Dostawa materiałów ogólnobudowlanych II
Zamawiający 32 Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku (Łask, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa materiałów ogólnobudowlanych II”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=151, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,8 ofertumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
15 maja 2026
Termin ofert: 27 maja 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
22 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
17 lipca 2026
2 oferty4 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
17 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
19 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
19 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 września 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | 32 Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 730097572 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 9 - go Maja 95 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łask |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 98-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL714 - Sieradzki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 261591591, 261554592, 261554593, 261554428 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 261554594, 261554709 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | 32bltprz@ron.mil.pl, 32blt.kancelaria1@ron.mil.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://32blt.wp.mil.pl/pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-02098f4f-a29b-46c3-b1a0-bc07e171627d |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00419085 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00246439 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa materiałów ogólnobudowlanych II |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów budowlanych różnego typu. 2. Zamówienie zostało podzielone na 20 części | Część 4 – Inne wyroby budowlane – JW. 1158 Łask; 3. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części postępowania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować dostawę wszystkich pozycji asortymentowych w ramach wybranego zadania. Oferta nie zawierająca kompletnej wyceny asortymentu określonego w wybranej części podlega odrzuceniu. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla: • Części 4 – zawiera załącznik 6a OPZ Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w „Opisie przedmiotu zamówienia” (OPZ). Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp zostały określone w OPZ dla poszczególnych zadań, gdzie podane zostały parametry techniczne i jakościowe każdego z produktów. 5. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów równoważnych. Zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. Złożenie oferty bez wskazania danych, o których mowa w pkt 12,13, skutkować będzie odrzuceniem oferty. 6. Jeżeli w dokumentach zamówienia wskazana jest marka, producent lub nazwa własna, należy traktować to jako produkt przykładowy. Wykonawca może zaoferować produkt równoważny w stosunku do wskazanego przez Zamawiającego. Produkty równoważne muszą posiadać parametry techniczne nie gorsze niż artykuły wyszczególnione w opisie przedmiotu zamówienia – załącznik do SWZ. Użytkowanie zamiennego materiału eksploatacyjnego nie może ograniczać warunków gwarancji producenta urządzenia, do którego użyte będą produkty. 7. Zamawiający wymaga, aby dostarczony towar był oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację oznaczeń producenta. Opakowania jednostkowe powinny zawierać nazwę i/lub logo producenta, opis zawartości, numer katalogowy, typ/symbol, termin przydatności do użycia, zabezpieczenia stosowane przez producentów, itp. towar, którego identyfikacja nie będzie możliwa nie zostanie przyjęty. 8. Produkty objęte zamówieniem powinny być dostarczone w oryginalnych jednostkowych opakowaniach producenta (np. puszki, tubki, butelki, itd.). Zamawiający nie dopuszcza rozdzielania/przelewania produktów do pojemników zastępczych. Wykonawca zapewni Zamawiającemu wysoką jakość materiałów zgodnie z parametrami określonymi przez producenta. Dostarczony przez Wykonawcę materiał musi być fabrycznie nowy, kompletny, wolny od wad fizycznych i prawnych, pochodzący z oficjalnych kanałów dystrybucji obejmujących rynek Unii Europejskiej 9. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa nowych artykułów ogólnobudowlanych w ilościach, wielkościach i rodzaju wyszczególnionym w formularzach cenowych. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć towar pełnowartościowy, magazynowany w odpowiednich warunkach i zakonserwowany metodą zapewniającą zachowanie jego właściwości oraz parametrów techniczno-eksploatacyjnych podczas składowania i transportu. 10. Na materiały budowlane obowiązywać będzie gwarancja producenta. Wykonawca zobowiązany jest wydać Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne dostarczonych towarów, jeśli takich udzielił producent. Na towary, dla których producent nie określa terminu gwarancji, odpowiedzialność za jakość dostarczonego towaru przejmuje Wykonawca przez okres 24 miesięcy od daty dostawy do Zamawiającego. W przypadkach nieujętych gwarancją maja zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego. 11. Dla części 4 w dniu dostawy każdy produkt musi posiadać okres przydatności do użycia nie krótszy niż 70 % pełnego okresu przydatności do użytku wskazanego przez producenta – jeśli występuje. Powyższe dotyczy produktów, których przydatność do użycia jest ograniczona czasowo. 