Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
298 200 zł
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 298 200 zł – 493 003 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja Domu Ludowego w Kłyżu

Zamawiający Gmina Żabno (Żabno, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja Domu Ludowego w Kłyżu”, wybierając ofertę wykonawcy Z akład Remontowo – Budowlany „GOTEL” Paweł Bigos. Wartość umowy: 298 200 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina ŻabnoŻabno, Małopolskie (powiat Tarnowski →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
298 200 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Z akład Remontowo – Budowlany „GOTEL” Paweł Bigos (Rzuchowa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 298 200,00 zł (umowę zawarto 2 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 298 200,00 zł do 493 003,47 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Żabno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000529137

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ul. Władysława Jagiełły 1

1.5.2.)Miejscowość

Żabno

1.5.3.)Kod pocztowy

33-240

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@zabno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zabno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-82bbba2c-8dfd-4242-aa9a-1d600fa91174

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Domu Ludowego w Kłyżu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-82bbba2c-8dfd-4242-aa9a-1d600fa91174

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418379

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00061607/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Modernizacja Domów Ludowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00372414

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.31.26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

302003,29 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących kompleksową modernizację i przebudowę części budynku Domu Ludowego zlokalizowanego na działce nr 521/5 w miejscowości Kłyż.
2) Zakres robót obejmuje w szczególności:
a) wykonanie robót rozbiórkowych i demontażowych, w tym rozbiórkę ściany, demontaż istniejących posadzek, okładzin ściennych, tynków, stolarki, urządzeń sanitarnych
b) wykonanie robót konstrukcyjnych związanych z przebudową budynku, w tym wykonanie nowych otworów, nadproży oraz niezbędnych wzmocnień konstrukcyjnych,
c) wykonanie robót ogólnobudowlanych i wykończeniowych, obejmujących m.in. wykonanie nowych tynków, gładzi, posadzek z płytek gresowych, okładzin ściennych z płytek ceramicznych, malowanie pomieszczeń oraz wykonanie ścianek z płyt gipsowo-kartonowych,
d) wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej oraz zewnętrznej,
e) przebudowę i wykonanie instalacji sanitarnych, w tym wodociągowych, kanalizacyjnych, wentylacji mechanicznej oraz montaż wyposażenia łazienki dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
f) wykonanie robót w zakresie instalacji elektrycznych, obejmujących m.in. montaż oświetlenia, osprzętu elektrycznego, systemu przywoławczego, czujników ruchu oraz zasilania urządzeń,
g) dostawę i montaż urządzeń grzewczych oraz klimatyzacyjnych,
h) wykonanie pochylni dla osób z niepełnosprawnościami wraz z balustradami oraz niezbędnymi robotami ziemnymi i nawierzchniowymi,
3) Ponadto szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określają:
 Przedmiar robót – Załącznik nr 4 do SWZ
 Dokumentacja projektowa – Załącznik nr 5 do SWZ,
 STWiORB – Załącznik nr 6 do SWZ,
 Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 7 do SWZ
4) W projektowanych postanowieniach umownych przyjęto zasadę wynagrodzenia ryczałtowego, tak więc wchodzący w skład dokumentacji zamówienia przedmiar robót ma również na celu umożliwienie dokonania wyceny poszczególnych elementów robót.
5) Zamawiający oczekuje od Wykonawcy podania ceny za realizację zamówienia, jako ceny ryczałtowej, która obejmuje wykonanie wszystkich elementów zamówienia będących przedmiotem rysunku i tekstu dokumentów zamówienia, łącznie z podatkiem VAT obowiązującym w dniu złożenia oferty.
6) Zamawiający żąda przed podpisaniem umowy z wybranym Wykonawcą, przedstawienia przez niego kosztorysu ofertowego uproszczonego, sporządzonego w oparciu o dokumentację projektową, przedmiar robót, STWiORB oraz ewentualną wizję lokalną, przeprowadzoną przez Wykonawcę.
7) Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienie do kierowania robotami osób z uprawnieniami w specjalnościach niezbędnych do prawidłowego wykonania powierzonego zadania oraz prowadzenia dziennika realizacji inwestycji lub dziennika budowy (jeżeli takowy będzie konieczny) we współpracy z Inspektorem Nadzoru (jeżeli zostanie powołany)
Uwagi końcowe – dotyczące zamówienia:
a) Wykonawca wykona roboty budowlane w oparciu o dokumentację zamówienia, zgodnie z warunkami wykonania i odbioru robót określonymi w STWiORB, z należytą starannością, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz warunkami projektowanych postanowień umowy /Załącznik nr 7/,
b) Do wykonania robót Wykonawca użyje wyłącznie materiałów własnych, posiadających wymagane atesty i certyfikaty, które będą wymagane przy odbiorze końcowym robót. Przy doborze materiałów należy kierować się wymaganiami sprecyzowanymi w dokumentacji oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
c) W czasie realizacji robót Wykonawca będzie usuwał i składował wszelkie urządzenia pomocnicze we własnym zakresie i na własny koszt,
d) Wszelkie inne koszty realizacji przedmiotu zamówienia (koszty mediów – energia elektryczna, woda, opłaty, i inne), konieczne do poniesienia w celu prawidłowego wykonania zamówienia, do momentu jego bezusterkowego, protokolarnego przyjęcia przez Zamawiającego poniesie Wykonawca.
e) Należy zachować szczególną ostrożność i zminimalizować uciążliwości związane z prowadzonymi pracami gdyż Wykonawca ponosił będzie pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w czasie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty końcowego odbioru robót,
f) Wykonawca jest odpowiedzialny za staranne zapoznanie się z dokumentami zamówienia. Zaleca się dokonanie wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia, celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz uzyskanie wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty,

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45211310-5 - Roboty budowlane w zakresie łazienek

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

298200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

493003,47 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

298200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Z akład Remontowo – Budowlany „GOTEL” Paweł Bigos

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

873-263-48-14

7.3.4)Miejscowość

Rzuchowa

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

298200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Żabno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żabno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 298 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Z akład Remontowo – Budowlany „GOTEL” Paweł Bigos (Rzuchowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.