Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa nawierzchni drogi gminnej nr 380011P Jastrzębniki - Łęczyce w miejscowości Łęczyce

Zamawiający Gmina Opalenica (Opalenica, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa nawierzchni drogi gminnej nr 380011P Jastrzębniki - Łęczyce w miejscowości…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OpalenicaOpalenica, Wielkopolskie (powiat Nowotomyski →)opublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Opalenica

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258833

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

3 Maja 1

1.4.2.)Miejscowość

Opalenica

1.4.3.)Kod pocztowy

64-330

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.4.7.)Numer telefonu

61 4477281, 697873192

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@opalenica.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opalenica.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c6e44708-91a5-4ca5-b928-3953a2e4e859

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418597

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00073433

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa nawierzchni drogi gminnej nr 380011P Jastrzębniki - Łęczyce
w miejscowości Łęczyce

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa nawierzchni odcinka drogi gminnej nr 380011P relacji Jastrzębniki – Łęczyce w m. Łęczyce na odcinku o łącznej długości 935 m polegającej na wymianie nawierzchni jezdni, wymianie nawierzchni istniejących zjazdów. Na całości odcinka ograniczenie nawierzchni krawężnikiem betonowym wtopionym oraz wymiana lub pozostawienie istniejącego krawężnika, wykonanie ścieków przykrawężnikowych, wymiana nawierzchni istniejących zjazdów na nawierzchnię z kostki betonowej, wykonanie na części odcinka uzupełnienia istniejących chodników. Ponadto na części odcinka wykonanie poboczy utwardzonych z kruszywa łamanego i wykonanie terenów zielonych. Odwodnienie odcinka realizowane będzie w oparciu o projektowane ścieki, wpusty uliczne oraz zastosowane studnie chłonne. Odwodnienie obejmuje budowę wpustów ulicznych podłączonych do projektowanych studni chłonnych zapuszczanych. Nawierzchnia jezdni o szerokości od 6 m do 6,5 m z betonu asfaltowego ograniczona obustronnie krawężnikiem wtopionym lub istniejącym oraz obustronnymi ściekami z dwurzędowej kostki betonowej. Nawierzchnia zjazdów i elementów chodników wykonana z kostki betonowej.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-04-16

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

120 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Eurovia Polska S.A.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6350000127

4.3.3.)Ulica

Irysowa 1

4.3.4.)Miejscowość

Bielany Wrocławskie

4.3.5.)Kod pocztowy

55-040

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

2612391,82 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00219034/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-13

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

roboty dodatkowe - rozbiórka podbudowy z betonu oraz zaniechanie

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

rozbiórka podbudowy z betonu - na powierzchni ok. 1644 m2

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

38,72

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Kwota 117.954,31 zł brutto wartość zmiany z art. 455 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp oraz zaniechanie 117.915,59 zł. brutto

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Opalenica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opalenica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.