Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 958 502 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 25 października 2027
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 3 900 000 zł – 5 891 239 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 1,5% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja instytucji kultury w Siewierzu

Zamawiający Gmina Siewierz (Siewierz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja instytucji kultury w Siewierzu”, wybierając ofertę wykonawcy TR BUILDING GROUP Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 958 502 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina SiewierzSiewierz, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
3 958 502 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TR BUILDING GROUP Sp. z o.o. (Częstochowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 958 502,06 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 3 900 000,00 zł do 5 891 239,03 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 25 października 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Siewierz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258227

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żwirki i Wigury 16

1.5.2.)Miejscowość

Siewierz

1.5.3.)Kod pocztowy

42-470

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

326499400

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

siewierz@siewierz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.siewierz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a2619bcc-d881-40e5-b649-c91fc94a5115

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja instytucji kultury w Siewierzu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a2619bcc-d881-40e5-b649-c91fc94a5115

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419258

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029647/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Modernizacja instytucji kultury w Siewierzu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00270875

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIZP.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

5032415,91 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

4448999,22 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Sali Ślubów przy ul. Słowackiego 2a i przy ul. Plac Wojska Polskiego 11 w Siewierzu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ), dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i obejmuje w szczególności:
1) poprawę izolacyjności budynku, polegającą m.in. na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, ociepleniu przegród zewnętrznych i przestrzeni pomiędzy strefami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, wykonanie prac budowlano-remontowych wewnątrz budynku po wymianie stolarki zewnętrznej, 2) remont dachu, 3) budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych, 4) rozbiórkę tarasów zewnętrznych i schodów oraz budowę i remont schodów zewnętrznych, 5) budowę dwóch wind do obiektu, 6) zagospodarowanie terenu wokół obiektu wraz z wycinką drzew i krzewów, wykonaniem trawników, wymianą kostki na ciągach pieszych, ułożeniem nawierzchni z płyt ażurowych i budową miejsc parkingowych. 3. Wykonawca będzie zobowiązany ponadto do: a) zapewnienia dostępu do istniejących obiektów i instytucji. Należy zabezpieczyć prace z uwzględnieniem obecności pracowników, użytkowników oraz interesantów. b) urządzenia i oznakowania terenu budowy i odpowiedniego jego zabezpieczenia i zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń bhp przez cały czas trwania realizacji zadania, c) wykonania robót zabezpieczających i odtworzeniowych, zgodnie z projektem, d) wykonania wszystkich robót towarzyszących, zgodnych z projektem i prawidłową technologią wykonywania robót, e) wykonania ewentualnych przyłączeń wodociągowych i energetycznych dla potrzeb budowy oraz ponoszenia kosztów zużycia mediów, f) poniesienia ewentualnych kosztów wyłączeń i włączeń mediów, g) wykonania i stosowania w praktyce zapisów projektu organizacji i technologii robót z uwzględnieniem warunków bhp, h) wykonania i uzgodnienia projektu tymczasowej organizacji ruchu (jeśli jest wymagana) i zabezpieczenia robót w okresie trwania budowy, i) występowania z wnioskami o zajęcia pasa drogowego (jeśli jest wymagane) oraz poniesienia kosztów zajęcia, j) wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z uzgodnieniami z zarządcami dróg, zarządcami sieci i uzbrojenia terenu,
k) jeżeli roboty będą wymagały zapewnienia nadzoru odpowiednich zarządców dróg lub sieci uzbrojenia terenu lub wynikającego z innych uzgodnień, to Wykonawca taki nadzór zapewni, także w przypadku, gdy będzie odpłatny i poniesie te opłaty, l) wykonania niezbędnych badań, prób i pomiarów oraz wszystkich badań, prób i pomiarów na każde polecenie przedstawiciela Zamawiającego lub inspektorów nadzoru w celu stwierdzenia prawidłowości wykonanych robót, m) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia w toku realizacji zadania obiektu, urządzeń, wyposażenia lub istniejących sieci uzbrojenia terenu – naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego, n) zgłoszenia do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających, a w przypadku braku ich zgłoszenia – wykonania badań, prób i rozruchu, jak również do dokonania odkrywek na żądanie Zamawiającego, o) zapewnienia uprawnionego nadzoru i dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, p) dokonania rejestracji dźwigów windowych w Urzędzie Dozoru Technicznego oraz uzyskania decyzji na eksploatację urządzeń wraz z poniesieniem kosztów za powyższe czynności, q) usuwania na bieżąco z terenu budowy zbędnych materiałów, odpadów i śmieci oraz utylizacja odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami, r) uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego, s) uporządkowanie i posprzątanie całego obiektu po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego, t) przywrócenia terenu po wykonywanych robotach przynajmniej do stanu pierwotnego (chyba, że z uzgodnień szczególnych wynika inny zakres odtworzenia), u) zapewnienia obsługi geodezyjnej w celu wytyczenia, bieżącej kontroli i inwentaryzacji oraz naniesienia wykonanych elementów na zasoby geodezyjne (inwentaryzacja powykonawcza). Pomiar ma być jednoznaczny z uwzględnieniem i opisaniem wszystkich wykonanych obiektów z wpisanymi numerami działek. Wynikami pomiaru powykonawczego należy uzupełnić zasób mapowy znajdujący się w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Będzinie. Do dnia