Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
265 080 zł
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 265 080 zł – 293 280 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Serwis – czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej oraz Zespołu Szkół w Goździe w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Łączna (Łączna, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej oraz Zespołu Szkół w Goździe w…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEWÓZ OSÓB USŁUGI TRANSPORTOWE Sławomir Dąbek. Wartość umowy: 265 080 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina ŁącznaŁączna, Świętokrzyskieopublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
265 080 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lipca 2026

    Termin ofert: 29 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEWÓZ OSÓB USŁUGI TRANSPORTOWE Sławomir Dąbek (Piekoszów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 265 080,00 zł (umowę zawarto 2 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 265 080,00 zł do 293 280,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łączna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010180

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Czerwona Górka 1b

1.5.2.)Miejscowość

Łączna

1.5.3.)Kod pocztowy

26-140

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@laczna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.uglaczna.bip.doc.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-26b1c904-cdf6-4425-b9fd-61b49caa1818

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej oraz Zespołu Szkół w Goździe w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-26b1c904-cdf6-4425-b9fd-61b49caa1818

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419182

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00075665/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej oraz Zespołu Szkół w Goździe w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00353340

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

T.272.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

304878,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej oraz Zespołu Szkół w Goździe w roku szkolnym 2026/2027. Zamawiający przyjmuje, że dowóz dzieci realizowany będzie zgodnie z poniżej opracowanymi trasami: Trasa I. Zagórze – Zaskale – Kamionki i powrót tą samą trasą Dowóz będzie obejmował poranny dojazd dzieci przedszkolnych i z kl. I-VIII do szkoły w Łącznej na godz. 8.00 oraz odwóz dzieci tą samą trasą – 3 kursy - w godz.13.50 – 15.35. Planuje się odjazd ok. godz. 7.10 spod przystanku nr 1 w Zagórzu (przy zakładzie drobiowym). Trasa II. Klonów (świetlica) – Gózd (szkoła) - Zalezianka – Występa - Gózd (szkoła) – Kamionki (szkoła) A/ Dowóz będzie obejmował poranny dojazd dzieci do Zespołu w Goździe, Zespołu w Łącznej na godz. 8.00 (odjazd z Klonowa ok. godz.7.10 ) oraz B/ dwa odwozy dzieci w godz. 13.50 – 15.35 ze Szkoły w Łącznej do Klonowa zabierając po drodze dzieci ze Szkoły w Goździe. 1) Szczegółowe godziny przywozu i odwozu Wykonawca jest zobowiązany uzgodnić z dyrektorami placówek. 2) W czasie przewozu oraz wsiadania i wysiadania z pojazdów Zamawiający zapewnia opiekę uczniom. 3) Pojazdy muszą być sprawne technicznie. Niedopuszczalne jest np.: przedostawanie się do wnętrza pojazdu spalin i innych nieprzyjemnych zapachów pochodzących od pracującego silnika lub innych podzespołów pojazdu, wyciekanie oleju lub paliwa. 4) Pojazdy muszą spełniać wymagania techniczne określone ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024r., poz. 1251 z późń.zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024r., poz. 502) 5) Wielkość pojazdu dowożącego uczniów musi być dostosowana do liczby przewożonych uczniów, zgodnie z §22 ust. 1 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024r. poz. 502) : a) Zamawiający dopuszcza w ramach realizowanej usługi zmianę środka transportu na autobus typu Bus, w uzasadnionych przypadkach lub okresach, w których liczba dowożonych dzieci na to pozwala – przy założeniu, że każde dowożone dziecko ma zabezpieczone miejsce siedzące w pojeździe, b) decyzję o zamianie środka transportu, o którym mowa w pkt a) podejmuje Zamawiający za zgodą dyrektora szkoły - na podstawie opinii pracowników zapewniających dzieciom opiekę w czasie realizacji usługi, c) w przypadku uroczystości szkolnych takich jak rozpoczęcie i zakończenie zajęć edukacyjnych (imprez szkolnych typu: zabawa choinkowa, itp.) Wykonawca zawsze zobowiązany jest realizować w tych dniach odwozy dużymi autobusami, posiadającymi co najmniej 40 miejsc siedzących. Szkoła organizując w/w imprezy i uroczystości zawiadamia o tym fakcie Wykonawcę co najmniej z 7-dniowym wyprzedzeniem. 6) Wykonawca zobowiązany jest do ścisłej współpracy z dyrektorami szkół w zakresie ustalania dowozów i odwozów uwzględniając dni wolne w czasie roku szkolnego wynikające z rozporządzenia o organizacji roku szkolnego. 7) Zamawiający dostarczy Wykonawcy, w terminie do 15 września imienne listy uczniów zawierające: imię i nazwisko ucznia, miejsce zamieszkania i nazwę szkoły do której uczęszcza. 8) Przez cały okres obowiązywania umowy Wykonawca winien posiadać aktualną polisę ubezpieczeniową NNW obejmującą przewożone osoby, na kwotę minimum 150.000 zł. 9) Wykonawca zobowiązany jest do dysponowania w trakcie realizacji usługi odpowiednim potencjałem technicznym tj. Wykonawca posiada minimum 3 pojazdy z podziałem na trasy: - Trasa I - jeden autobus, posiadający nie mniej niż 40 miejsc siedzących, - Trasa II - jeden autobus posiadający nie mniej niż 40 miejsc siedzących - oraz przynajmniej jeden autobus rezerwowy/zastępczy, w przypadku awarii jednego z powyższych na trasach I-II

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60140000-1 - Nieregularny transport osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

265080,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

293280,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

265080,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEWÓZ OSÓB USŁUGI TRANSPORTOWE Sławomir Dąbek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9590429280

7.3.4)Miejscowość

Piekoszów

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

265080,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łączna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łączna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 265 080 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEWÓZ OSÓB USŁUGI TRANSPORTOWE Sławomir Dąbek (Piekoszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.