Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcęwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
3 września 2026
Okres realizacji
50 dni
Oferty w postępowaniu
10 ofertodrzucone: 1
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych dz. nr 51 w Czatkowach

Zamawiający Gmina Tczew (Tczew, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych dz. nr 51 w Czatkowach”, wybierając ofertę wykonawcy MAT-BUD MATEUSZ KOBIELA. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina TczewTczew, Pomorskie (powiat Tczewski →)opublikowano 3 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 lipca 2026

    Termin ofert: 13 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 września 2026

    10 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MAT-BUD MATEUSZ KOBIELA (Somonino), mikrofirma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert. Odrzucono 1 ofertę.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 50 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tczew

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675379

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lecha 12

1.5.2.)Miejscowość

Tczew

1.5.3.)Kod pocztowy

83-110

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.7.)Numer telefonu

58 530 51 32

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@gmina-tczew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gmina-tczew.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c48a9ca2-f713-4463-891e-98ac12019f7e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych dz. nr 51 w Czatkowach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c48a9ca2-f713-4463-891e-98ac12019f7e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421595

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041495/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych dz. nr 51 w Czatkowach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00368567

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WKI.271.1.26.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi znajdującej się na działce nr 29 w miejscowości Czatkowy gm. Tczew o długości ok. 500,0 metrów, w zakresie której jest przewidziana budowa jezdni w postaci dwuśladu z płyt drogowych typu JOMB o wymiarach 0,75 x 1,00 m, z wypełnieniem kruszywem pomiędzy płytami szerokości 1 metra oraz poboczami z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 metra. W ramach inwestycji należy także wykonać zjazdy o konstrukcji z płyt betonowych typu JOMB (zjazdy szerokości 4 metry) wraz z poboczami z kruszywa łamanego szerokości 0,75 metra. Planuje się również budowę mijanek długości 20 metrów szerokości 3 metrów oraz poboczami z kruszywa łamanego szerokości 0,75 metrów.
W chwili obecnej istniejąca nawierzchnia odcinka objętego zakresem występuje w postaci gruntowej oraz żwirowej.
Teren inwestycji jest płaski, spadki podłużne mieszczą się w granicach 0,3 - 2%. Wody opadowe z projektowanej infrastruktury będą trafiały do istniejących 5 rowów znajdujących się w pasie drogowym za pomocą spadków poprzecznych jednostronnych rzędu 2%.

1.1 Układ komunikacyjny:
• budowa jezdni z płyt betonowych typu JOMB 0,75 x 1,00 m wraz z wypełnieniem przestrzeni pomiędzy nimi szer. 1,0 m oraz budowa poboczy z kruszywa szerokości 0,75 m;
• budowa zjazdów z płyt betonowych typu JOMB 0,75 x 1,00 m;
• budowa mijanek z płyt betonowych typu JOMB 0,75 x 1,00 m.

UWAGI:
1) Wykonawca ma obowiązek odtworzyć wszystkie elementy zagospodarowania terenu, podlegające demontażowi czy rozbiórce z uwagi na przebudowę infrastruktury technicznej poza obrębem jezdni, np. chodniki powierzchnie trawiaste itp.;
2) przed przystąpieniem do prac budowlanych Wykonawca ma obowiązek wykonać przekopy próbne nad sieciami celem potwierdzenia ich lokalizacji sytuacyjnej i wysokościowej;
3) Wykonawca robót budowlanych ma obowiązek zapoznać się z dokumentacją projektową na etapie prowadzonego postępowania;
4) w przypadku uszkodzenia w trakcie robót budowlanych istniejących sieci, za ich naprawę odpowiada wykonawca robót budowlanych;
5) Wykonawca przed przystąpieniem do robót budowlanych ma obowiązek zapoznać się ze wszystkimi uzgodnieniami i zawartymi w nich uwagami;
6) w przypadku nienormatywnej głębokości istniejących sieci należy zastosować rury osłonowe.

1.2 Zadanie jest dofinansowane z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i Leśnych.
Wskazuje się wyraźnie, że wobec uzyskania przez Zamawiającego dotacji na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w kwocie 190 000,00 zł, naruszenie obowiązku prawidłowego wykonania przedmiotu umowy może skutkować utratą dofinansowania, tj. szkodą, za którą Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność również według zasad ogólnych.

1.3 Wykonawca w ramach realizowanego zadania wykona i zamontuje tablicę informacyjną o wymiarach 120 cm x 80 cm. Tablica jednostronna z poliwęglanu, montowana na 2 słupkach stalowych. Wzór i parametry tablicy zostaną przekazane wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy. Lokalizacja montażu tablicy zostanie wskazana przez upoważnionego pracownika.

1.4 Realizacja robót nastąpi na podstawie pozwolenia na budowę. Dokumentacja budowy prowadzona będzie w zarejestrowanym dzienniku budowy.

1.5 Szczegółowy zakres robót został wskazany w Rozdziale V SWZ oraz dokumentacji projektowej, STWiORB i przedmiarze robót, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.

1.6 Wykonawca gwarantuje wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w szczególności: co najmniej 1 osoba, która będzie pełnić funkcję Kierownika Budowy, posiadać powinna uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej lub równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

338191,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

646424,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

338191,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MAT-BUD MATEUSZ KOBIELA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 387071572

7.3.3)Ulica

Wolności 2

7.3.4)Miejscowość

Somonino

7.3.5)Kod pocztowy

83-314

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

338191,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Umowa WKI.272.77A.2026 z dnia 03.09.2026

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tczew prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tczew.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.