Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcywg ogłoszenia, przed weryfikacją

Brak środków na realizację zadania

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa garażu dla pojazdu OSP w Psarskiem

Postępowanie „Budowa garażu dla pojazdu OSP w Psarskiem” zamawiającego Gmina Pniewy (Pniewy, Wielkopolskie) zostało unieważnione.

Zamawiający: Gmina PniewyPniewy, Wielkopolskie (powiat Szamotulski →)opublikowano 4 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 574 289 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Brak środków na realizację zadania. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PNIEWY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258247

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 37

1.5.2.)Miejscowość

Pniewy

1.5.3.)Kod pocztowy

62-045

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.7.)Numer telefonu

612938617

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pniewy.wlkp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pniewy.wlkp.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pniewy_wlkp

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa garażu dla pojazdu OSP w Psarskiem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ca0124c-91ee-4717-9504-e4f8603cfb60

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421918

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00082778/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Budowa garażu dla pojazdu OSP w Psarskiem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392650

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZT.272.2.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Budowa garażu dla pojazdu OSP w Psarskiem. Zakres prac obejmuje w szczególności: 1) roboty budowlane a) roboty ziemne: roboty ziemne wykonywane koparkami przedsiębiernymi o poj. łyżki 0,60 m3 z transportem urobku samochodami samowyładowczymi o ładowności ponad 5 do 10 t, na odległość do 1 km: grunt kat. I-II – 144,550 m3, dopłata za każde dalsze rozpoczęte 0,5 km odległ. transportu ponad 1 km, przy przewozie urobku gruntu kat.I-II po drogach utwardzonych, samochodami samowyładowczymi o ładowności: ponad 5 do 10 t (wywóz gruntu nie nadającego się do wbudowania na składowisko Wykonawcy wraz z kosztami składowania) – 144,550 m3, wykopy oraz przekopy wykonywane na odkład koparkami przedsiębiernymi o pojemności łyżki 0,60 m3, w gruncie kategorii: I-II - 42,266 m3, przemieszczanie mas ziemnych uprzednio odspojonych na odległość do 10 m, przy zasypywaniu wykopów spycharkami gąsienicowymi o mocy: 55 kW (75 KM), kat. gruntu I-III - 42,266 m3, zagęszczenie uprzednio rozplantowanego warstwami gruntu w nasypie ubijakami mechanicznymi, w gruncie sypkim, kategorii: I-II - 42,266 m3, podkłady na podłożu gruntowym, w budynkach budownictwa ogólnego, wykonane z ubitych materiałów sypkich (zagęszczona mieszanka żwirowo piaskowa wymiana gruntu - 84,417 m3; b) stopy fundamentowe: podkłady na podłożu gruntowym, w budynkach budownictwa ogólnego, wykonane ręcznie z betonu: zwykłego z kruszywa naturalnego B 10 t - 1,607 m3, stopy fundamentowe żelbetowe prostokątne wykonane przy użyciu pompy do betonu na samochodzie, o objętości: ponad 0,5 do 1,5 m3 beton C25/30 (B 30) W8 - 8,285 m3, zbrojenie konstrukcji - przygotowanie i montaż zbrojenia elementów budynków i budowli prętami stalowymi okrągłymi żebrowanymi o średnicy: do 7 mm - 0,057 t., zbrojenie konstrukcji - przygotowanie i montaż zbrojenia elementów budynków i budowli prętami stalowymi okrągłymi żebrowanymi o średnicy: 8 do 14 mm - 0,368 t; c) belki podwalinowe: podkłady na podłożu gruntowym, w budynkach budownictwa ogólnego, wykonane ręcznie z betonu: zwykłego z kruszywa naturalnego B 10 - 1,024 m3, ławy fundamentowe betonowe prostokątne wykonane przy użyciu pompy do betonu na samochodzie, o szerokości: do 0,6 m belki podwalinowe Beton C25/30 (B 30) W8 - 5,215 m3, zbrojenie konstrukcji - przygotowanie i montaż zbrojenia elementów budynków i budowli prętami stalowymi okrągłymi żebrowanymi o średnicy: do 7 mm - 0,064 t, zbrojenie konstrukcji - przygotowanie i montaż zbrojenia elementów budynków i budowli prętami stalowymi okrągłymi żebrowanymi o średnicy: 