Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Północ Południe s.c

Wartość umowy
399 584 zł
Umowa zawarta
16 czerwca 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa kruszyw łamanych na potrzeby MGZGK w Żabnie w 2026 roku

Zamawiający Miejsko-gminny Zakład Gospodarki Komunalnej (Żabno, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa kruszyw łamanych na potrzeby MGZGK w Żabnie w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy Północ Południe s.c. Wartość umowy: 399 584 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
399 584 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Północ Południe s.c. (Żabno), wspólnie z: Północ Południe s.c.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 399 584,00 zł (umowę zawarto 16 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKO-GMINNY ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 850007410

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Świętego Jana 3

1.5.2.)Miejscowość

Żabno

1.5.3.)Kod pocztowy

33-240

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mgzgk.zabno@poczta.fm

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/mzgkomunalnej1

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62e6a229-141e-4334-8e46-1b67c6deb4fb

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa kruszyw łamanych na potrzeby MGZGK w Żabnie w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-62e6a229-141e-4334-8e46-1b67c6deb4fb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419328

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00266801/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa kruszyw łamanych na potrzeby MGZGK w roku 2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00266981

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MGZGK.271.1.26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

282000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Zamówienie obejmuje dostawę kruszyw łamanych na potrzeby MGZGK w Żabnie w 2026 roku o następujących frakcjach

a) 0 – 31,5 mm w ilości do 1 200 ton - materiał do wykonania podbudowy z kruszyw łamanych stabilizowanych mechanicznie stanowić ma kruszywo łamane uzyskane w wyniku pokruszenia surowca skalnego, lub kamieni narzutowych. Kruszywo musi być jednorodne bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny. Rodzaj kamienia twardego, np.: melafir, gabro, bazalt, dolomit itp. (z wyłączeniem skał wapiennych), b) 0 – 63 mm w ilości do 3 200 ton - materiał do wykonania podbudowy z kruszyw łamanych stabilizowanych mechanicznie stanowić ma kruszywo łamane uzyskane w wyniku pokruszenia surowca skalnego, lub kamieni narzutowych. Kruszywo musi być jednorodne bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny. Rodzaj kamienia twardego, np.: melafir, gabro, bazalt, dolomit itp. (z wyłączeniem skał wapiennych), c) 31,5 - 63 mm w ilości do 200 ton - materiał do wykonania podbudowy z kruszyw łamanych stabilizowanych mechanicznie stanowić ma kruszywo łamane uzyskane w wyniku pokruszenia surowca skalnego, lub kamieni narzutowych. Kruszywo musi być jednorodne bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny. Rodzaj kamienia twardego, np.: melafir, gabro, bazalt, dolomit itp. (z wyłączeniem skał wapiennych), d) 4 – 30 mm w ilości do 250 ton - materiał do wykonania podbudowy z kruszyw łamanych stabilizowanych mechanicznie stanowić ma kruszywo łamane uzyskane w wyniku pokruszenia surowca skalnego, lub kamieni narzutowych. Kruszywo musi być jednorodne bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny. Rodzaj kamienia twardego, np.: melafir, gabro, bazalt, dolomit itp. (z wyłączeniem skał wapiennych), e) 5 – 20 mm w ilości do 250 ton - materiał do wykonania podbudowy z kruszyw łamanych stabilizowanych mechanicznie stanowić ma kruszywo łamane uzyskane w wyniku pokruszenia surowca skalnego, lub kamieni narzutowych. Kruszywo musi być jednorodne bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny. Rodzaj kamienia twardego, np.: melafir, gabro, bazalt, dolomit itp. (z wyłączeniem skał wapiennych). 2) Kruszywo poszczególnych frakcji musi odpowiadać polskim normom do używania w budownictwie drogowym. 3) Do obowiązków Wykonawcy należy transport kruszywa wraz z rozładunkiem na teren bazy MGZGK w Żabnie, ul. Św. Jana 3 lub w inne miejsce na terenie gminy Żabno wskazane przez Zamawiajaćego. 4) Ilość dostaw kruszywa podana jest szacunkowo i może ulec zmniejszeniu w trakcie realizacji umowy w zależności od potrzeb Zamawiającego. W związku z powyższym, dostawy mniejszej ilości kruszywa aniżeli określone pkt 1 nie mogą być przedmiotem roszczeń Wykonawcy wobec Zamawiającego o dostawę pełnej wysokości określonej w pkt 1 lub jakichkolwiek innych roszczeń finansowo-odszkodowawczych. 5) Dostawy odbywać się będą na podstawie sukcesywnych zamówień składanych Wykonawcy. 6) Dostawa odbywać się będzie w terminie ustalonym przez Zamawiającego i Wykonawcę, nie później jednak niż w ciągu 5 dni od dnia doręczenia Wykonawcy zamówienia. 7) W trakcie dostawy Wykonawca zobowiązany będzie do poddania ważeniu pojazdu oraz dostarczanego ładunku a następnie pojazdu pustego, na wadze w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. 8) Za dostarczoną uważana będzie rzeczywista ilość kruszywa jaka ustalona zostanie na podstawie wskazań wagi. 9) Rozliczenie za dostarczony materiał odbywał się w oparciu o rzeczywistą ilość dostarczonego materiału, ustaloną na podstawie ważenia oraz ceny jednostkowej za tonę dostarczanego rodzaju materiału. 10) Zamawiający oczekuje od Wykonawcy podania ceny za realizację przedmiotu zamówienia, jako ceny szacunkowej z podziałem na ceny jednostkowe ryczałtowe (za 1 tonę) dostawy każdej frakcji kruszywa, wskazanej w pkt 1. Cena szacunkowa musi zawierać koszty wszelkich czynności i opłat niezbędnych do należytej realizacji przedmiotu zamówienia. 11) Wykonawca jest odpowiedzialny za staranne zapoznanie się z dokumentami zamówienia celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia. 12) Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych w pkt. 2) powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp. 13) Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od opisanych w dokumentach zamówienia, które traktować należy jako minimalne. W związku z powyższym materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania i ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne (art. 99 ust. 5 Pzp) o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu (art. 99 ust. 6 Pzp), uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. 14) Szczegółowy opis i zakres Przedmiotu zamówienia określają również:  Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 4 do SWZ. 15) Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV)  14212000-0 – granulaty, odłamki, kamień sproszkowany, otoczaki, żwir, kamień rozłupany oraz pokruszony, mieszanki kamienia, mieszanki piasku i żwiru oraz inne kruszywo,  60100000-9 – usługi w zakresie transportu drogowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212000-0 - Granulaty, odłamki, kamień sproszkowany, otoczaki, żwir, kamień rozłupany oraz pokruszony, mieszanki kamienia, mieszanki piasku i żwiru oraz inne kruszywo

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

399584,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

399584,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

399584,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Północ Południe s.c.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Północ Południe s.c.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9930662846

7.3.3)Ulica

al. Piłsudskiego 1

7.3.4)Miejscowość

Żabno

7.3.5)Kod pocztowy

33-240

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

399584,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212000-0Granulaty, odłamki, kamień sproszko…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
243 528 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
165 580 zł459 371 zł
Rozstęp międzykwartylowy
293 791 zł
Źródło próbki
CPV 14212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
165 580 zł
Mediana
243 528 zł
Górny kwartyl
459 371 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejsko-gminny Zakład Gospodarki Komunalnej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żabno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 399 584 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212000-0 (Granulaty. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Północ Południe s.c. (Żabno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.