Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Vestrum Sp. z o.o.· Krakówmikrofirma
Wartość umowy
170 500 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 121 770 zł – 170 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 40% od najtańszej złożonej
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Remont pomieszczeń szkolnych w I LO i IV LO w Rudzie Śląskiej w ramach projektu Młodzi Innowatorzy Rudy Śląskiej” (...).

Zamawiający Miasto Ruda Śląska (Ruda Śląska, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont pomieszczeń szkolnych w I LO i IV LO w Rudzie Śląskiej w ramach projektu Młodzi…”, wybierając ofertę wykonawcy Vestrum Sp. z o.o. Wartość umowy: 170 500 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miasto Ruda ŚląskaRuda Śląska, Śląskieopublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
170 500 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Vestrum Sp. z o.o. (Kraków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 170 500,00 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 121 770,00 zł do 170 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO RUDA ŚLĄSKA

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Miasta Ruda Śląska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000515840

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Jana Pawła II 6

1.5.2.)Miejscowość

Ruda Śląska

1.5.3.)Kod pocztowy

41-709

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

32449094

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ruda-sl.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://rudaslaska.bip.info.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://rudaslaska.logintrade.net/zapytania_email,233882,817b19fd61afdee57eac9dd3c63ddac0.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont pomieszczeń szkolnych w I LO i IV LO w Rudzie Śląskiej w ramach projektu Młodzi Innowatorzy Rudy Śląskiej” (...).

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-31768e94-9fb9-42f6-aed1-8f4c04e66b42

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419418

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036912/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.30 Wykonanie remontu pomieszczeń szkolnych w I LO i IV LO w Rudzie Śląskiej w ramach projektu "Młodzi Innowatorzy Rudy Śląskiej"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie współfinansowane: „Młodzi Innowatorzy Rudy Śląskiej” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego +, dla działania FESL.06.02 – kształcenie ogólne

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00306709

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AP.271.43.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remonty pracowni lekcyjnych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej.
1. Przeprowadzenie prac remontowych pracowni informatycznej nr 25
Zakres prac:
1.1. Roboty budowlano-wykończeniowe
1. Prace tynkarskie i malarskie, w tym:
- usunięcie starej farby ze ścian i sufitów,
- przygotowanie powierzchni pod dalsze prace.
2. Wykonanie gładzi gipsowej na ścianach i sufitach, obejmujące:
- wyrównanie ubytków w ścianach i na suficie, w celu uzyskania gładkiej i równej powierzchni.
- gruntowanie ścian i sufitu, przygotowujące podłoże pod malowanie.
- malowanie ścian i sufitu farbami wysokiej jakości, przeznaczonymi do pomieszczeń dydaktycznych.
1.2. Roboty posadzkarskie
1. Zerwanie istniejącej wykładziny PCV wraz z usunięciem pozostałości kleju.
2. Przygotowanie podłoża.
3. Dostawa i ułożenie wykładziny PCV przeznaczonej do sali lekcyjnej.
4. Wykończenie przypodłogowe:
- wywinięcie wykładziny PCV na ściany.
1.3. Instalacja elektryczna
1. Wykonanie instalacji elektrycznej w pracowni, w tym:
– demontaż istniejących instalacji,
– wykonanie nowych obwodów zasilających,
– montaż rozdzielnic elektrycznych,
– montaż osprzętu (gniazda, łączniki),
– wykonanie tras kablowych,
– montaż punktów elektryczno-logicznych (PEL),
– wykonanie pomiarów i badań odbiorczych
1.4. Oświetlenie
1. Demontaż istniejących opraw świetlówkowych.
2. Dostawa i montaż 6 sztuk paneli LED przeznaczonych do pomieszczeń edukacyjnych.
3. Podłączenie, uruchomienie i sprawdzenie działania instalacji oświetleniowej.
1.5 Instalacja sieci internetowej LAN
1. Zakup urządzeń i akcesoriów sieciowych,
2. Odinstalowanie istniejącego okablowania komputerowego,
3. Montaż i instalacja sieci internetowej oraz zapewnienie poprawnego i stabilnego działania infrastruktury sieciowej.
1.6 Montaż rolet wewnętrznych
1. Dostawa i montaż rolet wewnętrznych, poprawiających komfort użytkowania pomieszczenia oraz umożliwiających kontrolę dostępu światła dziennego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

39515400-9 - Rolety

4.5.5.)Wartość części

72343,50 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remonty pracowni lekcyjnych w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H.C. Hoovera w Rudzie Śląskiej

1. Przeprowadzenie prac remontowych pracowni artystyczno-multimedialnej nr 214
Zakres prac:
1.1. Roboty budowlano-wykończeniowe
1. Prace tynkarskie i malarskie, w tym:
- usunięcie starej farby ze ścian i sufitów,
- przygotowanie powierzchni pod dalsze prace.
2. Wykonanie gładzi gipsowej na ścianach i sufitach, obejmujące:
- wyrównanie ubytków w ścianach i na suficie, w celu uzyskania gładkiej i równej powierzchni.
- gruntowanie ścian i sufitu, przygotowujące podłoże pod malowanie.
- malowanie ścian i sufitu farbami wysokiej jakości, przeznaczonymi do pomieszczeń dydaktycznych.
1.2. Instalacja elektryczna
1. Wykonanie instalacji elektrycznej w pracowni, w tym:
– demontaż istniejących instalacji,
– wykonanie nowych obwodów zasilających,
– montaż rozdzielnic elektrycznych,
– montaż osprzętu (gniazda, łączniki),
– wykonanie tras kablowych,
– montaż punktów elektryczno-logicznych (PEL),
– wykonanie pomiarów i badań odbiorczych
1.3. Oświetlenie
1. Demontaż istniejących opraw świetlówkowych.
2. Dostawa i montaż 12 sztuk paneli LED przeznaczonych do pomieszczeń edukacyjnych.
3. Podłączenie, uruchomienie i sprawdzenie działania instalacji oświetleniowej.
1.4 Instalacja sieci internetowej LAN
1. Zakup urządzeń i akcesoriów sieciowych,
2. Odinstalowanie istniejącego okablowania komputerowego
3. Montaż i instalacja sieci internetowej oraz zapewnienie poprawnego i stabilnego działania infrastruktury sieciowej.

