Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
56 669 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
100 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Urządzenie terenów zieleni publicznej i pielęgnacja zieleni niskiej i wysokiej

Zamawiający Gmina Stare Babice (Stare Babice, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Urządzenie terenów zieleni publicznej i pielęgnacja zieleni niskiej i wysokiej”, wybierając ofertę wykonawcy AG-Complex sp. z o.o. Wartość umowy: 56 669 zł.

Zamawiający: Gmina Stare BabiceStare Babice, Mazowieckie (powiat Warszawski zachodni →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
56 669 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,7 ofert
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AG-Complex sp. z o.o. (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 56 669,00 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 100 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stare Babice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013271855

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 32

1.5.2.)Miejscowość

Stare Babice

1.5.3.)Kod pocztowy

05-082

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@stare-babice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://starebabice.bip.net.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Urządzenie terenów zieleni publicznej i pielęgnacja zieleni niskiej i wysokiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-626b1368-93fd-4208-aa44-8ea7932d8522

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418363

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033408/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.17 Urządzenie terenów zieleni publicznej i pielęgnacja zieleni niskiej i wysokiej w ramach zadań własnych oraz Funduszu Sołeckiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.) Zamówienie jest powiązane z częścią nr 1 zamówienia podstawowego BZP.271.2.2026 pn. „Bieżące utrzymanie, pielęgnacja, zakładanie i doposażanie terenów zieleni ogólnodostępnej, zieleni przyulicznej, placów zabaw, terenów rekreacyjnych, miejsc pamięci narodowej, wykonywanie prac ogrodniczo-porządkowych, pielęgnacja i usuwanie drzew oraz bieżące utrzymanie i wykonywanie napraw obiektów małej architektury i nawierzchni mineralnych w Gminie Stare Babice”, w ramach którego zawarto umowę nr 139/2026 z dnia 17 marca 2026 r.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-24b2f5a2-efd0-4268-9ce6-642f172b14b0

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.42.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac wynikających z poniżej opisanych zadań, dokumentacji projektowej i ekspertyzy dendrologicznej

1) Zadanie nr 1: wykonanie pielęgnacji istniejących krzewów, dokonanie zakupu materiału roślinnego (krzewów i drzew), a następnie ich posadzenie w ramach zadania pn. „Modernizacja obszaru rekreacyjnego terenów zielonych wraz z pomostem na stawie” w ramach inwestycji pn. „Wspólna infrastruktura rekreacyjna przy stawie w Latchorzewie” na terenie dz. ew. nr 126/1 w obrębie 0016, Latchorzew zgodnie z dokumentacją projektową autorstwa Woźnicki, Zdanowicz Architekci (dokumentacja z 13.08.2025 r.), stanowiącą załącznik nr 1 do niniejszej umowy tj. zgodnie z: projektem wykonawczym, przedmiarem robót, STWiOR oraz załącznikami graficznymi (w tym mapą sytuacyjną), z zastrzeżeniem, że w zakresie prac do wykonania jest realizacja jedynie zakresu opisanego w rozdziale 5. Zieleń (5.5.1. Pielęgnacja istniejących krzewów, 5.5.2. Sadzenie krzewów, 5.5.3. Sadzenie drzew) projektu wykonawczego, w tym: a) pielęgnacja istniejących krzewów na ww. terenie zgodnie ze specyfikacją z dokumentacji projektowej; b) zakup i posadzenie materiału roślinnego - krzewów: 223 szt. dereń świdwa ‘Midwinter Fire’, zgodnego ze specyfikacją z dokumentacji projektowej; c) zakup i posadzenie materiału roślinnego – drzew: 1 szt. olsza czarna, 1 szt. wierzba biała, 2 szt. klon pospolity, zgodnego ze specyfikacją z dokumentacji projektowej; 2) Zadanie nr 2: Wykonanie kompleksowej pielęgnacji drzew na terenie parku gminnego przy ul. Rynek 21A w Starych Babicach, zgodnie z ekspertyzą dendrologiczną z dnia 27.02.2026 r. sporządzoną przez Profesora Marka Siewniaka – Centrum Dendrologiczne sp. z o.o., stanowiącą załącznik nr 2 do niniejszej umowy, w tym wykonanie prac przy drzewach oznaczonych w ekspertyzie jako: a) olsza czarna nr 1: redukcja korony zgodnie z zaleceniami ekspertyzy. Należy uwzględnić pozostawienie grubych kłód drewna z wycinki na miejscu, do zagospodarowania w parku w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (gałęzie i mniejsze konary do wywozu i utylizacji); b) wiąz szypułkowy nr 2: redukcja korony zgodnie z zaleceniami ekspertyzy. Urobek do wywozu i utylizacji; c) wiąz szypułkowy nr 3 (podwójny, pomnik przyrody): łagodny wariant redukcji korony obu drzew o ok. 3 m i wraz z zabezpieczeniem mechanicznym koron obu drzew - dwa wiązania pomiędzy dwoma pniami: pierwsze wiązanie półdynamiczne z liny BOA/COBRA 8 t na wysokości ok. 5 m, drugie wiązanie dynamiczne z liny BOA / COBRA 4 t na wysokości ok. 10 m. Urobek do wywozu i utylizacji; d) wiąz szypułkowy nr 6: redukcja korony zgodnie z zaleceniami ekspertyzy. Urobek do wywozu i utylizacji; e) wiąz szypułkowy nr 9: redukcja korony zgodnie z zaleceniami ekspertyzy. Urobek do wywozu i utylizacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AG-Complex sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5240018775

7.3.3)Ulica

Płytowa 14

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-046

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

56669 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77300000-3Usługi ogrodnicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
677 469 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 889 zł2 013 208 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 840 319 zł
Źródło próbki
CPV 77300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
172 889 zł
Mediana
677 469 zł
Górny kwartyl
2 013 208 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stare Babice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stare Babice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 56 669 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77300000-3 (Usługi ogrodnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AG-Complex sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.