AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Kompleksowa organizacja zagranicznej wizyty studyjnej w Walencji w Hiszpanii dla członków Komitetu Sterującego ZIT LGOF oraz pracowników Biura ZIT LGOF

Zamawiający Gmina Legnica reprezentowana przez Prezydenta Miasta Legnica (Legnica, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Kompleksowa organizacja zagranicznej wizyty studyjnej w Walencji w Hiszpanii dla członków…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 141 300 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
11 września 2026, 12:00
7d 0h
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Doświadczenie opiekuna20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 11 września 2026 roku o godzinie 12:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 80%, Doświadczenie opiekuna 20%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Kompleksowa organizacja zagranicznej wizyty studyjnej w Walencji w Hiszpanii dla członków Komitetu Sterującego ZIT LGOF oraz pracowników Biura ZIT LGOF.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 8 orzeczeń KIO; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 6 oddalono. Dla skali: 179 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
  • W tej branży w województwie dolnośląskim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 4,4 ofert, wobec 3,7 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Legnica reprezentowana przez Prezydenta Miasta Legnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647251

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Słowiański 8

1.5.2.)Miejscowość

Legnica

1.5.3.)Kod pocztowy

59-220

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@legnica.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://um.bip.legnica.eu/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa organizacja zagranicznej wizyty studyjnej w Walencji w Hiszpanii dla członków Komitetu Sterującego ZIT LGOF oraz pracowników Biura ZIT LGOF

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b84ad433-b4b7-4406-904e-0476fe2c6580

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421670

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039492/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.16 Organizacja zagranicznej wizyty studyjnej do Walencji dla członków Komitetu Sterującego ZIT LGOF oraz pracowników Biura ZIT LGOF

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Wsparcie podmiotu realizującego ZIT LGOF ze środków FEDS PT EFS+ w latach 2021-2027.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/um_legnica

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, oświadczeń, zawiadomień, zapytań, przesyłanie wezwań oraz przekazywanie informacji odbywają się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/um_legnica i formularza dostępowego na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

2. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku braku działania https://platformazakupowa.pl/pn/um_legnica, Zamawiający może komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej na zamowienia.publiczne@legnica.eu Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/um_legnica jako załączniki. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń został określony w X SWZ.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Preferowane formaty przekazywanych plików to: .rtf, .pdf, .xps, .odt, .ods, .doc, .xls, .docx, .xlsx, .xsd, .xml. W przypadku plików .xml granicą dopuszczalności ich przekazywania jest dostępność wizualizatorów ich treści (KIO 1467/19), np.: dopuszczalne jest przekazanie JEDZ w formie pliku .xml sporządzonego w serwisie https://espd.uzp.gov.pl/, gdyż Zamawiający w tym serwisie może go zwizualizować i zapoznać się z jego treścią.
2. Dopuszcza się również przesyłanie folderów (plików) w formacie poddającym dany w kompresji w formacie ZIP, 7z. Foldery (pliki) złożone w innych formatach niż wymienione zostaną uznane za złożone nieskutecznie.
3. Informacja na temat składania ofert i dokumentów znajduje się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/instrukcje-wykonawca.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zamawiający -Prezydent Miasta Legnicy,
2) w sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, kontakt pisemny za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Urząd Miasta Legnica,
Plac Słowiański 8, 59-220 Legnica;
3) pocztą elektroniczną na adres e-mail: iod@legnica.eu
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1lit. C RODO
w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy, a podstawą prawną ich przetwarzania jest obowiązek prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych spoczywający na Zamawiającym;
5) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art.18 oraz art. 74 u.p.z.p.;
6) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art.78 ust.1 u.p.z.p., przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
7) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach u.p.z.p., związanym z udziałem w po-stępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z u.p.z.p.;
8) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
9) Posiada Pan/Pani:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z u.p.z.p. oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art.18 ust.2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia.
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art.20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust.1 lit. c RODO.
Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art.14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od Wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba, że ma zastosowanie co najmniej jedno z włączeń, o których mowa w art.14 ust.5 RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IM.RZP.271.6.1.62.39.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa organizacja zagranicznej wizyty studyjnej dla członków Komitetu Sterującego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego (dalej: ZIT LGOF) oraz pracowników Biura ZIT LGOF w Walencji w Hiszpanii (dalej: wizyta).
Zakres zamówienia obejmuje: przygotowanie i realizację programu, o którym mowa w pkt 6 Opisu przedmiotu zamówienia (dalej: OPZ), transport lotniczy i lokalny w Walencji oraz i na obszarze metropolitalnym Walencji, zakwaterowanie i wyżywienie, opiekę nad grupą sprawowaną przez przedstawiciela Wykonawcy, tłumaczenie, system tour guide, ubezpieczenie wizyty.

