Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
OKTAN Brzeski, Grzenkowicz Spółka z o.o.· Słupsk
Wartość umowy
382 818 zł
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena10%odległość stacji paliw od siedziby Zamawiającego40%Upust cenowy50%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa paliw płynnych dla potrzeb eksploatacji pojazdów samochodowych i urządzeń mechanicznych będących w dyspozycji Gminy Ustka

Zamawiający Wójt Gminy Ustka (Ustka, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa paliw płynnych dla potrzeb eksploatacji pojazdów samochodowych i…”, wybierając ofertę wykonawcy OKTAN Brzeski, Grzenkowicz Spółka z o.o. Wartość umowy: 382 818 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Wójt Gminy UstkaUstka, Pomorskie (powiat Słupski →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
382 818 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 sierpnia 2026

    Termin ofert: 24 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OKTAN Brzeski, Grzenkowicz Spółka z o.o. (Słupsk).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 382 818,46 zł (umowę zawarto 2 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wójt Gminy Ustka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979878

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dunina 24

1.5.2.)Miejscowość

Ustka

1.5.3.)Kod pocztowy

76-270

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@ustka.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.ustka.ug.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-19e91f97-b3ab-49d4-8d9b-6af8d862f08c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa paliw płynnych dla potrzeb eksploatacji pojazdów samochodowych i urządzeń mechanicznych będących w dyspozycji Gminy Ustka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19e91f97-b3ab-49d4-8d9b-6af8d862f08c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418931

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036540/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.7 Sukcesywna dostawa paliw płynnych dla potrzeb eksploatacji pojazdów samochodowych i urządzeń mechanicznych będących w dyspozycji Gminy Ustka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392728

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RR.271.20.2026.MA

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem umowy są sukcesywne dostawy paliw płynnych dla potrzeb eksploatacji pojazdów samochodowych i urządzeń mechanicznych będących w dyspozycji Zamawiającego poprzez tankowanie pojazdów oraz zbiorników zewnętrznych sprzętu w systemie bezgotówkowym.
2. Szacunkowa ilość:
a) olej napędowy ON w ilości: 45.954 litrów,
b) benzyna bezołowiowa 95 w ilości: 10.000 litrów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 7A - opis przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy – załącznik nr 7 do SWZ.
3. Określone w ust. 2 ilości są jedynie wielkościami szacunkowymi określonymi na podstawie aktualnego stanu wiedzy Zamawiającego dotyczącej zapotrzebowania na paliwa stanowiące przedmiot zamówienia. Nie mogą one stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości paliwa faktycznie zakupionego w trakcie trwania umowy, nie mniejszej niż 50 % ilości wskazanej w ust. 2.
4. Wykonawca będzie dostarczał paliwa silnikowe – benzynę bezołowiową Pb95 oraz olej napędowy ON, spełniające kryteria określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i środowiska w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych z dnia 26 czerwca 2024 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018) olej napędowy spełniający wymagania PN-EN 590+A1:2017-06; Benzyna bezołowiowa 95 spełniająca wymagania PN-EN 228+A1:2017-06/Ap1:2017-11.
5. Z uwagi na specyficzny charakter zamówienia stacja paliw winna znajdować się w maksymalnej odległości do 7 km od siedziby Zamawiającego, przy ul. Dunina 24 w Ustce.
6. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne. Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

382818,46 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

382818,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

382818,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OKTAN Brzeski, Grzenkowicz Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 192459465

7.3.3)Ulica

Bohaterów Westerplatte 7

7.3.4)Miejscowość

Słupsk

7.3.5)Kod pocztowy

76-200

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

382818,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134100-8Olej napędowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
366 550 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 898 zł751 773 zł
Rozstęp międzykwartylowy
517 875 zł
Źródło próbki
CPV 09134100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 898 zł
Mediana
366 550 zł
Górny kwartyl
751 773 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wójt Gminy Ustka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ustka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 382 818 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134100-8 (Olej napędowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OKTAN Brzeski, Grzenkowicz Spółka z o.o. (Słupsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.