Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
359 996 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych w Gliwicach oraz z placówek oświatowych do miejsca zamieszkania dziecka
    Wartość umowy
    156 978 zł
    7 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych w Knurowie oraz z placówek oświatowych do miejsca zamieszkania dziecka
    Wartość umowy
    112 633 zł
    6 ofert
  3. Umowa zawarta
    Część 3dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych w Czerwionce-Leszczynach oraz z placówek oświatowych do miejsca zamieszkania dziecka
    Wartość umowy
    90 384 zł
    7 ofert
Oferty w postępowaniu
20 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Rok produkcji pojazdu przeznaczonego do świadczenia usługi20%Czas podstawienia pojazdu zastępczego20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Pilchowice do placówek oświatowych w Gliwicach, Knurowie i Czerwionce-Leszczynach w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Pilchowice (Pilchowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Pilchowice do placówek oświatowych w…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 359 996 zł. Złożono 20 ofert.

Zamawiający: Gmina PilchowicePilchowice, Śląskieopublikowano 2 września 2026
Łączna wartość umów
359 996 zł
Liczba ofert
20 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    02 września 2026

    7 ofert2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Usługi Transportowe Katrzyna Lemańska Posłuszny (część 1); Andrzej Sabadach (części 2, 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 359 995,76 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 20 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PILCHOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257831

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Damrota 6

1.5.2.)Miejscowość

Pilchowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-145

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@pilchowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.pilchowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pilchowice.ezamawiajacy.pl/pn/pilchowice/demand/299828/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Pilchowice do placówek oświatowych w Gliwicach, Knurowie i Czerwionce-Leszczynach w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9ce9ee70-ddde-4286-b954-22685a5304cd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418816

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042196/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Pilchowice do placówek oświatowych w Gliwicach, Knurowie i Czerwionce - Leszczynach w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334231

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.17.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

450919,99 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1 - Dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych w Gliwicach oraz z placówek oświatowych do miejsca zamieszkania dziecka.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

178849,20 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2: dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych w Knurowie oraz z placówek oświatowych do miejsca zamieszkania dziecka.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

142420,57 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 3: dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych w Czerwionce-Leszczynach oraz z placówek oświatowych do miejsca zamieszkania dziecka.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

129650,22 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

156978 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

295183,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

156978,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowe Katrzyna Lemańska Posłuszny

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6311807475

7.3.3)Ulica

Kozielska 188

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

156978,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-08-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

112633,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

149017,82 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

112633,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Andrzej Sabadach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9690002204

7.3.3)Ulica

Satyryków 8/6

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-113

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

112633,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

90384,34 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

183708 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

90384,34 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Andrzej Sabadach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9690002204

7.3.3)Ulica

Satyryków 8/6

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-113

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

90384,34 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 18

Informacje dodatkowe

Zamówienie w ramach Zadania 1 – Trasa 1, będzie realizowane w dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027 tj. od dnia 01.09.2026 r. do dnia 25.06.2027 r. – przez maksymalnie 189 dni.
Zamówienie w ramach Zadania 1 – Trasa 1A będzie realizowane w czasie ferii zimowych, przerw świątecznych, ferii letnich, oraz w dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach w okresie od dnia 01.09.2026 r. do dnia 31.08.2027 r. – przez maksymalnie 66 dni.

Zamówienie w ramach Zadania 2 – Trasa 2, Zadania 3 – Trasa 3, będzie realizowane w dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027 tj. od dnia 01.09.2026 r. do dnia 25.06.2027 r. – przez maksymalnie 189 dni.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pilchowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pilchowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 359 996 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Transportowe Katrzyna Lemańska Posłuszny (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.