Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 163 613 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
21 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: Budowa kompleksu sportowego Orlik 2025 wraz z budową skateparku w Bratkowicach na dz. nr ewid. 6830

Zamawiający Gmina Świlcza (Świlcza, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: Budowa kompleksu sportowego Orlik 2025…”, wybierając ofertę wykonawcy BILDRES Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 163 613 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ŚwilczaŚwilcza, Podkarpackie (powiat Rzeszowski →)opublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
3 163 613 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BILDRES Polska Sp. z o.o. (Rzeszów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 163 612,91 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 21 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świlcza

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690582140

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Świlcza

1.5.2.)Miejscowość

Świlcza

1.5.3.)Kod pocztowy

36-072

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@swilcza.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.swilcza.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_swilcza

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: Budowa kompleksu sportowego Orlik 2025 wraz z budową skateparku w Bratkowicach na dz. nr ewid. 6830

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a58faf4f-e236-433b-8b80-97ea78ab5d27

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421072

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00056340/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Budowa kompleksu sportowego Orlik w Bratkowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00291129

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGI.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2746286,72 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie kompleksu sportowego w skład którego będzie wchodzić

boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne, dodatkowo skatepark, zaplecze sanitarno - szatniowe wraz z zagospodarowaniem terenu (mała architektura, miejsca postojowe, dojścia, ogrodzenie, piłkochwyty, monitoring, oświetlenie, stojaki na rowery) w Bratkowicach na dz. ew. nr 6830, obręb 0002 Bratkowice. Kompleks należy zaprojektować zgodnie z wytycznymi Programu budowy kompleksów sportowych Orlik – Edycja 2025. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 etapy realizacji: 1) Etap I – opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót wraz ze zgłoszeniem robót budowlanych lub pozwoleniem na budowę. Uzyskanie zgłoszenia lub prawomocnego pozwolenia na budowę. Wykonawca zapewni sprawowanie nadzoru autorskiego przez projektanta przez cały okres realizacji robót budowlanych. 2) Etap II – wykonanie robót budowlanych zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2026 r. poz. 524 ze zm.) wraz z zagospodarowaniem terenu na podstawie opracowanej dokumentacji technicznej wraz z pełną obsługą geodezyjną i inwentaryzacją powykonawczą. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace wchodzące w zakres zamierzenia inwestycyjnego począwszy od wykonania dokumentacji projektowej, uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz realizacji robót budowlanych, aż do opracowania powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej i uzyskania w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie. 4. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: 4.1. wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, w szczególności do: 1) sporządzenia mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych poświadczonej przez właściwy organ, w skali 1:500, 2) uzyskania wszelkich opinii, uzgodnień, decyzji i pozwoleń, niezbędnych dla zaprojektowania, wybudowania, uruchomienia i przekazania obiektu, 3) opracowania dokumentacji projektowej, w tym: Projektu architektoniczno – budowlanego, Projektu technicznego, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiaru robót, Kosztorysu inwestorskiego, 4) ustanowienia Kierownika Budowy, 5) opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, 6) uzyskanie i prowadzenia Dziennika Budowy, 7) opracowanie instrukcji obsługi i konserwacji urządzeń, 8) wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z niezbędnymi opisami w zakresie i formie jak w Dokumentacji projektowej, której treść przedstawiać będzie roboty tak, jak zostały przez Wykonawcę realizowane oraz wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej, z naniesionymi w zasoby geodezyjne Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, 9) zapewnienie przeglądów i usług serwisowych w okresie gwarancji przez okres określony w umowie; 10) Wykonawca sporządzi dokumentacje projektową w zakresie niezbędnym do zgłoszenia robót budowlanych lub pozwolenia na budowę. Dokumentacja projektowa musi być zgodna z obowiązującymi przepisami Prawa Zamówień Publicznych w zakresie wymogów opisu przedmiotu zamówienia, w szczególności w zakresie zasad konkurencyjności i niedyskryminacji (art. 29 i 30 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych); 11) Dokumentacja projektowa powinna być sporządzona przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia (architektoniczne, drogowe, elektryczne, sanitarne). Wykonawca przedłoży aktualne zaświadczenia potwierdzające przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego dla projektantów oraz sprawdzających; 12) Dokumentacja projektowa winna być opracowana z należytą starannością, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, standardami i zasadami sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami i etyką zawodową zgodnie z prawem budowlanym i polskimi normami. Należy przyjąć rozwiązania zapewniające prostą, niezawodną eksploatację obiektu w długim okresie czasu po najniższych kosztach eksploatacji; 13) Dokumentacja projektowa, przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót