Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. W postępowaniu w terminie składania ofert otrzymano 2 oferty. Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 26 czerwca 2026 r. (sygn. akt KIO 2412/26), nakazał Zamawiającemu odrzucić ofertę nr 1 Wykonawcy NEURALBIT TECHNOLOGIES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. W toku ponownego badania i oceny ofert, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP Zamawiający odrzucił również ofertę nr 2 Wykonawcy SmokeD Sp. z o.o., gdyż jej treś

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa wraz z montażem systemu przeciwpożarowego lasów oraz doposażeniem PAD dla Nadleśnictwa Zwierzyniec

Zamawiający Nadleśnictwo Zwierzyniec (Zwierzyniec, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa wraz z montażem systemu przeciwpożarowego lasów oraz doposażeniem PAD dla…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Nadleśnictwo ZwierzyniecZwierzyniec, Lubelskie (powiat Zamojski →)opublikowano 2 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. W postępowaniu w terminie składania ofert otrzymano 2 oferty. Wyrok Krajowej Izby… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Zwierzyniec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950015115

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul.Zamojska 6

1.5.2.)Miejscowość

Zwierzyniec

1.5.3.)Kod pocztowy

22-470

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zwierzyniec@lublin.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zwierzyniec.lublin.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7c0d7430-fd00-4f00-a724-809c518b33e7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wraz z montażem systemu przeciwpożarowego lasów oraz doposażeniem PAD dla Nadleśnictwa Zwierzyniec

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7c0d7430-fd00-4f00-a724-809c518b33e7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418392

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00067665/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa wraz z montażem systemu przeciwpożarowego lasów w Nadleśnictwie Zwierzyniec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00133070

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.2.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznych urządzeń przeznaczonych do obserwacji naziemnej obszarów leśnych oraz lokalizacji pożarów lasu, wraz z ich montażem i uruchomieniem systemu monitoringu przeciwpożarowego z automatyczną detekcją pożaru i dymu na terenie Nadleśnictwa Zwierzyniec. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32333200-8 - Kamery wideo

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

32240000-7 - Kamery telewizyjne

30213000-5 - Komputery osobiste

32260000-3 - Urządzenia do przesyłu danych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. W postępowaniu w terminie składania ofert otrzymano 2 oferty. Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 26 czerwca 2026 r. (sygn. akt KIO 2412/26), nakazał Zamawiającemu odrzucić ofertę nr 1 Wykonawcy NEURALBIT TECHNOLOGIES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. W toku ponownego badania i oceny ofert, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP Zamawiający odrzucił również ofertę nr 2 Wykonawcy SmokeD Sp. z o.o., gdyż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Zwierzyniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zwierzyniec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32323500-8 (Urządzenia do nadzoru wideo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.