Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
191 043 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
36 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 191 043 zł – 394 074 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowe ubezpieczenie mienia Zespołu Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o.

Zamawiający Zespół Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o. (Knurów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowe ubezpieczenie mienia Zespołu Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o”, wybierając ofertę wykonawcy Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A. Wartość umowy: 191 043 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
191 043 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 191 043,00 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 191 043,00 zł do 394 074,24 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 36 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ SZPITALI POWIATU GLIWICKIEGO SP. Z O.O.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 241297217

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Niepodległości 8

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 331 92 02

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

aj.zamowienia@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://szpitalknurow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=fb7d16c5-1c89-43b3-bc18-fceb28eb116a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe ubezpieczenie mienia Zespołu Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6c1ed081-c41a-4eb8-8aeb-6477fc9ea29b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419072

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00390823

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ/23/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie mienia Zespołu Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o. tj

• Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk (all risk) - ubezpieczenie dotyczy nie tylko mienia podstawowego, ale również mienia wykorzystywanego w działalności leczniczej - elektroniczny sprzęt medyczny, który w mniejszym stopniu narażony jest na wszelkiego typu uszkodzenia, a w szczególności uszkodzenia powstałe w wyniku błędnej obsługi, czy uszkodzenia przez pacjentów • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk - ubezpieczenie dotyczy sprzętu elektronicznego nie medycznego - stacjonarnego i przenośnego nabytego do 5 lat oraz medycznego sprzętu elektronicznego, którego utrata lub uszkodzenie może mieć duże znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu podmiotu leczniczego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 3 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66515100-4 - Usługi ubezpieczenia od ognia

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

191043,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

394074,24 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

191043,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210420047

7.3.3)Ulica

Rondo Ignacego Daszyńskiego 1

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-843

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

191043,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Umowa została zawarta na okres 36 miesięcy od dnia 5 września 2026 r. do 4 września 2029 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Knurów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 191 043 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.