Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 246 718 zł
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 2 246 718 zł – 3 637 388 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych wraz z przyłączem energetycznym, oświetleniem terenu, monitoringiem, przyłączem wodociągowym z hydrantem

Zamawiający Gmina Ludwin (Ludwin, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych wraz z przyłączem energetycznym,…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "STYL-BUD" Małgorzata Świeca-Ignatiuk. Wartość umowy: 2 246 718 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina LudwinLudwin, Lubelskie (powiat Łęczyński →)opublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
2 246 718 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "STYL-BUD" Małgorzata Świeca-Ignatiuk (Orchówek), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 246 718,00 zł (umowę zawarto 2 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 2 246 718,00 zł do 3 637 388,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUDWIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019610

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

51

1.5.2.)Miejscowość

Ludwin

1.5.3.)Kod pocztowy

21-075

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

817570901

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ludwin@gminaludwin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gminaludwin.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.gminaludwin.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych wraz z przyłączem energetycznym, oświetleniem terenu, monitoringiem, przyłączem wodociągowym z hydrantem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8686909f-293f-43ca-9a11-a334fa63df47

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420113

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00065660/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych wraz z przyłączem energetycznym, oświetleniem terenu, monitoringiem, przyłączem wodociągowym z hydrantem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest dofinansowane w ramach Działania 3.6 Gospodarka odpadami w sektorze publicznym (typ projektu 1,3,4) Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00343964

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Za.271.02.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2225299,10 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych wraz z przyłączem energetycznym, oświetleniem terenu, monitoringiem, przyłączem wodociągowym z hydrantem” w ramach Działania 3.6 Gospodarka odpadami w sektorze publicznym (typ projektu 1,3,4) Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Inwestycja polega na: „Budowie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych wraz z przyłączem energetycznym, oświetleniem terenu, monitoringiem, przyłączem wodociągowym z hydrantem" Zakres prac obejmuje:
Budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w msc. Dratów, gmina Ludwin (kategoria XXII) oraz (kategoria XXVI).
• Dostawa i montaż budynków kontenerowych:
Biurowy 20-stopowy – 1 szt. o wymiarach: (dł. x szer. x wys.) 6.06 x 2.44 x 2.80 m,
TOY-TOY toaleta – 1 szt. dostosowana również dla osób niepełnosprawnych,
Magazynowy – 1 szt. (dł. x szer.) 6.06 x 2.44 m z bramą rozwierną od strony szczytowej,
• Budowa budynku magazynowego – 1 szt. o wymiarach 874 x 314 cm murowana z bloczków silikatowych grubości 18 cm. Zadaszenie z blachy trapezowej na konstrukcji stalowej z dachem jednospadowy.
• Budowa zjazdu oraz utwardzenie terenu płytami drogowymi: 300 x 150 x 15 cm na podsypce piaskowej grubości ok. 15-20 cm,
• Budowa zasieków o wysokości 2,1 m wykonane z bloków oporowych betonowych o wymiarach 1,4 x 0,7 x 0,7 m,
• Dostawa i montaż wagi samochodowej z najazdami betonowymi o wymiarach samej wagi 847x297 cm,
• Dostawa i montaż prasokontenerów CombiMax 20 – 2 szt. o wym.: (dł. x szer. x wys.) 698 x 248,5 x 272,5 cm,
• Dostawa i montaż rębaka /rozdrabniacza – 1 szt. o wym.: (dł. x szer. x wys.) 343 x 280 x 285 cm,
• Dostawa i montaż kontenerów KP - 7 – 3 szt. o wym.: (dł. x szer. x wys.) 350 x 170 x 140 cm,
• Dostawa i montaż kontenerów IK 24 – 2 szt. o wym.: (dl. x szer. x wys.) 536 x 248 x 270 cm,
• Budowa zalicznikowego WLZ, oświetlenie terenu wraz ze słupami, oprawami oraz wykonaniem monitoringu wizyjnego całego obiekty,
• Budowa przyłącza wodociągowego wraz z uzbrojeniem oraz hydrantem nadziemnym,
• Budowa ogrodzenia z paneli ocynkowanych z cokołem oraz bramą przesuwną,
• Dostawa i montaż tablicy informacyjnej przy wjeździe na teren PSZOK – 1 szt.,
• Dostawa i montaż tablicy informacyjno-edukacyjna na terenie PSZOK – 1 szt.
Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowią Załącznik nr 5 do SWZ oraz Załącznik nr 9 do SWZ (dokumentacja projektowa). Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu do 7 dni roboczych od daty podpisania umowy opracowany przez siebie harmonogram rzeczowo-finansowy oraz kosztorys ofertowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45222110-3 - Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45223821-7 - Elementy gotowe

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2246718,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3637388 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2246718,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "STYL-BUD" Małgorzata Świeca-Ignatiuk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

061647487

7.3.3)Ulica

Nadbużańska 79F

7.3.4)Miejscowość

Orchówek

7.3.5)Kod pocztowy

22-200

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2246718,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45222110-3Roboty budowlane w zakresie składow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
438 453 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
73 547 zł2 740 976 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 667 429 zł
Źródło próbki
CPV 45222· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
73 547 zł
Mediana
438 453 zł
Górny kwartyl
2 740 976 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ludwin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ludwin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 246 718 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45222110-3 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "STYL-BUD" Małgorzata Świeca-Ignatiuk (Orchówek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.