Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

2. Postępowanie o udzielenie zamówienia ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja gminnego magazynu sprzętu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026

Zamawiający Gmina Dobiegniew (Dobiegniew, Lubuskie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja gminnego magazynu sprzętu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w ramach…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina DobiegniewDobiegniew, Lubuskie (powiat Strzelecko-drezdenecki →)opublikowano 3 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: 2. Postępowanie o udzielenie zamówienia ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a nie jest możliwe zwiększenie… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobiegniew

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Dobiegniew

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966770

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Obrońców Pokoju 24

1.5.2.)Miejscowość

Dobiegniew

1.5.3.)Kod pocztowy

66-520

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.7.)Numer telefonu

95 7611001

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@dobiegniew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.dobiegniew.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/dobiegniew

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja gminnego magazynu sprzętu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-09fba643-c7d4-42f0-8e5f-6530ea6d74df

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421224

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00032495/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Modernizacja gminnego magazynu sprzętu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336355

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KG.271.11.2026.ES

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zmiana sposobu użytkowania istniejących pięciu garaży pod salą gimnastyczną szkoły podstawowej na funkcję magazynu gminnego OL i OC wraz z zabezpieczeniem dostępu i dojazdu do pomieszczeń oraz podziałem na sektory.
Zadanie obejmuje: przebudowę i zmianę sposobu użytkowania części budynku dwukondygnacyjnego, obecnie o funkcji garażowej i przeznaczenie pod funkcje magazynowe w tym:
- wykonanie instalacji elektrycznej wewnętrznej
- budowę instalacji sanitarnych w tym: instalacji wod.-kan, instalacji c.o., instalacji wentylacji
- wykonanie układu komunikacji dla ruchu kołowego i pieszego w zagospodarowaniu na terenie części działki nr 165/2 obręb Dobiegniew (Połączenie drogi wewnętrznej istniejącym zjazdem do ul. Rybackiej),
- usunięcie wilgoci, w tym odgrzybienie ścian,
- zabezpieczenie ścian przed ponownym zawilgoceniem, wykonanie izolacji pionowych i poziomych ścian,
- wzmocnienie i uzupełnienie ubytków,
- odnowienie ścian wewnętrznych i zewnętrznych budynku, w tym prac malarskich. 3. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić kierownictwo budowy i robót zgodnie z wymaganymi prawem branżami robót oraz zapewnić nadzór archeologiczny dla robót ziemnych.
4. Projekt zakłada wykorzystanie istniejącej infrastruktury zewnętrznej tj. sieci kanalizacji sanitarnej oraz wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania szkoły podstawowej. Jednocześnie modernizuje się wentylację poszczególnych pomieszczeń projektowanych magazynów i garażu.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, uzgodnienia, decyzje, opinie, postanowienia.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do SWZ i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania jako Załącznik nr 11 (tytuł dokumentacji: Dostosowanie obiektu do pełnienia funkcji magazynu gminnego Ol i OC wraz z zabezpieczeniem dostępu i dojazdu do pomieszczeń oraz podziałem na sektory magazynowe – branża architektoniczna, sanitarna, elektryczna, drogowa).
UWAGI:
1) Roboty ziemne należy prowadzić pod nadzorem archeologicznym, wobec czego przed rozpoczęciem prac ziemnych należy uzyskać pozwolenie Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (zgodnie z decyzją o pozwoleniu na budowę nr 78/2026).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

2. Postępowanie o udzielenie zamówienia ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

833703,21 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

910200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dobiegniew prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobiegniew.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.