Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
1 996 384 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 565 884 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    430 500 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dróg gminnych II.

Zamawiający Miasto i Gmina Piotrków Kujawski (Piotrków Kujawski, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dróg gminnych II”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 1 996 384 zł. Złożono 5 ofert.

Łączna wartość umów
1 996 384 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (część 1); Polbud Polak Sp. z o. o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 1 996 384,19 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Piotrków Kujawski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866666

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 1

1.5.2.)Miejscowość

Piotrków Kujawski

1.5.3.)Kod pocztowy

88-230

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zpos@piotrkowkujawski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.piotrkowkujawski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://piotrkowkujawski.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg gminnych II.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e215b12e-af0c-4eea-8355-ba13878f4fe4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418583

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042605/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Przebudowa dróg gminnych II

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00305389

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2026.AR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

2905569,72 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I zamówienia: Przebudowa dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Piotrkowie Kujawskim.
Przedmiotem są roboty budowlane związane z przebudową w/w drogi długości ok. 571 mb. (dotyczy ul. Poduchownej) w zakres których wchodzi wykonanie m.in. :
Roboty związane z budową kanalizacji deszczowej w tym między innymi:
- Kolektory deszczowe – roboty ziemne
- Kolektory deszczowe – roboty konstrukcyjne
- Kolektory deszczowe – roboty drogowe
- Wpusty uliczne - roboty ziemne
- Wpusty uliczne - roboty konstrukcyjne
Roboty drogowe w tym między innymi:
- roboty przygotowawcze
- wycinka drzew i karczowanie pni
- regulacja pionowa urządzeń podziemnych
- roboty rozbiórkowe
- krawężniki ,obrzeża
- podbudowa
- nawierzchnia
- zjazdy
- umocnienie poboczy
- roboty wykończeniowe
- zieleń drogowa
- sporządzenie oraz uzyskanie zatwierdzenia czasowej organizacji ruchu;
- zapewnienie obsługi geodezyjnej oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera SWZ oraz dokumentacja projektowa, przedmiar robót i STWiORB.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.)Wartość części

2477405,96 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II zamówienia: Przebudowa drogi w kierunku Ośrodka Wypoczynkowego w Połajewie
Przedmiotem są roboty budowlane na długości ok. 594 mb na działce o numerze ewidencyjnym 338/4; 338/7; 338/102 267/2 267/3 obrębu geodezyjnego Połajewo gm. Piotrków Kujawski w zakres których wchodzi wybudowanie chodnika w istniejącym pasie drogowym poprzez wykonanie m.in. :
- roboty przygotowawcze
- podbudowy;
- elementy ulic;
- roboty wykończeniowe;
- sporządzenie oraz uzyskanie zatwierdzenia czasowej organizacji ruchu;
- zapewnienie obsługi geodezyjnej oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera SWZ oraz dokumentacja projektowa, przedmiar robót i STWiORB.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.)Wartość części

428163,76 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1388000,01 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2448930,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1565884,19 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8882461309

7.3.4)Miejscowość

Nowa Wieś

7.3.5)Kod pocztowy

87-853

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty sanitarne - WOD-BUD Sp. z o.o., Nasiegniewo 62A/2, 87-811 Fabianki

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1565884,19 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-16

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

430500 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

430500 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

430500 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Polbud Polak Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5571701744

7.3.4)Miejscowość

Padniewko

7.3.5)Kod pocztowy

88-300

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

430500 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

2 umowy z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Piotrków Kujawski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piotrków Kujawski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 996 384 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (Nowa Wieś). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.