4.2.6.)Główny kod CPV

63500000-4 - Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie opiekuna

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania i spełniają warunki opisane w poniższych punktach.
2. W zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada uprawnienia wymagane do organizowania imprez turystycznych objętych przedmiotem zamówienia - aktualny wpis do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych, o którym mowa w art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, w zakresie terytorialnym obejmującym państwa europejskie.
W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada odpowiednie uprawnienia wymagane do świadczenia usług objętych zamówieniem zgodnie
z przepisami państwa, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, o ile takie uprawnienia są wymagane.
Na potwierdzenie spełniania powyższego warunku Wykonawca przedłoży:
a) aktualny wpis do rejestru organizatorów turystki i przedsiębiorców, w zakresie obejmującym państwa europejskie;
b) w przypadku Wykonawcy poza terytorium RP - odpowiedni dokument lub informacja potwierdzająca posiadanie uprawnień wymaganych w państwie jego siedziby lub miejsca zamieszkania, jeżeli są wymagane.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej musi spełniać co najmniej ten z Wykonawców, który będzie realizował część zamówienia wymagającą tych uprawnień.
3. W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że :
1) w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje co najmniej 2 (dwie) usługi (umowy) polegające na organizacji zagranicznych wizyt studyjnych, misji gospodarczych lub innych wyjazdów
o charakterze studyjnym, gospodarczym lub eksperckim (przez co należy rozumieć zorganizowany wyjazd o charakterze edukacyjno-szkoleniowym, podczas którego specjaliści odwiedzają inne instytucje lub firmy, aby zobaczyć ich pracę w praktyce), dla co najmniej 15 (piętnastu) uczestników każdej usługi.
Na potwierdzenie spełniania powyższego warunku Wykonawca przedłoży:
a) wykaz wykonanych usług zgodny ze wzorem stanowiącym załącznik do SWZ, z którego wynikać będzie rodzaj zrealizowanych usług, ich wartość, liczba osób objętych usługą, data i miejsce ich wykonania oraz dane podmiotu, na rzecz którego dane usługi były świadczone, oraz
b) dowody określające czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencie bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi były świadczone.
2) dysponuje lub będzie dysponował osobą, skierowaną do sprawowania funkcji opiekuna grupy, opisanego w pkt 6.6) OPZ.
Na potwierdzenie spełniania powyższego warunku Wykonawca przedłoży wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia, zgodny ze wzorem stanowiącym załącznik do SWZ.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek udziału w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawcy mogą spełniać łącznie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału
w postępowaniu – art. 125 ust. 1 u.p.z.p.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) aktualny wpis do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych, o którym mowa w art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, w zakresie terytorialnym obejmującym państwa europejskie
b) wykaz usług porównywalnych z usługami stanowiącymi przedmiot zamówienia, wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami,
o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – wzór wykazu usług stanowi załącznik do SWZ,
c) wykaz osób skierowanych do realizacji przedmiotu zamówienia wraz z oświadczeniem o dysponowaniu osobami lub oświadczeniem o tym, że będzie dysponował osobami -– wzór oświadczenia stanowi załącznik do SWZ.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Pełnomocnictwo wskazujące, że osoba występująca w imieniu Wykonawcy lub Wykonawca występujący w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się
o zamówienie, jeżeli jest do tego upoważniona, jeżeli wynika to z dokumentów potwierdzających zasady reprezentacji np.: w przypadku spółki cywilnej – umowę spółki cywilnej.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy złożyć wraz z ofertą.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie
o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (art. 125 u.p.z.p.) składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w Formularzu oferty składają oświadczenie, z którego wynika jaki zakres przedmiotu zamówienia wykonają poszczególni Wykonawcy, zgodnie z art. 117 ust. 4 u.p.z.p.
5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zmiany umowy są dopuszczalne w przypadkach i na zasadach określonych w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych i w zakresie przewidzianym w niniejszym paragrafie.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany Umowy, bez modyfikacji jej ogólnego charakteru, w następujących przypadkach:
1) zmiany terminu realizacji wizyty lub poszczególnych świadczeń, jeżeli jest to konieczne wskutek wystąpienia siły wyższej, decyzji właściwych władz, odwołania lub takiej zmiany połączeń lotniczych, która obiektywnie uniemożliwia realizację podróży w przyjętym terminie, albo z powodu obiektywnej i niezależnej od Stron niedostępności kluczowych partnerów programu, pod warunkiem zachowania celu zamówienia i możliwości finansowania wydatku w projekcie;
2) zmiany przewoźnika, godzin lotów, hotelu, restauracji, środka transportu lokalnego, miejsca spotkania lub innego usługodawcy, jeżeli jest to spowodowane okolicznościami niezależnymi od Wykonawcy albo obiektywnie uzasadnionymi potrzebami organizacyjnymi, pod warunkiem zapewnienia standardu nie niższego niż wynikający z OPZ i braku pogorszenia warunków realizacji zamówienia;
3) zmiany programu wizyty, jeżeli wynika ona z dostępności partnerów zagranicznych, zmian godzin funkcjonowania odwiedzanych instytucji, zdarzeń nadzwyczajnych, konieczności zapewnienia bezpieczeństwa uczestników lub dostosowania programu do realnego czasu przejazdów, pod warunkiem zachowania celu zamówienia, minimalnego zakresu merytorycznego oraz 3 pełnych dni programu merytorycznego;
4) zmiany opiekuna grupy albo tłumacza – na zasadach określonych w § 4 Umowy;
5) zmiany zakresu lub sposobu realizacji wynikającej ze zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa, zasad realizacji projektu, wytycznych lub wymagań instytucji odpowiedzialnych za finansowanie projektu, o ile zmiana jest konieczna do prawidłowej realizacji Umowy;
6) zmiany wynagrodzenia w zakresie dopuszczonym w art. 455 ust.1 i ust.2 ustawy Pzp.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/um_legnica

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 12:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-10

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

63500000-4Usługi biur podróży, podmiotów tury…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
141 300 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
71 000 zł264 688 zł
Rozstęp międzykwartylowy
193 688 zł
Źródło próbki
CPV 63500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
71 000 zł
Mediana
141 300 zł
Górny kwartyl
264 688 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 12:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Legnica reprezentowana przez Prezydenta Miasta Legnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legnica.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 63500000-4 (Usługi biur podróży. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.