Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
303 564 zł
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 303 564 zł – 418 075 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji ponad wymagane 36 miesięcy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utwardzenie nawierzchni podwórka gminnego położonego przy ul. Żeromskiego w Sulechowie.

Zamawiający Gmina Sulechów (Sulechów, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Utwardzenie nawierzchni podwórka gminnego położonego przy ul. Żeromskiego w Sulechowie”, wybierając ofertę wykonawcy Firma „EKO-JANAS” Jarosław Janas. Wartość umowy: 303 564 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina SulechówSulechów, Lubuskie (powiat Zielonogórski →)opublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
303 564 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 sierpnia 2026

    Termin ofert: 20 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 września 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma „EKO-JANAS” Jarosław Janas (Sulechów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 303 564,00 zł (umowę zawarto 2 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 303 564,00 zł do 418 074,97 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sulechów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000526765

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Ratuszowy 6

1.5.2.)Miejscowość

Sulechów

1.5.3.)Kod pocztowy

66-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

683851120

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@sulechow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.sulechow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bc8dc947-22c0-4cde-89ca-1af1ee663d35

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utwardzenie nawierzchni podwórka gminnego położonego
przy ul. Żeromskiego w Sulechowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bc8dc947-22c0-4cde-89ca-1af1ee663d35

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419959

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031441/22/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Utwardzenie nawierzchni podwórka gminnego położonego przy ul. Żeromskiego w Sulechowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00377066

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPW.271.30.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia

1) Zamówienie obejmuje realizację zadania pn. „Utwardzenie nawierzchni podwórka gminnego położonego przy ul. Żeromskiego w Sulechowie”. 2) Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa opracowana przez jednostkę projektową Biuro Obsługi Inwestycji "BGWprojekt" ul. Handlowa 26, 66-100 Sulechów wraz z pozwoleniem na budowę Decyzja nr 11/2026 z dnia 30 marca 2026 r. do którego Starosta Zielonogórski nie wniósł sprzeciwu, stanowiącym integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia, która jest załącznikiem nr 1 do umowy. 3) Wykonawca zrealizuje roboty z nowych materiałów własnych, które zakupi i dostarczy na teren realizacji robót na własny koszt i ryzyko. Koszt zakupu oraz dostawy w miejsce wbudowania wszelkich materiałów wykorzystanych do realizacji przedmiotu umowy uwzględniony jest w wynagrodzeniu Wykonawcy. Stosowane podczas realizacji robót materiały muszą posiadać, zgodnie z obowiązującymi w tym względzie przepisami prawa, dopuszczenie do stosowania w budownictwie. 4) Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia do zatrudniania osób wykonujących czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia, wyłącznie na podstawie umów o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277). Zastrzeżenie nie dotyczy osób zatrudnionych do pełnienia funkcji kierownika budowy oraz kierownika robót. 5) Zamawiający zastrzega sobie prawo uzgadniania propozycji rozwiązań materiałowych. Użycie przez Wykonawcę materiałów wskazanych przez Zamawiającego nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności, jeżeli nie uprzedził Zamawiającego o ryzyku związanym z użyciem określonych materiałów. 6) Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z opracowaniami projektowymi i rozpoznał zakres robót przewidziany do wykonania w ramach przedmiotu umowy, który wycenił w swojej ofercie. 7) W robotach drogowych nie dopuszcza się stosowania kruszywa pomiedziowego. 8) W ramach realizacji przedmiotu zamówienia roboty muszą być realizowane z uwzględnieniem wymagań wynikających z ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. 1411), w szczególności w zakresie likwidacji barier architektonicznych. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych i/lub częściowych. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia dokonanie podziału zamówienia na części byłoby nieracjonalne, ponieważ mogłoby wywołać nadmierne trudności techniczne, potrzebę skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia w zakresie terminu realizacji zamówienia, gotowości do odbioru, wystawienia i płatności faktur, co mogłoby doprowadzić do nieprawidłowej realizacji zamówienia. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części również ze względu na nadmierne koszty - wykonywanie prac przez różnych wykonawców groziłoby dublowaniem kosztów pośrednich wpływających na cenę np. materiałów i zabezpieczenia prac po częściowym ich wykonaniu przez danego wykonawcę. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia. Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencyjności. 3. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy. 4. Zamawiający nie będzie dokonywał wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 5. Zamawiający nie wymaga składania oferty w postaci katalogów elektronicznych i dołączania katalogów elektronicznych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

303564 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

418074,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

303564 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma „EKO-JANAS” Jarosław Janas

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

970670057

7.3.3)Ulica

ul. Łochowska 4c

7.3.4)Miejscowość

Sulechów

7.3.5)Kod pocztowy

66-100

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

303564 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233200-1Roboty w zakresie różnych nawierzch…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
379 787 zł
Próbka: 36 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
228 761 zł1 474 246 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 245 486 zł
Źródło próbki
CPV 45233200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
228 761 zł
Mediana
379 787 zł
Górny kwartyl
1 474 246 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sulechów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulechów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 303 564 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma „EKO-JANAS” Jarosław Janas (Sulechów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.