powinny być wykonane zgodnie z właściwymi przepisami prawa, wymaganiami wynikającymi z obowiązujących przepisów techniczno – budowlanych oraz zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i ustalonymi zwyczajami, a w szczególności zgodnie z: • Ustawą z dnia 7 lipca 1994 – Prawo budowlane (Dz.U.2026 poz. 524 ze zm.); • Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2022 poz. 1679); • Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2022 poz. 1225); • Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454); • Ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2024 poz. 1411); • Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027; • Ustawą z dnia 11 września 2020 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2024.1320 z póżn.zm); • Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021.2458 z póżn.zm.) w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. W przypadku zmiany przepisów prawa, Wykonawca ma obowiązek wykonać przedmiot umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami na dzień przekazania Zamawiającemu przedmiotu umowy; 14) Wykonawca opracuje i dostarczy w ramach niniejszego zamówienia 4 egzemplarze kompletnej dokumentacji wraz ze spisem opracowań i oświadczeniem projektantów (branża architektoniczna, drogowa, elektryczna, sanitarne), że Dokumentacja wykonana jest zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami i zasadami wiedzy technicznej i jest w stanie kompletnym z punktu widzenia jej przydatności do zrealizowania celu, któremu ma służyć; 15) Wersja elektroniczna Dokumentów Wykonawcy musi zostać wyedytowana w formie zapisu na nośniku elektronicznych (CD), kosztorys należ zapisać we formacie ath; 4.2. wykonanie robót budowlanych w zakresie: 1) przygotowanie terenu budowy wraz z wycinką drzew/zakrzewienia, wykonanie ogrodzenia terenu robót oraz jego zaplecza, prace przygotowawcze, 2) budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej min. 1860 m2: o bramki do piłki nożnej – 2 szt. o siedziska zespolone – min. 102 szt. 3) budowa boiska wielofunkcyjnego– nawierzchnia poliuretanowa min. 608 m2: o kosz do koszykówki – 2 szt. o zestaw do gry w siatkówkę 1kpl., o siedziska zespolone – min. 56 szt. 4) budowa skateparku – nawierzchnia betonowa min. 640 m2: o wyposażenie skateparku – 5 urządzeń, 5) budowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego w technologii modułowej (kontenerowej) obejmującego magazyn sprzętu, pomieszczenie gospodarcze, szatnie, sanitariaty, pomieszczenie gospodarza obiektu i trenera środowiskowego wraz z instalacjami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania obiektu, wykończeniem i wyposażeniem (szczegółowy zakres wyposażenia do ustalenia z Inwestorem) - 1 kpl., 6) oświetlenie boisk i niezbędne oświetlenie terenu wokół boisk wykonane w technologii LED – min. 10 szt. masztów, 7) wykonanie instalacji monitoringu - monitoring umieszczony na masztach oświetleniowych: o kamera tubowa typ 1 – min. 7 szt. o kamera tubowa typ 2 – min. 3 szt. o kamera kopułowa typ 3 – min. 1 szt. o switch PoE typ 6, o szafa rack z wyposażeniem typ 8, o UPS, o rejestrator 16-kanałowy z dyskami; 8) ogrodzenie panelowe – min. 71m o wysokości min. 4 m, o furtka panelowa, o brama; 9) ogrodzenie o wys. 6m tzw. „piłkochwyty” – min. 271 m: o furtka panelowa, o brama; 10) obiekty małej architektury (tablica regulaminowa min. 1szt., stojaki na rowery w formie odwróconej litery „U” min 3 szt., kosze na śmieci min. 4 szt., ławki min. 5 szt.), 11) ciągi pieszo – jezdne – min. 929 m2 : o miejsca postojowe min.10, w tym min. 1 miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych 12) wykonanie przyłączy i zewnętrznych instalacji – elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej; 13) wykonanie odprowadzenia wód opadowych; 14) utwardzone dojścia i dojazdy; 15) inne niezbędne elementy infrastruktury technicznej; 16) uporządkowanie terenu wraz z wyrównaniem oraz obsianiem trawą; 17) wykonanie robót, które będą wynikać z opracowanej przez Wykonawcę szczegółowej dokumentacji, a są niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia. 5. Wykonawca na etapie sporządzenia projektu będzie uzgadniał wszelkie szczegóły opracowania z Zamawiającym. 6. Kompleks sportowy Orlik należy zaprojektować i wykonać uwzględniając istniejące uwarunkowania gruntowe, wielkość przeznaczonego pod inwestycje terenu oraz wszelkie założenia do niniejszego PFU. 7. Obiekt sportowy ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych w myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane, jednak nie będzie przeznaczony do korzystania przez takie osoby. Kompleks nie powinien posiadać progów, krawężników ani schodów stanowiących barierę dla osób na wózkach inwalidzkich, które mogą być obserwatorami osób korzystających z obiektu. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1) Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z załącznikami stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ, 2) Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego nr RGP.6733.012.2025.WR z dnia 07.07.2025 r. stanowiąca Załącznik nr 6 do SWZ; 3) Przedmiar robót pn.: Budowa kompleksu sportowego Orlik w Bratkowicach – stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ;

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3163612,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3163612,91 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3163612,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BILDRES Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5170405402

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3163612,91 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

21 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świlcza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świlcza.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 163 613 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BILDRES Polska Sp. z o.o. (Rzeszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.