Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Najkorzystniejsza oferta która nie podlega odrzuceniu przewyższa kwotę jaka zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
9 ofertodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa oświetlenia ul. Lubelskiej w m. Jakubowice Konińskie Kolonia”

Zamawiający Gmina Niemce (Niemce, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Budowa oświetlenia ul. Lubelskiej w m. Jakubowice Konińskie Kolonia”. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina NiemceNiemce, Lubelskie (powiat Lubelski →)opublikowano 2 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 829 356 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Najkorzystniejsza oferta która nie podlega odrzuceniu przewyższa kwotę jaka zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA NIEMCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019520

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lubelska 121

1.5.2.)Miejscowość

Niemce

1.5.3.)Kod pocztowy

21-025

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@niemce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.niemce.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminaniemce.ezamawiajacy.pl/pn/gminaniemce/demand/302096/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa oświetlenia ul. Lubelskiej w m. Jakubowice Konińskie Kolonia”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0e307c5a-246e-414f-80c5-6a7c6f7c737c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418344

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030465/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.16 Budowa oświetlenia ul. Lubelskiej w m. Jakubowice Konińskie Kolonia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00316927

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.7.2026.

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia drogowego wzdłuż ulicy Lubelskiej w miejscowości Jakubowice Konińskie Kolonia, gmina Niemce. Inwestycja obejmuje budowę linii kablowej oraz 47 słupów oświetleniowych (41 szt o wysokości 8 m, i 6 szt o wysokość 5m) wraz z zagospodarowaniem terenu i wykonaniem instalacji oświetlenia drogowego w zakresie ułożenia linii kablowych, budowy stanowisk słupowych ze słupami stalowymi ocynkowanymi z wysięgnikami i zamontowanymi na nich lampami LED o mocy 700W i 800W. Oraz sposób przesyła energii elektrycznej od ZK nr 60/6/4 linii ST Jakubowice Konińskie Kolonia ul. Lubelska gmina Niemce do nowo stawianych słupów oświetlenia drogowego wzdłuż drogi powiatowej nr 2215L Lublin – Jakubowice Końskie -Majdan Krasieniński.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje m. in.:
1) wytyczenie geodezyjne trasy linii kablowej i słupów oświetleniowych,
2) budowę linii kablowej zasilającej oświetlenie drogowe,
3) zakup i montaż słupów oświetlenia ulicznego wraz z fundamentami,
4) zakup i montaż wysięgników i opraw oświetleniowych typu LED,
5) wykonanie projektów czasowej organizacji ruchu wraz z jej wprowadzeniem – jeżeli są wymagane,
6) wykonanie prób montażowych,
7) wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej przyjętej do zasobu PODGiK w Lublinie.
3. Zamówienie należy wykonać z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 10 do SWZ) oraz zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12 do SWZ.
4. Szczegółowy opis przedmiotu w w/w zakresie zamówienia zawierają w szczególności:
1) dokumentacja projektowa,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
5. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2026 r. poz. 524 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
6. Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
7. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

34928520-9 - Słupy latarniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Najkorzystniejsza oferta która nie podlega odrzuceniu przewyższa kwotę jaka zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

274290,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

646736,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231400-9Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
829 356 zł
Próbka: 113 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 380 zł2 458 219 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 144 839 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 380 zł
Mediana
829 356 zł
Górny kwartyl
2 458 219 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Niemce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Niemce.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231400-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.