2. Przeprowadzenie prac remontowych pracowni artystycznej nr 120
2.1. Roboty budowlano-wykończeniowe
1. Prace tynkarskie i malarskie, w tym:
- usunięcie starej farby ze ścian i sufitów,
- przygotowanie powierzchni pod dalsze prace.
2. Wykonanie gładzi gipsowej na ścianach i sufitach, obejmujące:
- wyrównanie ubytków w ścianach i na suficie, w celu uzyskania gładkiej i równej powierzchni.
- gruntowanie ścian i sufitu, przygotowujące podłoże pod malowanie.
- malowanie ścian i sufitu farbami wysokiej jakości, przeznaczonymi do pomieszczeń dydaktycznych.
2.2. Roboty posadzkarskie
1. Zerwanie istniejącej wykładziny PCV wraz z usunięciem pozostałości kleju.
2. Przygotowanie podłoża pod montaż nowej wykładziny.
2.3. Instalacja elektryczna
1. Wykonanie instalacji elektrycznej w pracowni, w tym:
– demontaż istniejących instalacji,
– wykonanie nowych obwodów zasilających,
- rozbudowa rozdzielnicy elektrycznej,
– montaż osprzętu (gniazda, łączniki),
– wykonanie tras kablowych,
– montaż punktów elektryczno-logicznych (PEL),
– wykonanie pomiarów i badań odbiorczych.
2.4. Oświetlenie
1. Demontaż istniejących opraw świetlówkowych.
2. Dostawa i montaż 12 sztuk paneli LED przeznaczonych do pomieszczeń edukacyjnych.
3. Podłączenie, uruchomienie i sprawdzenie działania instalacji oświetleniowej.
2.5 Instalacja sieci internetowej LAN
1. Zakup urządzeń i akcesoriów sieciowych,
2. Odinstalowanie istniejącego okablowania komputerowego,
3. Montaż i instalacja sieci internetowej oraz zapewnienie poprawnego i stabilnego działania infrastruktury sieciowej.

3. Przeprowadzenie prac remontowych pracowni językowej nr 25
Zakres robót:
3.1. Roboty budowlano-wykończeniowe
1. Prace tynkarskie i malarskie, w tym:
- usunięcie starej farby ze ścian i sufitów,
- przygotowanie powierzchni pod dalsze prace.
2. Wykonanie gładzi gipsowej na ścianach i sufitach, obejmujące:
- wyrównanie ubytków w ścianach i na suficie, w celu uzyskania gładkiej i równej powierzchni,
- gruntowanie ścian i sufitu, przygotowujące podłoże pod malowanie,
- malowanie ścian i sufitu farbami wysokiej jakości, przeznaczonymi do pomieszczeń dydaktycznych.
3.2. Roboty posadzkarskie
1. Przygotowanie podłoża pod montaż nowej wykładziny PCV.

4. Przeprowadzenie prac remontowych pracowni matematycznej nr 113
Zakres robót:
4.1. Roboty budowlano-wykończeniowe
1. Prace tynkarskie i malarskie, w tym:
- usunięcie starej farby ze ścian i sufitów,
- przygotowanie powierzchni pod dalsze prace.
2. Wykonanie gładzi gipsowej na ścianach i sufitach, obejmujące:
- wyrównanie ubytków w ścianach i na suficie, w celu uzyskania gładkiej i równej powierzchni,
- gruntowanie ścian i sufitu, przygotowujące podłoże pod malowanie,
- malowanie ścian i sufitu farbami wysokiej jakości, przeznaczonymi do pomieszczeń dydaktycznych.
4.2. Roboty posadzkarskie
1. Przygotowanie podłoża pod montaż nowej wykładziny PCV.

5. Przeprowadzenie prac remontowych pracowni chemicznej nr 115
Zakres robót:
5.1. Roboty budowlano-wykończeniowe
1. Prace tynkarskie i malarskie, w tym:
- usunięcie starej farby ze ścian i sufitów,
- przygotowanie powierzchni pod dalsze prace.
2. Wykonanie gładzi gipsowej na ścianach i sufitach, obejmujące:
- wyrównanie ubytków w ścianach i na suficie, w celu uzyskania gładkiej i równej powierzchni,
- gruntowanie ścian i sufitu, przygotowujące podłoże pod malowanie,
- malowanie ścian i sufitu farbami wysokiej jakości, przeznaczonymi do pomieszczeń dydaktycznych.
5.2. Roboty posadzkarskie
1. Przygotowanie podłoża pod montaż nowej wykładziny PCV.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

4.5.5.)Wartość części

133901,60 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 2

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

121770,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

170500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

170500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Vestrum Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

545051828

7.3.3)Ulica

ul. Szlak 77/222

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-153

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

170500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45110000-1Roboty w zakresie burzenia i rozbió…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
890 308 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
355 977 zł1 908 310 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 552 333 zł
Źródło próbki
CPV 45110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
355 977 zł
Mediana
890 308 zł
Górny kwartyl
1 908 310 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Ruda Śląska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ruda Śląska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 170 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Vestrum Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.