Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
245 800 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres udzielonej gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup samochodu typu mikrobus

Zamawiający Gmina Skarżysko-kamienna (Skarżysko-Kamienna, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup samochodu typu mikrobus”, wybierając ofertę wykonawcy Frank-Cars Sp. z o.o. Wartość umowy: 245 800 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
245 800 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Frank-Cars Sp. z o.o. (Częstochowa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 245 800,00 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SKARŻYSKO-KAMIENNA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009870

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sikorskiego 18

1.5.2.)Miejscowość

Skarżysko-Kamienna

1.5.3.)Kod pocztowy

26-110

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@um.skarzysko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.skarzysko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f6eb6441-ffe3-404b-8c34-385307d8e583

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup samochodu typu mikrobus

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f6eb6441-ffe3-404b-8c34-385307d8e583

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419464

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00389809

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OSP.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. fabrycznie nowego samochodu typu mikrobus do przewozu do 9 osób łącznie z kierowcą, przeznaczonego do transportu ratowników, o dopuszczalnej masie całkowitej do 3500 kg, spełniającego wymagania pojazdu straży pożarnej, wraz z wyposażeniem.

Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w:

1) wzorze umowy – stanowiącym załącznik do SWZ,

2) opisie przedmiotu zamówienia - stanowiącym załącznik do SWZ.
Zamawiający, działając na podstawie art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, odstępuje od obowiązku uwzględnienia w opisie przedmiotu zamówienia wymagań dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. Uzasadnienie: charakter przedmiotu zamówienia - pojazd specjalny pożarniczy przeznaczony wyłącznie do transportu ratowników OSP - czyni zastosowanie wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych nieuzasadnionym.

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34114400-3 - Minibusy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

245800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

0,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

245800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Frank-Cars Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5732282035

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

245800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamawiającym w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest:
Ochotnicza Straż Pożarna ul. Warszawska 283 26-110 Skarżysko-Kamienna NIP 7991457789, REGON 670218929
Na podstawie art. 37 ust. 2, 3 i 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.
793) oraz Pełnomocnictwa nr 1/2026 z dnia 20 lipca 2026 r., Zamawiający powierzył przygotowanie i przeprowadzenie
niniejszego postępowania:
Gminie Skarżysko-Kamienna ul. Sikorskiego 18 26-110 Skarżysko-Kamienna NIP 663-00-08-207, REGON 291009870
działającej w ramach pomocniczych działań zakupowych, w imieniu i na rzecz Zamawiającego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34110000-1Samochody osobowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
210 000 zł
Próbka: 125 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 253 zł311 392 zł
Rozstęp międzykwartylowy
138 139 zł
Źródło próbki
CPV 34110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 253 zł
Mediana
210 000 zł
Górny kwartyl
311 392 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skarżysko-kamienna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skarżysko-Kamienna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 245 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34110000-1 (Samochody osobowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Frank-Cars Sp. z o.o. (Częstochowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.