Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
351 529 zł
Umowa zawarta
4 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa 10 miejsc postojowych wraz z utwardzeniem terenu, budową schodów terenowych oraz wykonaniem odwodnienia na działkach nr ewid. 856/12, 856/18, 856/13 i 1493/1 w miejscowości Brzostek

Zamawiający Gmina Brzostek (Brzostek, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa 10 miejsc postojowych wraz z utwardzeniem terenu, budową schodów terenowych oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy Ligęzka Sp. z o.o. Wartość umowy: 351 529 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina BrzostekBrzostek, Podkarpackie (powiat Dębicki →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
351 529 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 czerwca 2026

    Termin ofert: 30 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Ligęzka Sp. z o.o. (Strzegocice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 351 528,89 zł (umowę zawarto 4 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BRZOSTEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661085

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Brzostek

1.5.3.)Kod pocztowy

39-230

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@brzostek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzostek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://brzostek.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa 10 miejsc postojowych wraz z utwardzeniem terenu, budową schodów terenowych oraz wykonaniem odwodnienia na działkach nr ewid. 856/12, 856/18, 856/13 i 1493/1 w miejscowości Brzostek

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e535f3e7-ef34-4fd3-ac26-cbab1a49a03a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418218

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036984/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Przebudowa parkingu publicznego w m. Brzostek przy ul. Szkolnej dz. ew. 804/1 do 806

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00289974

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie 10 miejsc postojowych dla samochodów osobowych wraz z jezdnią manewrową, utwardzeniem terenu, budową schodów terenowych, wykonaniem odwodnienia oraz zagospodarowaniem terenu.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich robót przygotowawczych, rozbiórkowych, ziemnych, drogowych, odwodnieniowych, wykończeniowych i porządkowych niezbędnych do osiągnięcia celu inwestycji.
2. Zakres rzeczowy robót
2.1 Roboty przygotowawcze
• obsługa geodezyjna inwestycji – 1 kpl.
• wycinka i karczowanie zakrzaczeń – 0,05 ha,
• wycinka drzew o średnicy 26–35 cm – 4 szt.,
• wycinka drzew o średnicy 66–75 cm – 3 szt.,
• wycinka drzew o średnicy 95–150 cm – 3 szt.,
• frezowanie pni – 4 szt.,
• cięcia pielęgnacyjne koron drzew – 20 szt.,
• usunięcie pozostałości po karczowaniu – 15,55 mb,
• wywóz pni – 6 szt.,
• geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza.
2.2 Roboty rozbiórkowe
• rozbiórka krawężników betonowych – 65 mb,
• rozbiórka ław betonowych – 3,90 m³,
• rozbiórka nawierzchni betonowych – 125,25 m²,
• rozbiórka ogrodzenia prefabrykowanego – 36,00 m²,
• rozbiórka ogrodzenia z blachy trapezowej – 15,25 m²,
• rozbiórka elementów żelbetowych – 25,20 m³,
• załadunek i wywóz gruzu – 53,69 m³,
• transport złomu – 0,50 t.
2.3 Roboty ziemne
• wykonanie wykopów – 274,56 m³,
• wykonanie nasypów – 305,74 m³,
• rozplantowanie gruntu – 7,65 m³,
• zdjęcie humusu – 268,70 m².
2.4 Budowa jezdni manewrowej
Konstrukcja nawierzchni
• koryto pod nawierzchnię – 131,45 m²,
• ulepszone podłoże stabilizowane spoiwem hydraulicznym gr. 25 cm – 131,45 m²,
• podbudowa z kruszywa łamanego gr. 20 cm – 131,45 m²,
• oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych,
• podbudowa asfaltowa AC16P gr. 7 cm – 131,45 m²,
• ławy betonowe pod krawężniki – 5,70 m³,
• krawężniki betonowe 15×25 cm – 95 mb,
• frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej – 305,25 m²,
• warstwa profilowa z mieszanki mineralno-bitumicznej – 44,59 t,
• warstwa ścieralna AC11S gr 4 cm – 445,85 m².
2.5 Budowa miejsc postojowych i utwardzenia terenu
Konstrukcja
• koryto pod nawierzchnie – 283,00 m²,
• stabilizacja podłoża gr. 30 cm – 72,00 m²,
• geowłóknina separacyjno-filtracyjna – 283,00 m²,
• podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego 4–63 mm gr. 30 cm – 211,00 m²,
• podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 4–31,5 mm gr. 20 cm – 283,00 m².
Nawierzchnie
- kostka betonowa kostka brukowa o szerokich
spoinach 20x20x8cm grafit (wypełnienie spoin grysem granitowym 4/
16mm)m2 -lokalizacja wg planu sytacyjnego gr. 8 cm – 210,00 m²,
• kostka betonowa gr. 6 cm – 45,00 m²,
• kostka betonowa gr. 8 cm (ciemny grafit) – 28,00 m².
• kostka betonowa kostka brukowa o szerokich
spoinach 20x20x8cm grafit (wypełnienie spoin grysem granitowym 4/
16mm)m2- lokalizacja wg planu sytuacyjnego gr. 8 cm – 210,00 m²,
2.6 Budowa schodów terenowych
• koryto pod schody – 29,50 m²,
• stabilizacja podłoża gr. 20 cm – 21,25 m²,
• podbudowa betonowa C12/15 – 8,25 m²,
• ława betonowa pod obrzeża – 1,56 m³,
• obrzeża betonowe 30×8 cm – 26 mb,
• nawierzchnia z kostki betonowej – 14,00 m²,
• schody z bloków betonowych – 3,92 m³,
• fundamenty pod poręcze – 0,79 m³,
• poręcze stalowe ochronne – 32 mb.
2.7 Umocnienie skarp
• ławy betonowe pod umocnienia – 1,58 m³,
• narzut kamienny frakcji 200–300 mm – 10,50 m³,
• zalanie narzutu betonem C12/15 – 2,63 m³.
2.8 Kanalizacja deszczowa i odwodnienie
• rozbiórka obrzeży betonowych – 5 mb,
• montaż krawężników betonowych – 5 mb,
• wykonanie nawierzchni asfaltowej AC11S gr. 4 cm – 5 m²,
• wykonanie nawierzchni z kostki brukowej gr. 6 cm – 12 m²,
• regulacja wysokościowa studzienek kanalizacyjnych – 2 szt.,
• wykonanie wszystkich elementów odwodnienia zgodnie z dokumentacją projektową.
2.9 Roboty wykończeniowe
Formowanie skarp
• plantowanie i profilowanie skarp – 142,85 m²,
• geotkanina wzmacniająca – 142,85 m²,
• geokrata komórkowa wysokości 10 cm – 142,85 m².
Zieleń
• humusowanie i obsianie trawą – 142,85 m².

4.5.3.)Główny kod CPV

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45232452-5 - Roboty odwadniające

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45262300-4 - Betonowanie

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

351528,89 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

351528,89 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

351528,89 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Ligęzka Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

367769319

7.3.3)Ulica

Strzegocice 110D

7.3.4)Miejscowość

Strzegocice

7.3.5)Kod pocztowy

39-223

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

351528,89 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45223300-9Roboty budowlane w zakresie parking…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
396 701 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
268 744 zł1 056 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
788 167 zł
Źródło próbki
CPV 45223· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
268 744 zł
Mediana
396 701 zł
Górny kwartyl
1 056 911 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brzostek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzostek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 351 529 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45223300-9 (Roboty budowlane w zakresie parkingów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Ligęzka Sp. z o.o. (Strzegocice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.