odbioru końcowego Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu podpisanej przez geodetę mapy inwentaryzacyjnej z kompletnie naniesionymi obiektami wraz z dowodem złożenia tej mapy w Powiatowym Ośrodku (pismo przewodnie z pieczątką wpływu lub oświadczenie geodety). Po otrzymaniu zatwierdzonej przez Ośrodek inwentaryzacji, Wykonawca przekaże ją Zamawiającemu w terminie ustalonym w odrębnej notatce w dniu odbioru końcowego, v) dokonania uzgodnień, uzyskania wszelkich opinii niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy i przekazania go do użytku, w tym dokonania rejestracji urządzeń kotłowni w UDT wraz z poniesieniem kosztów za ich rejestrację oraz uzyskania wszelkich opinii niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy i przekazania go do użytku, w) zapewnienia wyspecjalizowanej ochrony obiektu, w przypadku, gdy prace spowodują jego jakiekolwiek otwarcie, x) wykonania innych prac, niezbędnych dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 4. Pozostałe warunki zamówienia:
1) Przewiduje się wynagrodzenie w formie ryczałtowej. Do dnia podpisania umowy Wykonawca dostarczy kosztorys ofertowy w formie uproszczonej oraz szczegółowej wraz ze szczegółową tabelą elementów scalonych. Ceny i wartości należy przedstawić w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku.
2) Przedmiary robót mają charakter pomocniczy w sporządzeniu oferty i wyliczeniu ceny ryczałtowej. Wykonawca powinien sprawdzić przedmiary z dokumentacją projektową na etapie przygotowania oferty i wycenić wszystkie prace określone w dokumentacji, w tym na rysunkach projektowych. W przypadku wykrycia na etapie przygotowywania oferty niezgodności pomiędzy dokumentacją, a przedmiarami, Wykonawca powinien zwrócić się do Zamawiającego z prośbą o wyjaśnienie. Wykonawca powinien uwzględnić odpowiedzi Zamawiającego i odpowiednio je wycenić. W przypadku, gdy Wykonawca nie uwzględni odpowiedzi Zamawiającego, ponosi ryzyko takiego działania i będzie zobowiązany do wykonania wszystkich prac wynikających z odpowiedzi w ramach ceny ryczałtowej. Do dnia podpisania umowy Wykonawca dostarczy kosztorys ofertowy. 3) Należy zachować warunki wynikające z decyzji, uzgodnień i opinii, pism, zatwierdzeń i postanowień wydanych do ww. zadania i stanowiących załącznik do SWZ lub dokumentacji, w tym umowy. W przypadku wygaśnięcia warunków należy niezwłocznie wystąpić po aktualne warunki lub poinformować Zamawiającego celem uzyskania nowych warunków. 4) W trakcie robót Wykonawca przedstawi materiały do akceptacji Inspektorowi nadzoru lub koordynatorowi zadania z ramienia Zamawiającego na co najmniej 10 dni roboczych przed ich zastosowaniem lub wbudowaniem. Jeżeli Wykonawca nie przedstawi materiałów do akceptacji to ponosi ryzyko zabudowania materiałów niezgodnych z parametrami z dokumentacji. W przypadku zabudowania materiałów o niezgodnych parametrach Wykonawca na własny koszt przebuduje niezgodny element lub nie otrzyma za ten element wynagrodzenia. 5) Wykonawca zapewni na każdym etapie realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, w tym osoby z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami. 6) Wykonawca jest zobowiązany do stałej współpracy z Zamawiającym w celu prawidłowego i bezkonfliktowego zrealizowania przedsięwzięcia, w tym na płaszczyźnie koordynacji robót związanych z budową poszczególnych sieci. 7) Niedopuszczalne jest składowanie materiałów budowlanych, sprzętu oraz inne korzystanie z działek prywatnych bez uprzedniego uzgodnienia z właścicielami nieruchomości warunków wejścia w teren prywatny. 8) Od dnia protokolarnego przekazania placu budowy Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone Zamawiającemu i osobom trzecim. 9) Szczegółowy zakres robót zostanie ujęty w harmonogramie rzeczowo-finansowym opracowanym na podstawie dokumentacji projektowej, kosztorysu ofertowego, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz wytycznych Zamawiającego i będzie stanowił załącznik do umowy. Harmonogram musi uwzględniać zakończenie remontu dachu w 2026 roku przed okresem zimowym. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram do akceptacji w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy. W uzasadnionych przypadkach Wykonawca w trakcie wykonywania robót jest zobowiązany aktualizować harmonogram na żądanie Zamawiającego w terminie 3 dni i przedstawiać go Zamawiającemu do akceptacji. Aktualizacja harmonogramu nie wymaga zmiany postanowień umowy w formie aneksu.
5. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności określono w Rozdziale III pkt 5 SWZ.
6. Warunki płatności określono w Rozdziale III pkt 6 SWZ.
7. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli Zamawiającemu gwarancji zgodnie z oświadczeniem zawartym w formularzu ofertowym. Gwarancja stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 60 miesiące licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres gwarancji, maksymalnie 72 miesiące, co będzie uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w Rozdziale XXI SIWZ.
8. Obowiązek zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy określono w Rozdziale
III pkt 8 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45442100-8 - Roboty malarskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45313100-5 - Instalowanie wind

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3900000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5891239,03 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3958502,06 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TR BUILDING GROUP Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

526860221

7.3.3)Ulica

ul. Kilińskiego 7/16

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3958502,06 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-10-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45443000-4Roboty elewacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
397 240 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 000 zł1 009 178 zł
Rozstęp międzykwartylowy
759 178 zł
Źródło próbki
CPV 45443000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 000 zł
Mediana
397 240 zł
Górny kwartyl
1 009 178 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Siewierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siewierz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 958 502 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45443000-4 (Roboty elewacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TR BUILDING GROUP Sp. z o.o. (Częstochowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.