z roczną pielęgnacją,
• wykonanie oznakowania poziomego oraz pionowego,
• wykonanie inwentaryzacji zieleni zgodnie z wytycznymi i wzorem tabeli stanowiącymi załączniki do SWZ.
UWAGA: W zakresie wyceny wartości wynagrodzenia za zakres dot. pielęgnacji zieleni Wykonawca powinien przyjąć wynagrodzenie w wysokości do 3% wartości wynagrodzenia za wykonanie założenia zieleni, jednak nie więcej niż 16 000,00 zł brutto.
Zapewnienie dostępności obiektów oraz ciągłości ruchu na czas realizacji robót
1. Wykonawca zobowiązany jest do takiej organizacji robót budowlanych, aby przez cały okres ich realizacji zapewniona była ciągłość dostępu, dojazdu i dojścia dla:
• użytkowników obiektów,
• mieszkańców,
• kibiców i uczestników imprez sportowych oraz masowych,
• obsługi technicznej i administracyjnej,
• służb ratunkowych, porządkowych i komunalnych, do wszystkich funkcjonujących obiektów na terenie inwestycji oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie.
2. Czasowa organizacja ruchu (COR) oraz wszelkie zajęcia pasa drogowego muszą uwzględniać:
• możliwość nieprzerwanego dojazdu i dojścia do obiektów,
• etapowanie robót w sposób minimalizujący utrudnienia komunikacyjne,
• zwiększone natężenie ruchu pieszego i kołowego w dniach organizacji dużych imprez sportowych i wydarzeń masowych,
• bieżące uzgodnienia z Zamawiającym oraz z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji (POSiR).
3. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego dostosowania harmonogramu robót oraz czasowej organizacji ruchu do kalendarza wydarzeń organizowanych przez POSiR, w tym do wprowadzania zmian tymczasowych (przejazdy technologiczne, tymczasowe ciągi piesze, oznakowanie tymczasowe), bez prawa do roszczeń finansowych z tego tytułu.
4. W szczególności Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dojazdu i dojścia do następujących obiektów i funkcji:
• dojazd i obsługa komunikacyjna od strony ul. Jana Spychalskiego,
• Giełda Kwiatowa,
• nowa hala sportowa / lodowisko (POSiR),
• boiska treningowe KS Warta wraz z zapleczem socjalnym,
• stadion / obiekty sportowe KS Warta Poznań,
• pływalnia letnia i kryta (jeżeli funkcjonuje w danym okresie),
• parkingi ogólnodostępne oraz parkingi obsługujące obiekty sportowe i wydarzenia,
• ciągi piesze i pieszo-rowerowe prowadzące do terenów rekreacyjnych nad Wartą,
• inne obiekty i tereny użytkowane okresowo lub sezonowo, które w trakcie realizacji robót będą wymagały zapewnienia dojazdu lub dojścia.
5. Niedopuszczalne jest całkowite zamknięcie dojazdu do któregokolwiek z ww. obiektów bez uprzedniej zgody Zamawiającego oraz bez zapewnienia rozwiązań alternatywnych zaakceptowanych przez Zamawiającego i właściwe organy zarządzające ruchem.
6. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za:
• prawidłowe oznakowanie czasowej organizacji ruchu,
• bezpieczeństwo użytkowników dróg, ciągów pieszych i obiektów,
• koordynację robót z funkcjonowaniem obiektów sportowych i rekreacyjnych.
Wymagania odnośnie wykonania i odbioru kanalizacji deszczowej
Postępować zgodnie z wytycznymi Aquanet S.A./ Aquanet Retencja dostępnymi na stronie internetowej.
Podstawą oceny jakości i odbioru wykonanych prac budowlanych oraz opracowania przez Wykonawcę Programu Zapewnienia Jakości jest Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiąca Załącznik do SWZ.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie usług związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi oraz realizacją usług/dostaw związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi.
Całość przedmiotu zamówienia podlega wykonaniu zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki inżynierskiej oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
Dodatkowe informacje dotyczące szczegółowego zakresu zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy – Załączniku nr 1 do SWZ oraz Załącznikach nr 2-3-4 do SWZ (m.in. dokumentacja techniczna, stwiorb, przedmiary robót).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4280357,01 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4769596,42 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4280357,01 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INFRADROG Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

302699970

7.3.3)Ulica

ul. Ksyckiego 6B/1

7.3.4)Miejscowość

Chodzież

7.3.5)Kod pocztowy

64-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zgodnie z treścią oferty podwykonawcom powierzone zostanie wykonanie następujących części zamówienia:
a) ELEKTRYKA
b) KANAŁ TECHNOLOGICZNY
c) ZIELEŃ
Podwykonawcy nie zostali zidentyfikowani w składanej ofercie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4280357,01 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

200 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

TERMINY WYKONANIA ZAMÓWIENIA
1. Zamawiający określa następujący termin realizacji przedmiotu zamówienia – zakończenie robót budowlanych do 200 dni
od dnia zawarcia umowy w sprawie zamówienia + 365 dni pielęgnacji zieleni.
2. Szczegółowe terminy realizacji / osiągnięcia poszczególnych KM realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z
postanowieniami § 2 wzoru umowy w sprawie zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 280 357 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INFRADROG Sp. z o.o. (Chodzież). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.