Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
296 000 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 10 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
16 ofertceny: 296 000 zł – 466 416 złodrzucone: 6
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 100 kVa na przyczepkach samochodowych dwuosiowych.

Zamawiający Powiat Piotrkowski (Piotrków Trybunalski, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 100 kVa na…”, wybierając ofertę wykonawcy P.U.H. KING - STEN - TRANS. Piotr Stępień. Wartość umowy: 296 000 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Powiat PiotrkowskiPiotrków Trybunalski, Łódzkieopublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
296 000 zł
Liczba ofert
16 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 czerwca 2026

    Termin ofert: 8 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 września 2026

    16 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.U.H. KING - STEN - TRANS. Piotr Stępień (Zwoleń), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 296 000,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 16 ofert; ceny wahały się od 296 000,00 zł do 466 416,00 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 10 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Piotrkowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648416

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dąbrowskiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Piotrków Trybunalski

1.5.3.)Kod pocztowy

97-300

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48447328832

1.5.8.)Numer faksu

+48447328803

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

j.matyjaszczyk@powiat-piotrkowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-piotrkowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-piotrkowski.ezamawiajacy.pl/pn/powiat-piotrkowski/demand/302221/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 100 kVa na przyczepkach samochodowych dwuosiowych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-110ab031-9af8-4f45-9022-0e5660aa7008

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421182

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00032039/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zakup i dostawa mobilnych agregatów prądotworczych o mocy znamionowej 100 kVa na przyczepkaach samochodowych dwuosiowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00315582/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IM.272.28.2026.JM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

260162,6 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup i dostawa mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 100 kVa na przyczepkach samochodowych dwuosiowych.
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawę mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 100 kVa na przyczepkach samochodowych dwuosiowych w ramach w ramach realizacji projektu pn. „Realizacja Programu OLiOC w 2026 roku na terenie Powiatu Piotrkowskiego w zakresie zadań własnych”, zgodnie z umową Nr 1010.1.2.2026.OLIOC.2025. W.II.z dnia 3 czerwca 2026 roku.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi dostawa do siedziby Zamawiającego, fabrycznie nowego, nie powystawowego sprzętu/urządzeń. Dostarczony sprzęt musi posiadać instrukcje obsługi w języku polskim (o ile są wymagane), być objęty co najmniej okresem gwarancji – określonym dla danego sprzętu w Załączniku nr 1a do SWZ – Formularz cenowy.
Wykonawca, zobowiązany jest załączyć do OFERTY- załącznik nr 1a do SWZ „Formularz cenowy” uzupełniony dla wszystkich oferowanych urządzeń, sprzętu, opis oferowanych produktów potwierdzający spełnianie wszystkich parametrów i wymogów określonych przez Zamawiającego - opisy parametrów, opisy funkcjonalne, oświadczenia itp., w tym w szczególności - informacje o nazwie producenta, nazwie modelu / numeru katalogowego producenta dla oferowanych urządzeń. Załączone opisy, dokumenty muszą umożliwić Zamawiającemu weryfikację oferowanych przez Wykonawcę rozwiązań pod względem wymaganych parametrów technicznych i funkcjonalnych. Brak złożenia załącznika nr 1a jak również złożenie nieuzupełnionego, stanowi brak możliwości oceny oferty, a tym samym podstawę odrzucenia oferty w postępowaniu.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

16

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

15

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

15

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

1

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

296000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

466416 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

296000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.U.H. KING - STEN - TRANS. Piotr Stępień

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

811 169 62 56

7.3.3)Ulica

ul. Targowa 60

7.3.4)Miejscowość

Zwoleń

7.3.5)Kod pocztowy

26-700

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

296000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-10

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Piotrkowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piotrków Trybunalski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 296 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.U.H. KING - STEN - TRANS. Piotr Stępień (Zwoleń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 16 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.