Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
8 999 725 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
23 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 8 999 725 zł – 10 440 792 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Budowa ul. Parzęczewskiej w Poddębicach"

Zamawiający Gmina Poddębice (Poddębice, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ul. Parzęczewskiej w Poddębicach”, wybierając ofertę wykonawcy LuKpol Krzysztof Łuczak. Wartość umowy: 8 999 725 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina PoddębicePoddębice, Łódzkie (powiat Poddębicki →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
8 999 725 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 maja 2026

    Termin ofert: 3 czerwca 2026 09:45
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy LuKpol Krzysztof Łuczak (Uniejów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 8 999 724,59 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 8 999 724,59 zł do 10 440 792,37 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 23 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Poddębice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934387

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łódzka 17/21

1.5.2.)Miejscowość

Poddębice

1.5.3.)Kod pocztowy

99-200

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.7.)Numer telefonu

(43) 678-25-80

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@poddebice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://poddebice.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1312526

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Budowa ul. Parzęczewskiej w Poddębicach"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a49628a-7641-415c-b51d-51ffe00bad8f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418684

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00007012/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 „Budowa ul. Parzęczewskiej w Poddębicach”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00250279

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGKM.271.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

9700076,41 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Planowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie Miasta Poddębice, powiat Poddębicki, województwo Łódzkie. Przedmiotem zamówienia jest budowa ulicy Parzęczewskiej wraz z budową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego i kanału teletechnicznego. Zakres przedmiotowej inwestycji obejmuje w szczególności:
a) roboty przygotowawcze;
b) roboty rozbiórkowe;
c) roboty ziemne;
d) wykonanie podbudowy;
e) nawierzchnia drogi;
f) budowę chodników;
g) budowę ronda;
h) budowę zjazdów;
i) oznakowanie pionowe i poziome;
j) roboty wykończeniowe;
k) wykonanie kanalizacji deszczowej;
l) wykonanie oświetlenia ulicznego;
m) wykonanie kanału technologicznego;
n) usunięcie kolizji energetycznej;
o) usunięcie kanału technologicznego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji technicznej załączonej do SWZ jako Załącznik nr 13 do SWZ oraz w Opisie Przedmiotu Zamówienia – stanowiącym Załącznik nr 12 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8999724,59 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

10440792,37 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8999724,59 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LuKpol Krzysztof Łuczak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8281407038

7.3.3)Ulica

Dąbska 26

7.3.4)Miejscowość

Uniejów

7.3.5)Kod pocztowy

99-210

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Colas Polska Sp. z o. o. NIP 7861395883 - roboty w zakresie wykonania jezdni, chodników, oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

8999724,59 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

23 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Poddębice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poddębice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 8 999 725 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LuKpol Krzysztof Łuczak (Uniejów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.