AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

UTWORZENIE AKTYWNEGO PLACU ZABAW PRZY GMINNYM ŻŁOBKU W GRĘBIENIU, GRĘBIEŃ 107,98 – 335 GRĘBIEŃ

Zamawiający Gmina Pątnów (Pątnów, Łódzkie) prowadzi postępowanie „UTWORZENIE AKTYWNEGO PLACU ZABAW PRZY GMINNYM ŻŁOBKU W GRĘBIENIU, GRĘBIEŃ 107,98 – 335…”. Termin składania ofert upływa 18 września 2026, 10:00.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PątnówPątnów, Łódzkie (powiat Wieluński →)opublikowano 3 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Termin składania ofert
18 września 2026, 10:00
12d 16h
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 228 437 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 18 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 18 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: UTWORZENIE AKTYWNEGO PLACU ZABAW PRZY GMINNYM ŻŁOBKU W GRĘBIENIU, GRĘBIEŃ 107,98 – 335 GRĘBIEŃ.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 4,5 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 18% miało jedną ofertę.
  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 28% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pątnów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934714

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pątnów 48

1.5.2.)Miejscowość

Pątnów

1.5.3.)Kod pocztowy

98-335

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@patnow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.patnow.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

UTWORZENIE AKTYWNEGO PLACU ZABAW PRZY GMINNYM ŻŁOBKU W GRĘBIENIU, GRĘBIEŃ 107,98 – 335 GRĘBIEŃ

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e3f3aa89-1d63-49f3-9600-961a4ccef5cc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419432

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368191

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368191

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowo opisano w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ)

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368191

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.2.18.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje m.in.:
a) Wykonanie prac budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, m.in.:
− wykonanie nawierzchni bezpiecznej piaskowej,
− wykonanie robót ziemnych i niwelacyjnych,
− utworzenie górek z urobku obsianych trawą,
− zagospodarowanie terenu zieleni,
− montaż ogrodzenia panelowego.
b) Zakup, dostawa i montaż obiektów małej architektury trwale związanych z gruntem w tym urządzeń zabawowych, m.in:
− huśtawka 2-modułowa – 1 szt.;
− domek – 2 szt.
− kuchnia błotna – 1 szt.;
− tablica kredowa – 2 szt.;
− domek ze zjeżdżalnią – 1 szt.;
− mostek do przejścia – 1 szt.;
− tunel – 1 szt.;
− mostek linowy – 1 szt.;
− tablica regulaminowa – 1 szt.
− żagiel przeciwsłoneczny – 2 szt.;
− poletka doświadczalne – 2 szt.;
− kosz na śmieci – 1 szt.
c) Zakup, dostawa i montaż obiektów niezwiązanych z gruntem, m.in.:
− skrzynia na piasek – 1 szt.
− skrzynia na zabawki – 1 szt.
− ławka – 2 szt.
− stolik piknikowy – 2 szt.
d) Zakup i dostawa pierwszego wyposażenia, m.in:
− przedmioty do zabaw odzwierciedlających różne zawody,
− płynne farby i miseczki do farb,
− zestawy kred, pisaków suchościeralnych,
− wąż ogrodowy,
− przedmioty do zabawy z wodą m.in.: pojemniki, wiaderka, łopatki,
− przedmioty do zabaw materiałami naturalnymi,
− sprzęt do zabaw ruchowych,
− piasek do skrzyni na piasek.

4.2.6.)Główny kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub rozbudowie placu zabaw o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

3 706,32

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Szczegółowo opisano w załączniku do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ)

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-18 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368191

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-18 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-17

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112723-9Roboty w zakresie kształtowania pla…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
228 437 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
192 634 zł290 854 zł
Rozstęp międzykwartylowy
98 220 zł
Źródło próbki
CPV 45112723· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
192 634 zł
Mediana
228 437 zł
Górny kwartyl
290 854 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 18.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Pątnów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pątnów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112723-9 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.