8 do 14 mm – 0,145 t; d) podłoga na gruncie: podkłady na podłożu gruntowym, w budynkach budownictwa ogólnego, wykonane z ubitych materiałów sypkich: zagęszczona mieszanka żwirowo piaskowa - 34,692 m3, podkłady na podłożu gruntowym, w budynkach budownictwa ogólnego, wykonane ręcznie z betonu: zwykłego z kruszywa naturalnego podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem - 23,128 m3; e) izolacje: izolacje przeciwwilgociowe poziome z szerokiej folii ułożonej: na sucho -121,968 m2, izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne, poziome, wykonane na zimno z roztworu asfaltowego: pierwsza warstwa z zagrunt. roztworem asfalt. - 21,788 m2, izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne, poziome, wykonane na zimno z roztworu asfaltowego: każda następna warstwa- 21,788 m2, izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne, pionowe, wykonane na zimno z roztworu asfaltowego: pierwsza warstwa z zagrunt. roztworem asfalt. - 82,094 m2, izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne, pionowe, wykonane na zimno z roztworu asfaltowego: każda następna warstwa - 82,094 m2, ocieplenie ścian budynków płytami styropianowymi metodą lekką-mokrą, przy użyciu gotowych zapraw klejących - przyklejenie płyt styropianowych do ścian płyty z polistyrenu ekstrud. XPS - 29,146 m2, izolacje przeciwwilgociowe powierzchni pionowych folia kubełkowa - 29,146 m2; f) konstrukcja stalowa, hale stalowe typu lekkiego - montaż: - słupów o masie do 1,0 t dostawa i montaż - konstrukcja stalowa słupy - 1,895 t, ram dostawa i montaż - konstrukcja stalowa podwaliny, nadproża, oczepy, blachy - 2,013 t, stężeń słupów dostawa i montaż - 0,145 t, rygli dostawa i montaż - konstrukcja stalowa rygle - 0,818 t, płatwi z kształtowników dostawa i montaż - konstrukcja stalowa płatwie - 2,157 t, stężeń dachów dostawa i montaż - konstrukcja stalowa - 0,154 t, kotwienie głębokie prętów zbr. o śr.20 mm, na głęb. 700 mm, w podłożach z betonu zbroj. lub żelbetowych, przy średnicy otworu w podłożu 25 mm, za pomocą żywicy poliestr. w pojemn. 300 ml - 36,00 kotew; g) obudowa ścian i dachu: montaż metodą tradycyjną lekkiej obudowy ścian osłonowych, z: -płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej gr. 16 cm - 185,357 m2, montaż metodą tradycyjną lekkiej obudowy z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej gr. 16 cm: 7- dachów płaskich o nachyleniu do 10 % - 131,746 m2; h) obróbki: rynny dachowe półokrągłe z PVC, łączone na uszczelki, o średnicy: 125 mm – 22,00 m, Rury spustowe okrągłe z PVC, o średnicy: 75 mm - 19,20 m, obróbki z blachy ocynkowanej grub. 0,55 mm, o szerokości w rozwinięciu: ponad 25 cm – 13,20 m2; i) stolarka otworowa: montaż konstrukcji aluminiowej świetlików - 11,684 m2, drzwi aluminiowe: jednoskrzydłowe - 1,890 m2, bramy garażowe podnoszone mechanicznie – 32,00 m2; j) pozostałe elementy: napis na elewacji "OSP PSARSKIE" – 1 kpl, k) posadzka: posadzka przemysłowa do dużych obciążeń z betonu klasy min C30/37 o grub. 17 cm ze zbrojeniem rozproszonym - 121,968 m2; 2) Roboty instalacji sanitarnych: a) przyłącze wody: roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - trasa dróg w terenie równinnym - 0,012 km, wykopy ręczne liniowe o ścianach pionowych głębokości do 3,0 m, pod fundamenty, rurociągi i kolektory w gruntach suchych kat. I-II, z wydobyciem urobku łopatą lub wyciągiem ręcznym: szer. wykopu 1,6-2,5 m - 0,972 m3, wykopy w gruncie kat.I-II z zasypaniem, o ścianach zabezpieczonych obudową typ boksowy, przy głębokości do 2,50 m i szerokości: 0,90 do 1,00 m - 19,440 m2, demontaż rurociągu z polichlorku winylu / PVC/ średnica rurociągu: ponad 110 do 160 mm - 1,00 szt., układanie kształtek żeliwnych ciśnieniowych, kołnierzowych, przy średnicy nominalnej: 150 mm trójnik żel. ciśn. kołn. 150x 180 mm SF – 1,00 szt., układanie kształtek żeliwnych ciśnieniowych, kołnierzowych, przy średnicy nominalnej: 150 mm łącz. żel. rur-koł. z 150 mm – 2,00 szt., zasuwy kołnierzowe typu "E", z obudową, montowane na rurociągach PVC /PE/ - średnica zasuwy: 80 mm – 1,00 kpl., płyty betonowe podporowe pod skrzynki ul. – 1,00 kpl., płyty betonowe podporowe pod zasuwy – 1,00 kpl., oznakowanie trasy wodociągu