Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcywg ogłoszenia, przed weryfikacją

W niniejszym postępowaniu o zamówienie publiczne została złożona jedna oferta na kwotę 978 096,00 zł. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia - 730 183,60 zł

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Ochrona różnorodności biologicznej poprzez zagospodarowanie otoczenia zbiorników w miejscowości Zawodzie, gmina Poczesna”

Postępowanie „Ochrona różnorodności biologicznej poprzez zagospodarowanie otoczenia zbiorników w…” zamawiającego Gmina Poczesna (Poczesna, Śląskie) zostało unieważnione.

Zamawiający: Gmina PoczesnaPoczesna, Śląskieopublikowano 3 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 819 651 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W niniejszym postępowaniu o zamówienie publiczne została złożona jedna oferta na kwotę 978 096,00 zł. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia - 730 183,60 zł. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Poczesna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398149

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wolności 2

1.5.2.)Miejscowość

Poczesna

1.5.3.)Kod pocztowy

42-262

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczesna@poczesna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.poczesna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://poczesna.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Ochrona różnorodności biologicznej poprzez zagospodarowanie otoczenia zbiorników w miejscowości Zawodzie, gmina Poczesna”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-42f87d32-21fc-4cd3-992b-4532940c474f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421690

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00060674/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Ochrona różnorodności biologicznej poprzez zagospodarowanie otoczenia zbiorników w miejscowości Zawodzie, gmina Poczesna

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Ochrona różnorodności biologicznej poprzez zagospodarowanie otoczenia zbiorników w miejscowości Zawodzie, gmina Poczesna”, współfinansowanego z FESL 2021-2027, Priorytet FESL 02. Fundusze Europejski na zielony rozwój, Działanie FESL.02.15 Ochrona przyrody i bioróżnorodność – ZIT.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00367653

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.6.2026.JS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane i przyrodnicze – zwane dalej „robotami budowlanymi”, obejmujące zadanie inwestycyjne pn

„Ochrona różnorodności biologicznej poprzez zagospodarowanie otoczenia zbiorników w miejscowości Zawodzie, gmina Poczesna”, realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj. 2. W ramach zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie: 1) wykonać dokumentację projektową, w tym Projekt Budowalny i Projekt(y) Techniczny(e), kosztorys(y), specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenia robót – dla całego zakresu opisanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia zwanym dalej OPZ (stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ), a także przygotować do zatwierdzenia przez Zamawiającego Harmonogram budowy i prac przyrodniczych; 2) wykonać roboty budowlane, w oparciu o opracowaną i zaakceptowaną przez Zamawiającego dokumentację, o której mowa w pkt 1) powyżej, i uzyskaną prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenie robót oraz złożyć kompletny wniosek o pozwolenie na użytkowanie albo zgłoszenie zakończenia robót; 3) prowadzić prace przyrodnicze określone w OPZ. 3. Szczegóły zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje OPZ zawierający Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z załącznikami, rysunkami i dokumentacją przyrodniczą.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212100-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

77000000-0 - Usługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W niniejszym postępowaniu o zamówienie publiczne została złożona jedna oferta na kwotę 978 096,00 zł. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia - 730 183,60 zł.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212100-7Roboty budowlane w zakresie obiektó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
819 651 zł
Próbka: 71 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
360 744 zł2 436 837 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 076 093 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
360 744 zł
Mediana
819 651 zł
Górny kwartyl
2 436 837 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Poczesna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poczesna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212100-7 (Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.