Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
538 802 zł
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 538 802 zł – 669 895 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji na zgłoszenie40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bieżące utrzymanie dróg i ulic na terenie miasta i gminy Kostrzyn- Remont nawierzchni bitumicznej dróg, ulic i chodników

Zamawiający Gmina Kostrzyn (Kostrzyn, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące utrzymanie dróg i ulic na terenie miasta i gminy Kostrzyn- Remont nawierzchni…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Drogowa Begier Sławomir Spółka Komandytowo – Akcyjna. Cena wybranej oferty: 538 802 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KostrzynKostrzyn, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 2 września 2026
Cena wybranej oferty
538 802 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 28 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Drogowa Begier Sławomir Spółka Komandytowo – Akcyjna (Nekla), średnia firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 538 801,50 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 538 801,50 zł do 669 894,90 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kostrzyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631259554

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Kostrzyn

1.5.3.)Kod pocztowy

62-025

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@kostrzyn.wlkp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kostrzyn.wlkp.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2d9497d2-a54d-4694-8302-d8a9fafd62a8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżące utrzymanie dróg i ulic na terenie miasta i gminy Kostrzyn-
Remont nawierzchni bitumicznej dróg, ulic i chodników

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2d9497d2-a54d-4694-8302-d8a9fafd62a8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419107

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041945/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont nawierzchni bitumicznej dróg, ulic i chodników na terenie Miasta i Gminy Kostrzyn

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336688

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RF.271.1.10.2026.FZ1

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

1459546,88 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

1003546,88 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont nawierzchni bitumicznej dróg, ulic i chodników na terenie Miasta i Gminy Kostrzyn.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany wykonać następujące roboty:
 dostosować powierzchni uszkodzenia do kształtu figury geometrycznej wykonać należy poprzez frezowanie na głębokość do 5 cm,
 mechanicznie skuć krawędzie do żądanej głębokości oraz oczyścić i usunąć rumosz na pryzmy zlokalizowane poza obrębem robót, całość urobku należy odwieźć,
 następnie oczyścić skropić uszkodzenia oraz posmarować emulsją asfaltową jego krawędzie,
 ułożyć nową warstwę betonu asfaltowego o grubości 6 cm, a następnie zagęścić oraz posmarować wszystkie styki z nawierzchnią istniejącą.
3. W związku z wykonywaniem robót remontowych nawierzchni bitumicznych i ich
 wysokościowym dostosowywaniu do rzędnych otaczających powierzchni możliwe jest
 wykonanie szeregu prac dodatkowych, tj:Regulacja wysokościowa krawężników drogowych
 Wymiana lub uzupełnienie brakujących krawężników drogowych
 Regulacja wysokościowa wpustów ulicznych
 Wymiana zniszczonych kratek ściekowych wpustu ulicznego i/lub przykanalików wpustu ulicznego
 Regulacja wysokościowa studni telekomunikacyjnej i/lub wymiana zniszczonej studni telekomunikacyjnej
 Regulacja wysokościowa zaworów wodociągowych i gazowych
 Wymiana skrzynki wodociągowej
 Obudowanie skrzynek wodociągowych, gazowych i hydrantów betonową kostką brukową.
4. UWAGA! W przypadku wystąpienia grubszej warstwy ubytku nawierzchni do naprawy należy skalkulować te wydatki uśredniając cenę za 1m2 wykonania naprawy do grubości ujętej w przedmiarze.
5. W trakcie realizacji zakres ten będzie modyfikowany na bieżąco w miarę potrzeb w oparciu o ofertowe ceny jednostkowe dla poszczególnych rodzajów robót. Ponadto Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości poszczególnych rodzajów robót w ciągu trwania realizacji robót w zależności od potrzeb, których nie można przewidzieć na dzień ogłoszenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
6. Koszty podane przez Wykonawcę muszą obejmować jednocześnie koszty związane z zabezpieczeniem (oznakowaniem) robót.
7. Rozliczanie robót nastąpi na podstawie obmiaru rzeczywiście wykonanych robót, zgodnie
z dokumentacją projektową.
8. Wynagrodzenie kosztorysowe płatne będzie wyłącznie za wykonany zakres robót, wskazany przez Zamawiającego, na podstawie wykonanych obmiarów oraz przy uwzględnieniu ofertowych cen jednostkowych określonych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym.
9. Wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia Oferent jest zobowiązany ująć w cenie jednostkowej. Do obliczenia ceny ofertowej brutto Wykonawca przyjmuje stawkę podatku VAT 23% - jak dla robót budowlanych.
10. Zamawiający będzie określał Wykonawcy na bieżąco zakres robót do wykonania wraz z lokalizacją oraz terminy realizacji każdego zakresu zamówienia osobno w formie pisemnej lub ustnej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ustalenia terminu realizacji poszczególnych zakresów robót, przy założeniu, że:
a. Czas trwania remontu nawierzchni bitumicznych o minimalnej powierzchni 100 m2 wynosi 2 dni robocze.
b. termin przystąpienia do realizacji poszczególnych zakresów robót (max 5) dni roboczych od daty otrzymania zlecenia danego zakresu robót - zostanie ustalony w oparciu o złożoną do przetargu ofertę,
11. Wszystkie roboty prowadzone będą na terenie miasta i gminy Kostrzyn, przy spełnieniu wymogów sztuki budowlanej.
12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 9 do SWZ:
 projekt wykonawczy – roboty drogowe;
 przedmiar robót;
 specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR).
13. Kody CPV
Kod główny: 45233252-0 Roboty w zakresie nawierzchni ulic
Kody dodatkowe:
45233253-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
14. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
15. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
16. W celu realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt dostarczyć materiały, maszyny i urządzenia niezbędne do jego wykonania, oraz wykonać wszystkie towarzyszące roboty, prace i czynności niezbędne do realizacji zamówienia. Dostarczone materiały muszą odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie. Wszelkie stosowane materiały powinny być nowe, odpowiadać obowiązującym normom lub aprobatom technicznym oraz posiadać dokumenty takie jak: atest, świadectwo lub certyfikat zgodności.
17. Zamawiajacy wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp zgodnie z zapisami SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

538801,5 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

669894,9 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

538801,5 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Drogowa Begier Sławomir Spółka Komandytowo – Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7891796546

7.3.3)Ulica

Polna

7.3.4)Miejscowość

Nekla

7.3.5)Kod pocztowy

62-330

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

549000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233252-0Roboty w zakresie nawierzchni ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 068 466 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
630 597 zł3 125 270 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 494 673 zł
Źródło próbki
CPV 45233252· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
630 597 zł
Mediana
1 068 466 zł
Górny kwartyl
3 125 270 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kostrzyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kostrzyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 538 802 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233252-0 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Drogowa Begier Sławomir Spółka Komandytowo – Akcyjna (Nekla). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.