tabliczkami na słupku stalowym – 1,00 kpl., deskowanie ścian prostych lub bloków oporowych o wys. do 3 m – 0,710 m2, ręczne układanie mieszanki betonowej /transport mieszanki japonkami/ w ławach fundamentowych lub blokach oporowych – 0,086 m3, układanie kształtek żeliwnych ciśnieniowych, kołnierzowych, przy średnicy nominalnej: 80 mm zwężka żel.ciśn.2-kołn. 80/50 mm – 1,00 szt., montaż kształtek ciśnieniowych PE, PEHD o połączeniach zgrzewano-kołnierzowych /tulei kołnierzowych na luźny kołnierz/, o średnicy zewnętrznej: do 90 mm – 1,00 szt., podłoża z materiałów sypkich pod kanały i obiekty - grubość podłoża: 10 cm - 1,08 m3, wykonanie przyłącza wodociągowego z rur ciśnieniowych PE, o średnicy zewnętrznej: 63 mm - 12,00 m, oznakowanie taśmą z tworzywa sztucznego trasy rurociągu ułożonego w ziemi – 12,00 m, rury ochronne (osłonowe) z PCW, o średnicy nominalnej: 110 mm – 0,50 m ; b) instalacja wody: dodatki za wykonanie obustronnych podejść do wodomierzy skrzydełkowych, w rurociągach stalowych, o średnicy nominalnej: 50 mm - na konstrukcji wsporczej – 1,00 kpl., montaż zaworów, w instalacji wodociągowej z rur stalowych, o średnicy nominalnej: 50 mm - zawory kulowe – 4,00 szt., montaż zaworów, w instalacji wodociągowej z rur stalowych, o średnicy nominalnej: 50 mm - filtr siatkowy – 1,00 szt., montaż zaworów, w instalacji wodociągowej z rur stalowych, o średnicy nominalnej: 50 mm - zaw. wod. zwr .antysk. EA mos.gw.50 – 1,00 szt., rurociągi z rur stalowych ocynkowanych o połączeniach gwintowanych, mocowane na ścianach w budynkach niemieszkalnych, przy średnicy nominalnej rurociągu: 50 mm – 32,00 m, izolacja rurociągów otulinami THERMAFLEX FRZ, jednowarstwowa, przy grubości izolacji 30 mm (S) i średnicy zewnętrznej rurociągu: 54-70 mm – 32,00 m, dodatki za podejścia dopływowe do zaworów czerpalnych, baterii, mieszaczy, hydrantów itp., o połączeniu sztywnym, w rurociągach stalowych, o średnicy nominalnej: 50 mm – 2,00 szt., montaż zaworów hydrantowych na ścianie, nasady pożarnicze mosiężne 75 mm – 2,00 szt., montaż szafek hydrantowych: naściennych – 2,00 szt., rurociągi z rur stalowych ocynkowanych o połączeniach gwintowanych, mocowane na ścianach w budynkach niemieszkalnych, przy średnicy nominalnej rurociągu: 20 mm – 2,00 m, izolacja rurociągów otulinami THERMAFLEX FRZ, jednowarstwowa, przy grubości izolacji 20 mm (N) i średnicy zewnętrznej rurociągu: 28-48 mm – 2,00 m, dodatki za podejścia dopływowe do zaworów czerpalnych, baterii, mieszaczy, hydrantów itp., o połączeniu sztywnym, w rurociągach stalowych, o średnicy nominalnej: 20 mm – 2,00 szt., montaż zaworów: czerpalnych żeliwnych ocynk. o śr. nom. 20 mm – 2,00 szt., płukanie instalacji wodociągowej w budynkach: niemieszkalnych – 34,00 m, próba szczelności instalacji wodociągowych w budynkach niemieszkalnych, przy średnicy rurociągu: do 65 mm - rurociągi z rur żeliwnych i stal. – 34,00 m; c) kanalizacja sanitarna: wykopy nieumocnione o ścianach pionowych, wykonywane wewnątrz budynku z odrzuceniem ziemi na odległość do 3 m, bez względu na głębokość i kategorię gruntu - 2,080 m3, rury ochronne (osłonowe) z PCW, o średnicy nominalnej: 200 mm – 0,50 m, podłoża z materiałów sypkich pod kanały i obiekty... W związku z ograniczoną liczą znaków cały opis przedmiotu zamówienia w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45262310-7 - Zbrojenie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45421141-4 - Instalowanie przegród

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Brak środków na realizację zadania.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45262310-7Zbrojenie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
574 289 zł
Próbka: 39 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
238 000 zł2 024 129 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 786 129 zł
Źródło próbki
CPV 45262· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
238 000 zł
Mediana
574 289 zł
Górny kwartyl
2 024 129 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pniewy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pniewy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45262310-7 (Zbrojenie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.