Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
430 500 zł
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka

Zamawiający Gmina Tarnówka (Tarnówka, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka”, wybierając ofertę wykonawcy ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. Wartość umowy: 430 500 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina TarnówkaTarnówka, Wielkopolskie (powiat Kolski →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
430 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. (Szczecin).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 430 500,00 zł (umowę zawarto 2 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tarnówka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791394

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zwycięstwa 2

1.5.2.)Miejscowość

Tarnówka

1.5.3.)Kod pocztowy

77-416

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@tarnowka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.tarnowka.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2c1f01f5-4de4-42e5-b099-16a35cc45cd2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418548

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00098800/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Przedmiotem zamówienia jest wymiana nieenergooszczędnych opraw oświetlenia ulicznego, które są własnością ENEA
Oświetlenie Sp. z o.o.
Biorąc pod uwagę ochronę praw wyłącznych wynikających z prawa własności,
zamówienia udzielono w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZPW.271.13.2206

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

350000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż opraw oświetlenia ulicznego w ramach uzyskanej Wstępnej promesy dla zadania pn

Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka. Zakres zamówienia obejmuje modernizację 232 szt. opraw nieenergooszczędnych (sodowych) poprzez ich wymianę na kompletne oprawy w technologii LED gwarantujące możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadające łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i lub równoważne. Wykonawca dostarczy i zamontuje nowe oprawy wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej lub nowe oprawy dopuszczone do użycia na terenie Unii Europejskiej. Realizacja inwestycji poprzez modernizację systemu oświetlenia drogowego na terenie Gminy Tarnówka, podniesie sprawność urządzeń oświetleniowych, ich nowoczesność i niezawodność, oraz pozwoli na racjonalne i efektywne wydatkowanie środków gminy na zadania związane z oświetleniem dróg leżących na terenie Gminy Tarnówka.

4.5.3.)Główny kod CPV

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

430500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

430500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8521962912

7.3.3)Ulica

Ku Słońcu 34

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-080

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

430500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31500000-1Urządzenia oświetleniowe i lampy el…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tarnówka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnówka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 430 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31500000-1 (Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.