12. Dla części 4 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wypełnił w formularzu cenowym (złącznik nr 2 do SWZ arkusz „część 1-15) kolumnę J (nr 10) - jeśli posiada P/N, a w innym przypadku ma podać symbol katalogowy. Wypełnienie kolumny I (nr 9) - jeśli produkt posiada NSN i K (nr 11) CC lub nazwę producenta na podstawie których Zamawiający będzie mógł bezspornie zidentyfikować oferowany asortyment, w celu umożliwienia porównania parametrów oferowanych produktów z żądanymi przez Zamawiającego, nie jest wymagane, jednak ułatwi Zamawiającemu identyfikację asortymentu. Nie wypełnienie kolumny J w każdym przypadku w którejkolwiek pozycji w zakresie części, na którą składana jest oferta skutkować będzie odrzuceniem oferty dla części 1-15. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 44190000-8 - Różne materiały budowlane |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów budowlanych różnego typu. 2. Zamówienie zostało podzielone na 20 części | Część 7 – Różne papiery – JW. 1158 Łask; 3. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części postępowania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować dostawę wszystkich pozycji asortymentowych w ramach wybranego zadania. Oferta nie zawierająca kompletnej wyceny asortymentu określonego w wybranej części podlega odrzuceniu. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla: • Części 7 – zawiera załącznik 6a OPZ Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w „Opisie przedmiotu zamówienia” (OPZ). Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp zostały określone w OPZ dla poszczególnych zadań, gdzie podane zostały parametry techniczne i jakościowe każdego z produktów. 5. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów równoważnych. Zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. Złożenie oferty bez wskazania danych, o których mowa w pkt 12,13, skutkować będzie odrzuceniem oferty. 6. Jeżeli w dokumentach zamówienia wskazana jest marka, producent lub nazwa własna, należy traktować to jako produkt przykładowy. Wykonawca może zaoferować produkt równoważny w stosunku do wskazanego przez Zamawiającego. Produkty równoważne muszą posiadać parametry techniczne nie gorsze niż artykuły wyszczególnione w opisie przedmiotu zamówienia – załącznik do SWZ. Użytkowanie zamiennego materiału eksploatacyjnego nie może ograniczać warunków gwarancji producenta urządzenia, do którego użyte będą produkty. 7. Zamawiający wymaga, aby dostarczony towar był oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację oznaczeń producenta. Opakowania jednostkowe powinny zawierać nazwę i/lub logo producenta, opis zawartości, numer katalogowy, typ/symbol, termin przydatności do użycia, zabezpieczenia stosowane przez producentów, itp. towar, którego identyfikacja nie będzie możliwa nie zostanie przyjęty. 8. Produkty objęte zamówieniem powinny być dostarczone w oryginalnych jednostkowych opakowaniach producenta (np. puszki, tubki, butelki, itd.). Zamawiający nie dopuszcza rozdzielania/przelewania produktów do pojemników zastępczych. Wykonawca zapewni Zamawiającemu wysoką jakość materiałów zgodnie z parametrami określonymi przez producenta. Dostarczony przez Wykonawcę materiał musi być fabrycznie nowy, kompletny, wolny od wad fizycznych i prawnych, pochodzący z oficjalnych kanałów dystrybucji obejmujących rynek Unii Europejskiej 9. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa nowych artykułów ogólnobudowlanych w ilościach, wielkościach i rodzaju wyszczególnionym w formularzach cenowych. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć towar pełnowartościowy, magazynowany w odpowiednich warunkach i zakonserwowany metodą zapewniającą zachowanie jego właściwości oraz parametrów techniczno-eksploatacyjnych podczas składowania i transportu. 10. Na materiały budowlane obowiązywać będzie gwarancja producenta. Wykonawca zobowiązany jest wydać Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne dostarczonych towarów, jeśli takich udzielił producent. Na towary, dla których producent nie określa terminu gwarancji, odpowiedzialność za jakość dostarczonego towaru przejmuje Wykonawca przez okres 24 miesięcy od daty dostawy do Zamawiającego. W przypadkach nieujętych gwarancją maja zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego. 11. Dla części 7 w dniu dostawy każdy produkt musi posiadać okres przydatności do użycia nie krótszy niż 70 % pełnego okresu przydatności do użytku wskazanego przez producenta – jeśli występuje. Powyższe dotyczy produktów, których przydatność do użycia jest ograniczona czasowo. 12. Dla części 7 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wypełnił w formularzu cenowym (złącznik nr 2 do SWZ arkusz „część 1-15) kolumnę J (nr 10) - jeśli posiada P/N, a w innym przypadku ma podać symbol katalogowy. Wypełnienie kolumny I (nr 9) - jeśli produkt posiada NSN i K (nr 11) CC lub nazwę producenta na podstawie których Zamawiający będzie mógł bezspornie zidentyfikować oferowany asortyment, w celu umożliwienia porównania parametrów oferowanych produktów z żądanymi przez Zamawiającego, nie jest wymagane, jednak ułatwi Zamawiającemu identyfikację asortymentu. Nie wypełnienie kolumny J w każdym przypadku w którejkolwiek pozycji w zakresie części, na którą składana jest oferta skutkować będzie odrzuceniem oferty dla części 1-15. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 44190000-8 - Różne materiały budowlane |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-07-13 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 180 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | FUHP OLMOT Jerzy Olech |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6721006438 |
| 4.3.3.) | Ulica | Szczeciniecka 12 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Połczyn- Zdrój |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 78-320 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 31008,30 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00348175/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-28 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 12183,15 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →